Rozvod – cesta k lepší budoucnosti?

Rozvod je životním zvratem, chvílí, kdy něco končí a něco nového začíná. Většina aktérů rozvodu si samozřejmě slibuje, že na ně čeká cesta za lepší a světlejší budoucností?
Je to opravdu tak?

Důkladně se s tím vyrovnejte!

Ponechme stranou rozvody divoké jako africká džungle, které probíhaly velmi bouřlivě a na obou stranách zanechaly pachuť hořkosti a vzájemného podrážení. Ani rozvody či rozchody přátelské a jak se říká rozumné… nemusí být jako škrt a čistý list.
Vždy si nechte nějaký čas na smíření se s tím zklamáním. Rozvod bezpochyby zklamání je, kdysi dávno jste stáli u oltáře a slibovali si věčnou lásku. Ukázalo se, že tomu tak není…
Ač se třeba tváříte statečně, v každém případě je to konec jednoho snu, který byl tehdá tááák růžový…
Nespěchat s novým vztahem
Přímo školáckou chybou je vrhnout se po hlavě do vztahu nového. Pokud tedy není příčinou rozchodu již přímo fungující nový vztah… Jste-li „single“, raději tak nějakou dobu zůstaňte. Nechat se opájet nově nabytou svobodou může být velmi povznášející a je to takový nefalšovaný návrat do dob sladce svobodných, ovšem někdo to nemusí přijímat příliš pozitivně. Potřeba žít s někým již může být natolik zakořeněna, že čerstvě rozvedená osoba hledá zoufale někoho náhradního. Ano, náhradního…
Říká se, že narychlo vzniklé vztahy těsně po krachu vztahů předchozích, většinou nevydrží. Nevybíráme si totiž srdcem, ale převálcuje nás zoufalá touha po Někom. Je jedno, po kom, hlavně, když nebudeme sami… A to je špatné kritérium.
 
 Neopakovat chyby
To tak trochu souvisí s druhým bodem. Mnoho žen, ale i mužů, má sklony vybírat stále ty samé typy problémových partnerů. Záletného manžela, alkoholika, zoufale se tvářícího roztomilého chronického nemakačenka… Muži zase často sahají po stále stejných kopiích hysterických žen, nebo žen, které si vás umí omotat kolem prstu…ovšem nikoliv jako jediného.
Nestranní pozorovatelé jsou v tuto dobu k nezaplacení. Neslyšíme jejich názory zrovna rádi, ale je-li vaše kamarádka nebo váš kamarád, opravdových přítelem, nebude vám lhát. Nebo jej rovnou odvážně požádejte o zhodnocení vašeho nového partnera. K tomu nejspíš nebude stačit letmý pohled z okna, ale minimálně několik společných akcí. Běžte všichni do kina, do divadla, na večeři, seberte své partnery a děti a jeďte na hory na chatu. Ptáčci se možná vybarví!
Ocejchovaná? Ale kdež…
To možná platilo kdysi. S nálepkou „rozvedená“ se nežilo zrovna lehce, pokud jste tedy neměla nervy ze železa a bylo vám to šumák. Dnes je počet rozvodů tak vysoký, že rozvedených běhá po světě několikanásobně více. Někdy jsou to opravdu rozvody zbytečné, kdy stačilo těm dvěma si na sebe najít čas a povídat si o svých problémech… ale jindy je opravdu na jedné či obou stranách chyba neslučitelná s normálním partnerským vztahem. Zkuste se nad vše povznést. Jste rozvedená! No a?
Máte druhou šanci! Odpočiňte si a vzhůru do života!
26.2.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist