Letní typ. Co vám sluší?

Léto je definitivně za námi a hned tak se zase nevrátí, přesto všechno je všude kolem nás. Stačí se jen rozhlédnout. Blonďaté a éterické ženy, které patří k letnímu typu vám pomohou podzimní pošmourné dny proslunit. Patříte mezi ně?

Máte-li pokožku velmi jemnou, bledou či s chladivým nádechem, pak můžete odpovědět, že ano. Pleť u letního typu bývá bledá, téměř porcelánová, nebo s chladným narůžovělým nádechem, případně světlá s chladným olivovým nádechem. Nejste-li si jista, řiďte se znaménky, která jsou u letního typu našedlá nebo popelavě hnědá, nikdy ne červenohnědá.

Barva rtů je jemná, lehce narůžovělá. Vlasy mívá letní typ popelavé, světlé až středně hnědé. Pokud je chcete dobarvit svépomocí, použijte stříbřité, platinové nebo šedé prameny. Nebarvěte se příliš tmavými tóny, to letnímu typu nesluší. Oči bývají šedé, šedomodré, modrozelené, tmavomodré, tmavohnědé nebo oříškové.

Líčení
I když se to moc nezdá, letní typ se poměrně dobře opaluje, tedy až na hodně světlé výjimky. Make-up byste měla používat narůžovělý nebo neutrálně béžový, ideální je samozřejmě transparentní. Konkrétní odstíny je třeba přizpůsobit jednotlivým druhům pleti. Make-up byste ani používat nemusela, ale když už po něm sáhnete, ať je ve velmi tenké vrstvě. Pokud líčíte rty v jasných červených odstínech, oční stíny musí být naopak velmi decentní. Můžete si dovolit perleťový nádech, a to i u růžové barvy, která vám sluší. Stejně jako bleděmodrá nebo fialová. Oční linky vám příliš nesluší. Nejvhodnější řasenka pro vás je šedomodrá nebo fialovomodrá.

[[related]]

Barvy
Hodí se k vám červené odstíny s namodralým podtónem, tlumené tóny jak červené, tak růžové. Obléknout se můžete do barvy lilku, třešní nebo bordó. Z modré barvy vybírejte spíše kouřové odstíny a ze zelené zase s modrým podtónem. Modrozelená vám sluší výborně. Žlutá barva může být ve vašem šatníku zastoupena v tlumené formě. Má-li vás žlutá zvýraznit, musí být světlá, mléčná, skoro jako zapraná. Fialovou nosit můžete, ale opravdu s mírou a rozvahou: špatně zvolený odstín může působit hodně vyzývavě. Vyhnout byste se měla také příliš tmavým barvám – když hnědé a béžové odstíny, pak s růžovým nebo namodralým podtónem. Sluší vám stříbřité odstíny šedé.

V módě se letní typ vyjímá v jemných, decentních vzorech, jako jsou jemné kvítky nebo proužky. Důležité je zachovat letní barvy.

Určit letní typ není tak jednoduché a hlavně jednoznačné. Noste tedy především to, v čem se cítíte dobře. Ale vyzkoušet můžete i klasickou typologii, kde vám přesné barvy doporučí. A nebojte se experimentovat. Možná objevíte, že vám sluší barvy, které byste nikdy neoblékla.

Foto zdroj: profimedia.cz

14.11.2012 12:00| autor: Petra M.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist