Pět základních prohřešků proti kráse

Každá víme, že pleti neprospívá tabákový kouř ani požívání alkoholu a že bychom měly pít čistou vodu a jíst hodně zeleniny, abychom zůstaly dlouho krásné. Často ale v péči o pleť děláme chyby, které si ani neuvědomujeme. Jaké to jsou?

1. Usínáme s make-upem

Někdy jste po návratu z večírku tak unavená, že sebou rovnou švihnete do postele a odlíčení necháte na ráno. To je ale velká chyba! „Jestliže jste náchylná k akné, jde o nejhorší věc, kterou můžete své pleti provést,“ tvrdí americká dermatoložka Debra Jailmanová. Ve spánku se póry nejvíc ucpávají a uvězní v sobě všechnu špínu nahromaděnou za celý den.

2. Přeháníme to s peelingem

Jednou za čas je odstranění odumřelých buněk z pokožky pomocí peelingu velmi prospěšné, nic se však nesmí přehánět. Pokud peeling provádíme příliš často, snižujeme tím odolnost pleti vůči slunečnímu záření a chemikáliím. V zimě se doporučuje neprovádět peeling častěji než jednou týdně, pleť by se v kombinaci s chladným počasím snadno vysušila.

článek

3. Málo spíme

Často je to těžké přetěžké vyhradit si na noční odpočinek celých sedm až osm hodin. Podle doktorky Jailmanové je ale spánek pro krásnou pleť stěžejní, jelikož právě při něm dochází k regeneraci buněk. „Můžete na sebe napatlat veškerý make-up světa, vaše pleť nebude vypadat dobře, pokud málo spíte,“ říká dermatoložka.

4. Vystavujeme se sluníčku

O škodlivosti solárií už toho bylo napsáno mraky. Ale opravdové sluneční paprsky často podceňujeme, a to hlavně v zimě, kdy sluníčko moc nesvítí. Dermatoložka Jailmanová doporučuje používat ochranné krémy proti slunci po celý rok, abychom předešli tvorbě hnědých skvrn, vrásek a samozřejmě také rakovině kůže.
[[related]]

5. Přeháníme to s hydratací

Mnohé reklamy nás přesvědčují o tom, že pokožka v zimě trpí nedostatkem tekutin a nejlepším řešením je, napatlat si obličej tunou hydratačního krému. Voda obsažená v těchto přípravcích se přitom v mrazivém počasí chová jako každá jiná voda – jednoduše zamrzá. Proto je lepší vybírat si v zimě krémy mastnější a hydratovat pokožku zevnitř – pít hodně vody a omezit konzumaci kávy, která vodu z těla odvádí.

Foto zdroj: profimedia.cz

11.11.2014 8:00| autor: Jana

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist