Holit nebo neholit? Houstnou chloupky? Další mýtus odhalen!

„Nehol se, chloupky ti zhoustnou a bude to ještě horší!“ Taky vám tohle říkaly maminky i babičky? Je na tomhle šprochu pravdy trochu? Jsou žiletky nutné zlo? Odborníci s konečnou platností potvrdili, jak se věci mají!

Houstnutí chloupků po holení…

Někdo tomuto mýtu stále věří, další ho už dávno hodil za hlavu a ten poslední na něj ohled nebral nikdy. Všechny tři případy si však s menším nebo větším strachem namydlily kůži, vzaly do ruky potřebné náčiní a udělaly první tah, pěkně od kotníku ke kolenu. A ráno si hned po probuzení kontrolovaly lýtka, jestli na nich ta večerní procedura nezanechala nějaké stopy. Taky to už máte za sebou? A pořád nevíte, kde je pravda? Dermatologové uvedli věci na pravou míru! Nutno říct, že zase, protože tento blud má tak silné kořeny, že se ho lidstvo jen tak nezbaví!

Hebká pokožka bez starostí!

„Lidský chlup je jako tužka, která se na konci pomalu zužuje. Když se mu odřízne špička, může se zdát, že to, co z něj zbývá, je tmavší, nebo hustší než před holením,“ nechala se slyšet Melanie Grossmanová, přední dermatoložka z New Yorku pro místní New York Magazine, s tím, že se jedná pouze o optický klam, protože ve většině případů oholení chlupu nemá žádný vliv na proces obnovy růstu. Odbornice tak potvrdila to, co již bylo řečeno.

článek

První vlaštovka pozitivních zpráv o tom, že si můžeme s klidným svědomím odstraňovat porost každý den, ba i několikrát, pokud by náhodou bylo třeba, přišla už v sedmdesátých letech minulého století. Jen, zdá se, jí nikdo nevěnoval dostatečnou pozornost, a proto vznikla celá řada nepravdivých informací, fám a pomluv, kterým se dodnes nesmyslně věří. Ale opravdu, není se čeho bát.

Holicí strojek? Nejlepší přítel!

„Ženy po celém světě si přece holí nohy neustále a skoro po celý život. Kdyby to na ně opravdu mělo nějaký negativní vliv, musely by mít dolní končetiny jako opice. S dlouhou a tmavou pokrývkou,“ na závěr dodala Grossmanová.

Tak logika by tu byla. Vlasy a chloupky si jsou hodně podobné, žijí svým vlastním životem a na tom, kolikrát je zastřihnete, jim nijak nezáleží. Zkrátka a dobře, pokud vám jich geny nadělily určitý počet, o jejich zvyšování nemůže být řeč. To by si přece všichni lidé neustále vyholovali hlavy! A převážně muži, protože jsou to právě oni, kdo mají vrásky z nedostatku hřívy a komplexy s čím dál lesklejší lebky. Jestli by měl mít někdo strach, tak to jsou právě oni…

Tak co, ještě věříte tomuto nesmyslu, nebo považujete žiletku za svého přítele?

Foto zdroj: profimedia.cz

23.1.2015 8:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist