Příběh Pavlíny Němcové: Modelka, co odmítla vystoupit na vrchol

V necelých šestnácti letech odjela do Paříže spolu s Evou Herzigovou. Zatímco jméno Herzigové skloňuje celý svět, Pavlína Němcová se na špičce světového modelingu nevyhřívá. Přitom měla stejné možnosti i předpoklady. Jak je to možné?

S tváří krásnou i bez líčení, záplavou hnědých vlasů a výškou 180 centimetrů měla dveře na západní mola otevřené už v době, kdy se Československo teprve přesouvalo směrem k demokracii. Nabídka z New Yorku na sebe nenechala dlouho čekat. Pavlína ji však odmítla. „Ve Francii jsem se beznadějně zamilovala. A modeling byl hned na druhé koleji. V sedmnácti jsem se vdala a když mi bylo 18 let, porodila jsem syna Alaina,“ vypráví o prvních letech strávených v Paříži krásná Češka.

Manželské štěstí ale dlouho nevydrželo. Francouzský manžel si představoval, že svou ženu bude mít jen pro sebe. Zakazoval jí vycházet z domu, nechtěl jí dovolit, aby si k porodu přizvala vlastní maminku. „Absolutní nemocná usurpátorká žárlivost,“ popsala jeho povahu Pavlína. Rozvod ale nebyl jednoduchý. Jako sotva plnoletá dívka odněkud z východního bloku neměla šanci získat syna do vlastní péče. Vídala ho jenom o víkendech. „Říkat vám, co jsem prožívala každou neděli, když jsem ho musela vracet! Srdce jsem z toho měla rozpůlené a krvácející,“ vzpomíná Pavlína, která odmítla řadu lukrativních nabídek z Ameriky, aby mohla být Alainovi nablízku.
Nutno ale dodat, že ji modeling nikdy nenaplňoval. „Modeling pro mne vždy symbolizoval jistou povrchnost. Něco velmi pomíjivého, šálivého,“ přiznala před časem Pavlína s tím, že nabídky přijímala hlavně pro peníze. „Když jsem byla před fotoaparátem, říkala jsem si, mysli na to, kolik za to dostaneš, musíš živit syna. Když mě chtějí fotit, ať si mě vyfotí!“

Na pouhou krásu a kouzlo osobnosti se nehodlala spoléhat. V Paříži prošla hereckými kurzy a vystudovala práva. Zahrála si menší roli v životopisném snímku o Edith Piaf a českým divákům se představila v Případu nevěrné Kláry.  Stále doufá, že se ve světě filmu prosadí víc. Do Los Angeles se ale kvůli tomu nepřestěhuje. „Je to město plné zoufalých herců, kteří živoří a čekají na den D. Málokdo z nich si umí dát limit, dejme tomu dva roky, a pak svou vidinu opustit,“ míní racionálně uvažující Pavlína, která zůstává nohama na zemi.

Talentovaná a vzdělaná modelka dnes žije se synem kousek od Paříže a pro fotografy je stále stejně přitažlivá, jako byla před dvaceti lety. Když vezme syna do společnosti, lidé se domnívají, že jsou sourozenci. O intimním životě ale Pavlína hovořit nechce.

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie
Už několik let se okolo ní točí záhadný muž, jehož některá naše média označila za jistého ženatého podnikatele. Jediné, co o něm kdy sama Pavlína prozradila, byla jeho národnost. Po zkušenosti s manželem-Francouzem by prý už o cizinci vůbec neuvažovala. Když chlap, tak jedině Čech!

23.3.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist