Šest důvodů, proč muži tak milují ženská prsa

Víte, co mají modely vláčků a ženská prsa společného? Obojí je určeno pro děti, ale nakonec si s tím hrají tatínkové. Ňadra jsou kulatá, měkká a všemocná. Vzbuzují rozruch. Stačí si nevzít podprsenku nebo odhalit rýhu mezi jejich břehy a všichni muži v blízkosti znejistí. Proč vlastně je muži tak milují?

1. Uklidňují

Ženská prsa jsou měkká, příjemná na dotek a mají uklidňující účinek, jako když hladíte hebkou srst kočky. Kdysi nám dávaly mléko a utišily každou bolístku – miminka se často sápou po prsíčku jen proto, aby se cítily v bezpečí maminčiny náruče. Prsa přinášejí pocit jistoty a pohody – a to máme dodnes zapsáno kdesi v podvědomí.

2. Jsou symbolem plodnosti

Ať jsou objemná nebo drobná, ať jsou kulatá nebo do špičky, odlišují se od těch mužských. Činí z nás ženy a představují schopnost porodit a odkojit dítě. A právě tyto znaky příroda naučila muže podvědomě rozpoznávat. Co vypadá plodně, to je přitažlivé. Přestože reprodukce už dneska není hlavní motivací sexuálního života, instinkty v nás zůstaly a těžko se jim ubráníme.

3. Procházejí jimi erotogenní zóny

Ženská prsa jsou velmi citlivá a představují jednu z nejvýznamnějších erotogenních zón. Některé ženy dokonce mohou dosáhnout orgasmu při pouhém dráždění bradavek! Nebo se k němu alespoň významně přiblížit… A co je pro muže lepší než pocit, že se partnerce jeho aktivita líbí? Pánové dobře vědí, že si nás laskáním prsou pěkně připraví na samotné milování, a tak se snaží, seč umí.

4. Muži nám je „závidí“

Pro muže jsou naše klenuté polštářky prostě zajímavé, protože nic podobného na těle nemají. Dají se mnout, jsou tak hebká, bradavka po pár rafinovaných dotecích ztvrdne…Zkoumat tenhle orgán je nikdy nepřestane bavit. A my toho můžeme do nekonečna využívat. Muži také rádi sledují všechno, co se hýbe, ať už je to nahoře nebo dole…

5. Představují vizuální stimulaci

Muži jsou na rozdíl od žen vzrušiví vizuálně. Zatímco jejich partnerka zareaguje na hlas, vůni, vzpomínku, nebo pasáž v červené knihovně, muži stačí přímý pohled. A protože jsou ňadra jedním ze zakrývaných tabu, schovávaným pro intimní chvíle, mají okamžitý erotický účinek, jakmile je před partnerem odhalíte.

6. Ňadra pozorovati znamená déle žíti

Ať malá, nebo velká prsa, zírání na ně prý mužům prodlužuje život. Jistě jste tuhle vědeckým výzkumem podloženou průpovídku už někdy slyšela. Je to pro ně skvělá berlička, kterou pravděpodobně – ve snaze okouzlit vás v krizové situaci svým ostrovtipem – budou obhajovat své konsternované civění do vašeho výstřihu. Tak ať…

25.5.2011 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist