Tetování? Proč ne! Nechte se inspirovat celebritami!

Možná po této ozdůbce pokukujete již nějakou dobu, ale ještě trochu váháte. Tetování je konec konců v dnešní době stále rozšířenější a oblíbenější. Přemýšlíte o něm, ale zároveň se bojíte? Nechte se inspirovat!

Kde se vzalo?
Zdobení těla metodou, kterou nazýváme tetování (pomocí jehly jsou částečky inkoustu nebo jiného barviva nanášené pod kůži), znali již pravěcí lidé. Tetování má velmi dlouhou tradici spjatou s náboženskými a dalšími rituály.  Nechvalně známé je také v souvislosti s námořníky, kteří jej hojně ukazovali po celém světě. I v dnešní době může sloužit jako prostředek symbolického připojení se k určité komunitě či životnímu stylu. Stále častější jsou ale důvody jednoduše estetické, kdy se nám trvalá kresba na tělo líbí sama o sobě. Své by o tom mohly vyprávět i hollywoodské hvězdy, které svá těla zdobí velmi často až neuvěřitelnými obrázky. Koneckonců přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

Přemýšlíte, jestli do toho jít? Nejdřív čtěte:

  • Pokud si nejste jista opravdu na 100 %, že po tetování toužíte, odložte ještě na čas své rozhodnutí. Neuteče vám a možná časem zjistíte, že jste udělala dobře.
  • Srovnejte si v hlavě vlastní představy životním stylu a cílech. I v dnešní více méně tolerantní společnosti existují profese a zaměstnavatelé, kteří tetování trpět nebudou.
  • Motiv, kterým se chcete nechat zkrášlit, si opravdu dobře promyslete. Uvědomte si, že vás bude provázet celý život. Zvolte proto něco, co vás charakterizuje, co je pro vaši osobu jedinečné. Jedině potom nebudete svého rozhodnutí litovat.
  • Studio nebo salon, kde si necháte tetování zhotovit, si dobře „proklepněte“, není nad dobré reference přímo od někoho ze známých.
  • Nechte si poradit, zkušený tatér může v některých případech vaši volbu zpochybnit. Například v souvislosti s odstínem pleti nedoporučí určité barvy apod. Poslechněte ho!

Vyzkoušet můžete také tetování na rty pro zvláštní příležitosti. Na rty si je jednoduše obtisknete.

Make-up forever?
Zvláštním typem tetování je permanentní make-up. Jedná se o mikropigmentaci neboli metodu dlouhodobého líčení, kdy se do horní vrstvy pokožky implantují přírodní barviva. Ta se potom spolu s rohovatěním kůže postupně vytrácejí. Přičemž tento proces může trvat cca dva až pět roků. Pomocí takové procedury si můžete nechat zvýraznit například obočí, oční linky či kontury rtů. Je zřejmé, že se na jistou dobu nebudete muset starat o část líčení, ale na druhou stranu se i rozloučíte s přírodním vzhledem, po kterém se vám může zastesknout.

[[related]]

Když se tetování stane posedlostí…
Říká se, že když s tetováním jednou začnete, je těžké skončit. K jednomu obrázku tak často postupně přibývají další a další. Ve většině případů pak větší či barevnější. Tetování se může stát drogou. Extrémních případů, jako je u nás například jeden z bývalých kandidátů na prezidenta Vladimír Franz, sice není tolik, ale najdou se jedinci, kterým na těle už mnoho volných míst ke zdobení nezbývá. Pokud tedy o sobě víte, že máte sklon k různým závislostem, dobře si své první tetování rozmyslete. Pravděpodobně nezůstanete jen u něj. Ale nakonec proč ne, je to jen vaše volba!

A co vy? Máte už ozdobeno tělo, nebo tetování není nic pro vás? Jaký na něj máte názor?

20.2.2013 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist