Femina.cz » Magazín » Celebrity » Berlín plný filmových hvězd

Berlín plný filmových hvězd

Berlín plný filmových hvězd

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 21. 02. 2012

Angelina Jolie s Bradem Pittem, Meryl Streep, Robert Pattinson… Letošní filmový festival v Berlíně si letos pozval na červený koberec tolik hvězd, kolik tomu karlovarskému stačilo na deset let. Kdo všechno se v Německu ukázal a proč?

Srovnávat tak velkou akci jako je Berlinale s Karlovými Vary samozřejmě není fér, navíc Vary mají zase navrch v některých organizačních vymoženostech (lepší wifi pokrytí, víc titulkovacích zařízení). Berlínský festival prostě patří do pětice těch největších a nejznámějších na světě, má seriózní pověst a jeho ředitel Dieter Kosslick je persona, které se těžko odolává.

A nyní pár festivalových dojmů:

Angelinu Jolie si každý fotí a na „Miláčka“ Roberta Pattinsona fanynky i fotografové nejvíc ječí. Ale nejpopulárnější byla v Berlíně kupodivu Meryl Streep. Herečka, která hraje hodně a ve všem možném, si evidentně za léta své skvělé kariéry vydobyla takový respekt, obdiv a sympatie, že se ani novináři neudrželi a na tiskovce laureátce četné Zlatého medvěda občas místo dotazů dávali dárky. Koneckonců, byl zrovna Valentýn.

Angelina Jolie se nestala režisérkou z marnivosti. Kdo se bál, že její režijní debut V zemi krve a medu bude projekt zesměšnitelný stejně jako Madonnina W. E., mohl si oddechnout. Milostné drama z balkánské války stojí na silném příběhu, a i když Angelina neumí režírovat nijak zázračně, na slušný film to stačí. Drama není ani tak kontroverzní a násilné, jak se povídalo. Samozřejmě jen pokud někdo od válečné tragédie nečeká pohádku.

Angelina s sebou vzala svého současného parnera Brada Pitta, potkala se tu ale i s jedním bývalým, Billy Bob Thorntonem (prý mají výborné vztahy). Thornton v Berlíne bez úspěchu soutěžil s rodinným dramatem Auto Jayne Mansfieldové, v němž se objevuje postava otce, která své příbuzné tahá dívat se na vraky z autobouraček. Přesně takový byl prý i Thorntonův vlastní otec.

S úspěchem naopak soutěžili italští bratři Tavianiové, kterým je přes osmdesát a většinou se všem plete, který je Vittorio a který Paolo. Festival vyhráli s filmem César musí zemřít, kde vězni hrajou Shakespeara ve vězení. Opravdoví vězni, bývalí členi mafie, překupníci drog a někdy i vrazi. Většina si pořád odpykává dlouholeté tresty, takže na premiéru pochopitelně nepřijeli.

Česko reprezentoval mladý Slovinec Olmo Omerzu se famáckým absolventským filmem Příliš mladá noc. A pak Dánové s pohledným koprodukčním kusem z dánské historie Královská aféra. Oba uvidíte v kinech. Zmíněné i zbylé hvězdy 62. ročníku zase uvidíte v následující galerii.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
31. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
26. 05. 2012 helenadon elo (reakcí: 0)
01. 03. 2012 Mishka7 :-) (reakcí: 0)
01. 03. 2012 Werushka7 Angelina Jolie (reakcí: 0)
26. 02. 2012 Lydia001 Berlín (reakcí: 0)
25. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 02. 2012 vivonikas - (reakcí: 0)
23. 02. 2012 Daniela76 Berlín plný filmových hvězd (reakcí: 0)
23. 02. 2012 lecina R.Pattinson je proste soooo cute :) (reakcí: 0)
22. 02. 2012 manislava filmové hvězdy (reakcí: 0)
22. 02. 2012 pepina . (reakcí: 0)
22. 02. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
21. 02. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist