Femina.cz » Magazín » Celebrity » Diane Kruger: Německá kráska, která pronikla nejen do Hollywoodu

Diane Kruger: Německá kráska, která pronikla nejen do Hollywoodu

Diane Kruger: Německá kráska, která pronikla nejen do Hollywoodu

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 13. 04. 2011

Chtěla být baletka, začala jako modelka a našla se jako herečka. Představujeme rodačku z Německa, která udělala kariéru ve Francii i v Americe a ošálila svým akcentem i Quentina Tarantina.

Její zatím nejlepší a nejvýznamnější roli jí dal Quentin Tarantino, ale Diane ho musela hodně přesvědčovat. Režisér s encyklopedickými filmovými znalostmi si totiž nemyslel, že by se zrovna ona hodila na roli dvojité německé agentky a filmové hvězdy Bridget von Hammersmark, která se spojí s Hanebnými pancharty vedenými Bradem Pittem a naplánuje atentát na Hitlera. Proč? Nevěřil jí, že je Němka! Až tak dokázala rodačka od Hannoveru zlepšit svůj přízvuk v angličtině, který jí všichni na začátku mezinárodní kariéry vytýkali.

Jako dítě snila o jiné umělecké kariéře, baletky, dokonce se dostala na londýnskou Královskou baletní školu. Ale zranění rozhodlo jinak a tak místo v Anglii u tance skončila v Paříži u módy. Modelingem se živila skoro dekádu, což jí dneska připadá jako příliš dlouhá doba. „Je to tak pasivní povolání, až to bylo frustrující,“ myslí si. Proto jí tak přitahovalo herectví. Poprvé ho ve filmu zkusila v roce 2002 hned po boku Dennisa Hoppera. První velkou roli ji ten samý rok věnoval její tehdejší manžel, známý francouzský herec Guillaume Canet ve svém režijním debutu Můj idol.

Sympatická blondýnka kromě němčiny a francouzštiny skvěle ovládla i angličtinu, což už za další dva roky mohla dokázat v eposu Trója. Tam dostala roli nejkrásnější ženy světa Heleny, pro niž se rozpoutá celá Trojská válka. I když se nedá říct, že by si ji mohla nějak vychutnat, protože hollywoodský spektákl, který obral řeckou báji o bohy, jí akorát nechal statovat jako pěknou ozdobu. Ne že by byla o moc víc v dalších amerických filmech Lovci pokladů s Nicolasem Cagem nebo milostném dramatu Miluj mě prosím, kde ji přehrála Rose Byrne.

Diane Kruger sice asi nemá tolik talentu, aby někdy dostala Oscara, ale určitě má odhodlání, výdrž, chuť a snahu. V roce 2005 se vrhla do ságy o modelce, která se psychicky zhroutí ve dvojfilmu Frankie, který napsala i režírovala její nejlepší přítelkyně Fabienne Berthaud. Bez make-upu a bez pozlátka zkoumala téma, které ji osobně zajímá – ženskou křehkost. „Čím, víc na kameru ukážete své nedokonalosti, tím lepší budete,“ věří.

Přesto na plátně svůj vzhled modelky nezapře, ani v novince Neznámý, paranoidním thrilleru z Berlína, kde pomáhá Liamu Neesonovi v roli bosenské chudé imigrantky. Diane vypadá jako hvězda, obléká se jako hvězda a taky ji fotí paparazzi, protože po rozvodu s Canetem začala před pěti lety chodit s americkou televizní hvězdou, hercem ze seriálu Dawsonův svět a Hranice nemožného Joshuou Jacksonem. Naživo je ale hezká, holčičí, přátelská a otevřená docela nehvězdně.

Další fakta o Diane Kruger:

Narodila se jako Diane Heidkrüger v německé vesničce Algermissen, jakodcera bankovní úřednice a počítačového specialisty. Má mladšího bratra.

Vychovali ji jako katoličku a chodila i do katolické školy. Alkohol ale nepila až do dvaceti hlavně kvůli tomu, že viděla, jak neblahý vliv má pití na jejího otce.

Jako typická Němka je prý zodpovědná, dochvilná a pořádná. „Žehlím si i sama ubrusy. Má to na mě terapeutický účinek.“

Kamarádí se návrhářem Karlem Lagerfeldem, kterého považuje za druhého otce, a patří mezi nejlépe oblékané herečky dneška. „Nemám ráda trendy. Chci vypadat přesně naopak, než jak někdo předpověděl,“ říká. Její přítel začal po jejím boku taky dbát na módu. „Když chodíte s Evropankou, ten nedbalý americký styl nestačí,“ prohlásil Jackson.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
15. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
16. 09. 2011 helenadon film (reakcí: 1)
24. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lafik Diane (reakcí: 0)
13. 05. 2011 Mistery :-) (reakcí: 0)
17. 04. 2011 wrazedkyne ... (reakcí: 0)
17. 04. 2011 AlexandraAlexis ,, (reakcí: 0)
17. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 04. 2011 aknela11 je hezká (reakcí: 0)
14. 04. 2011 motokatty to jsem nevěděla (reakcí: 0)
13. 04. 2011 petronila273 ., (reakcí: 1)
13. 04. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
13. 04. 2011 Lucinka93 :-) (reakcí: 0)
13. 04. 2011 Valinka Ne (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist