Femina.cz » Magazín » Zábava » Cannes 2012: Močící Nicole Kidman, Twilight pár a Láska, která porazila všechny

Cannes 2012: Močící Nicole Kidman, Twilight pár a Láska, která porazila všechny

Cannes 2012: Močící Nicole Kidman, Twilight pár a Láska, která porazila všechny

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 29. 05. 2012

Nejhvězdnější filmový festival na světě se koná v Cannes a kdo by o tom snad pochyboval, ať se podívá na fotky z letošního ročníku.

Pokud Berlinale v zimě zářilo přítomností hvězd jako Angeliny Jolie s Bradem či Roberta Pattinsona, Cannes se nenechalo zastínit. Na jaře pozvalo nejen Brada s Angelinou (která ovšem nepřijela, prý snad kvůli přípravám na svatbu) a Roba, jenž stále bojuje o svou hereckou reputaci, tentokrát o něco úspěšněji v podivném hororovém dramatu Cosmopolis.  A k tomu přijeli ještě Kristen Stewart, Zac Efron, Nicole Kidman, Matthew McConaughey, Kylie Minogue, Ben Stiller... A to vyjmenovávám jenom pár hvězd s pracovními povinnostmi, o celebritách, co šly na červený koberec ukázat sebe a šaty ani nemluvě. Některé ale najdete v bohaté galerii.

Kromě hvězd riviéra zase hýřila i fotografy, novináři, fanoušky čekajícími na podpis nebo zoufale shánějícími lístky (pokud si myslíte, že ve Varech je se vstupenkami potíž, pak do Cannes vůbec nejezděte), místní obyvatelstvo radši odjelo na dovolenou jinam. Třeba někam, kde tolik nepršelo. Tíha dešťové vody dokonce zbořila střechu jednoho z kin!

Filmů se promítaly stovky, všechny nejvíc zajímaly ty v hlavní soutěži, které měly šanci vyhrát prestižní Zlatou palmu. To se nakonec povedlo po dvou letech opět Michaelu Hanekemu, provokativnímu tvůrci Bílé stuhy a dalších často brutálních filmů známých i z našich kin. Tentokrát ale natočil něžné milostné drama Láska o vztahu dvou manželů doslova nad hrobem. Na výběr měla porota vedená nedávným hostem Febiofestu Nannim Morretim a obsahující i Diane Kruger, Jeana-Paula Gaultiera či Ewana McGregora i dramata o falešném obvinění z pedofilie, za něž získal cenu náš oblíbenec Mads Mikkelsen, melodrama o ženě, které kosatka ukousne nohy nebo krimi o drsných gangsterech na začátku současné ekonomické krize (to je ten film s Pittem) – všechna prý dobrá.

Výběrčí do filmové soutěže, do níž by se chtěl dostat každý, jako obvykle nadržovali bývalým vítězům a režijním veteránům, jakkoliv by kritici byli rádi, kdyby dali víc prostoru novým jménům, mladým mužům - nebo ženám. Kolem faktu, že režisérka seděla letos jenom v porotě, před festivalem vzniklo (ne)pěkné hlasité haló.

Mezi hity, které snad spatříme brzy ve Varech, patřil i vítěz sekce Directors' Fortnight No, o pádu Pinechetova režimu, s mexickým fešákem Gaelem Garciou Bernalem. Naopak zklamala očekávaná adptace Na cestě. Keruacova kniha ovlivnila celou generaci, ve filmové podobě ale ovlivní asi jen fandy Twilightu, protože v ní hraje Kristen Stewart. Pro kritiku si přijel i zpěvák Pete Doherty, bývalý přítel Kate Moss, bývalý lídr Libertines a Babyshambles a bývalý (?) drogový závislý, který se pokusil o herectví v adaptace dalšího slavného románu, Mussetovy Zpovědi dítěte svého věku.

Roli Stromu života, který loni tu vzrušil a rozděloval, letos převzala francouzská ujetost Holy Motors, kterou někteří milovali, někteří nenáviděli a nikdo pořádně nepochopil. O jejím ději se tak nedá moc ani zjistit - jen že v něm muž jede limuzínou a do toho příšera z pohádky žere prsty a podobné věci. Zato Lars von Trier nebo jiný urputný skandalista letos nepřijel, takže novináře nejvíc šokovala scéna ve filmu Paperboy, kde Nicole Kidman močí na polonahého Zaca Efrona. Než je šokovalo, jak slabé filmy se do canneské soutěže taky dostanou.

Pak se taky novináři rozčilovali nad zprávami, že jedna kanadská distribuční firma nutí jejich kolegy platit tisíce dolarů za interview se Stewart nebo s Bradem Pittem, ačkoliv pokud vím, to není zrovna výjimečná praxe. Ovšem i bez osobního interview se všichni od Pitta dozvěděli, že datum svatby s Angelinou ještě neurčili nebo že mu role brutálního vraha, kterou hraje v Killing Me Softly, přijde lepší, než kdyby hrál rasistu.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
15. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
20. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
04. 06. 2012 AlexaA ... (reakcí: 0)
30. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 05. 2012 Daniela76 Cannes 2012 (reakcí: 0)
29. 05. 2012 magic11 :-) (reakcí: 0)
29. 05. 2012 pepina . (reakcí: 2)
29. 05. 2012 vampzaba hmm (reakcí: 0)
29. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

09. 12. 2016 Horoskop Ryby

Už delší dobu máš pocit, že tvůj partner jen stále něco slibuje, ale své sliby neplní, ani nedodržuje. Buď důsledná a... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist