Romantička, bohém nebo pohodářka: Jaká jsi osobnost podle způsobu uklízení?

Jsi pečlivá organizátorka, která nesnese jediný papír křivě položený na svém stole? Anebo si libuješ v organizovaném nepořádku a tvrdíš, že by ses v pečlivě uklizeném prostředí ztratila? Tak jako tak to o tobě leccos napovídá. Britská behaviorální psycholožka Donna Dawsonová rozdělila lidi podle toho, jak uklízejí, do několika škatulek. Tak schválně, do které patříš?

uklizeni-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Jaká jsi podle způsobu uklízení?

Každá z nás má svůj způsob péče o domov, některá nesnese ani smítko prachu a druhá je v klidu i když týden neluxuje. Ráda zdobíš byt drobnostmi, nebo jsi spíš minimalistka? Co o tobě vypovídá způsob úklidu?

Dekoratérka

Máš ve svém bytě spoustu krásných věcí, které ale ve skutečnosti příliš nepoužíváš. Chceš hlavně, aby zapůsobily na návštěvy. Například luxusní svíčky, které sis koupila za nehoráznou cenu a jež okázale stojí vystavené na polici, nikdy nezapálíš. Máš také speciální ručníky pro hosty, stejně jako ubrousky a papuče. Tvým cílem je udělat co nejlepší dojem.

Co to o tobě vypovídá: Když jsi sama, chováš se doma uvolněně, ale to se změní, přijde-li nějaká návštěva. Jsi zbytečně svázaná, chceš prostě působit dokonale a kde jinde, když ne u sebe doma. Jsi velmi ambiciózní a zpravidla velmi tvrdě pracuješ, abys rychle dosáhla vytyčeného cíle, který nebývá malý. Dokážeš být kreativní, ale musíš být pod tlakem. Tobě samotné až tak nevadí nepořádek, nicméně pokud čekáš návštěvu, je to jinak a uklízíš co možná nejpečlivěji. Jsi si vědoma, že velký dojem dělají malé věci.

Křeček

Tvůj byt je nacpaný k prasknutí, protože nedokážeš nic vyhodit. Stále máš svou nejoblíbenější hračku z dětství. Ve skříních máš oblečení, které jsi už deset let nevzala na sebe.

Co to o tobě vypovídá: Jsi spíše tišší a přemýšlivější typ, který se dokáže romanticky zasnít. Máš ráda nostalgii. Lidé pro tebe znamenají velmi mnoho a často také velmi mnoho investuješ právě do přátelství s nadějí, že se ti vše vrátí zpátky. Ráda se ohlížíš do minulosti, takže jsi vlastníkem několika fotoalb, která každoročně doplňuješ.

Maximalistka

Ráda vystavuješ na odiv své fotky a ozdobné předměty. Stále si kupuješ nové a nové věci, prostě proto že se ti líbí, ačkoliv už pro ně nemáš místo.

Co to o tobě vypovídá: Jsi otevřená, máš ráda lidi. Chceš, aby tvůj byt byl osobní, plný suvenýrů z cest, které o tobě leccos řeknou. Věříš v životní rovnováhu: umíš tvrdě pracovat a pak se velkolepě odměnit. Pořád přemýšlíš o nových příležitostech. Jsi kreativní a zpravidla pracuješ sama na sebe. Stres bývá tvým motorem.

Čtěte také:

Organizátorka

Ráda vše přerovnáváš. Dokonce i v kamarádčině bytě máš tendenci vše rovnat, boty by měly být přesně v řadě a nesneseš křivě položený polštář. I když sedíš v restauraci, kde už je prostřeno, vše si znova přerovnáš podle sebe.

Co to o tobě vypovídá: Jsi praktická a zvyklá tvrdě pracovat. Tvoje kreativita se podřizuje nutnosti mít vždy vše srovnané. Všechno prostě musí být na svém místě. Jsi dobrá organizátorka, hlídáš si čas, málokdy přijdeš někam pozdě. Jsi šťastná, když vše běží podle plánu. Lidi se na tebe mohou spolehnout, často jim chceš pomoci, jen to někdy trochu přeženeš.

Tak co říkáš? Našla ses nebo ti to přijde jako pitomost? 

27.6.2023 2:00| autor: Marta Dostoupilová | zdroj: Britská behaviorální psycholožka Donna Dawsonová, instantprint.co.uk

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist