Který alkohol škodí pleti nejvíce? Překvapivě červené víno!

Všichni samozřejmě víme, že alkohol nikomu na kráse nepřidá. Nicméně podle odborníků je dobré rozlišovat mezi jednotlivými druhy alkoholu. Některé škodí méně, některé překvapivě dost. Který úplně nejvíc?

alkohol-a-plet-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

K nežádoucím vlivům alkoholu na tvou pleť patří červené skvrnky na obličeji, akné, dehydratace, nateklost, hromadění volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí. A to je něco, co rozhodně nechceš. Proto bys měla dobře vybírat alkohol, který si dopřáváš.

Jaké druhy alkoholu škodí tvému půvabu? Pokud jsi milovnicí červeného vína, máme pro tebe špatnou zprávu, i přestože se pojí s některými benefity, které jsou zdraví prospěšné (například obsahuje antioxidanty, které prospívají srdci), bohužel jeho konzumace může uspíšit stárnutí. V tomto směru naopak nejméně škodí tzv. čistý alkohol, tedy alkohol průzračný (například vodka, gin).

Čistý špiritus

Má nejmenší vliv na kvalitu pokožky. Tequila, gin či vodka neobsahují tolik aditiv a tělo je zpracuje rychleji. Rychleji se vyloučí, a tak nezanechají tak zhoubný vliv na tvé pleti, něco jiného to ovšem bude s tvou váhou, tam zase dokážou napáchat škody obrovské.

Whisky a rum

Svou tmavou barvu mají díky dobarvování karamelem a tříslovinám. Podle jedné studie způsobuje whisky dvakrát rychleji kocovinu než vodka. Dehydratace – příčina kocoviny – pak bohužel napomáhá ke stárnutí pokožky. Pokud tedy budeš tomuto alkoholu holdovat častěji, počítej s tím, že ti také rychle začnou přibývat vrásky.

Červené víno

Díky obsahu antioxidantů má červené víno pověst nápoje, který může zdraví prospět. Kromě toho, že chrání srdce, snižuje riziko rakoviny a zlepšuje funkci mozku. Tyto benefity jsou střídavě vyzdvihovány a střídavě zpochybňovány, nicméně špatnou zprávou pro nás ženy je, že pokožce škodí právě červené víno nejvíce ze všech druhů alkoholických nápojů. Způsobuje často její zarudnutí a po jeho konzumaci se na pleti mohou objevit nehezké skvrny.

Koktejly

Kdo by odolal pokušení dát si lahodný koktejl? Za všechny hříchy se ale platí. A třeba piňakoláda obsahuje velmi mnoho cukru, což podporuje zarudnutí pokožky, ničení kožních buněk a tvorbu pupínků. Po takové náloži cukru vypadá pleť mdle, je zažloutlá, oči jsou naopak krvavé. Nejhorším koktejlem ze všech je ale podle expertů margarita, která obsahuje jak cukr, tak i sůl. Pokožka je po ní navíc ještě oteklá.

Jak alkohol škodí?

Ze všeho nejdříve je tu dehydratace. Tělo zadržuje tekutiny, což se následující den projeví oteklostí. Alkohol také působí záněty na pokožce, které vedou k červené kůži. Pokud někdo trpí růžovkou nebo akné, stav jeho kůže se po vypití několika sklenek alkoholu ještě zhorší. Dopřeješ-li si pár sklenek dvakrát týdně, ze začátku se nemusí dít téměř nic. Nicméně situace se radikálně zhorší po několika letech pravidelné konzumace alkoholu. Dalším vedlejším efektem při popíjení alkoholu je plynatost.

Za nás rozhodně nejlepší pravidlo je pít s mírou. Pak nehrozí ani zdravotní komplikace, ani vady na kráse. Co myslíš?

Foto: Shutterstock.com

 

7.11.2018 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist