Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocourek: Zac Efron

Kocourek: Zac Efron

Kocourek: Zac Efron

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 28. 11. 2011

Bývalý největší idol teenagerů se zapsal do jejich srdcí a krátkodobých pamětí jako slušňák a hezounek. A ze své vymydlené image zatím nevystoupil.

Od roku 2006, kdy se poprvé objevil jako kapitán školního basketbalového týmu v původně televizním filmu Muzikál ze střední, ho pronásledují fanynky, které na něj ví i jména jeho psů nebo že umí ze slin udělat bublinu. Muzikál ze střední se stal nejsledovanějším pořadem tv kanálu Disney a Zac Efron jeho největší hvězdou, vedle koleygně a do konce roku 2010 i přítelkyně Vanessy Hudgens. A než nastoupila Twilight sága a Justin Bieber, byl i největším pubertálním idolem s nejnapodobovanějším účesem.

Jeho osobnost pak tak nějak splynula s postavou muzikálového středoškoláka Troye. Efron je prototyp kluka z plakátu do dívčích pokojíčků, oblíbeného namydleného hezouna, o němž mnozí pochybují, jestli má na to, prosadit se i jinak. Muzikály ze střední to nakonec dotáhly až do maturitního ročníku a k trilogii. Po ní si Zac zahrál v muzikálu pro inteligentnější Hairspray, komedii ze střední Znovu 17, jeho účast v melodramatu Smrt a život Charlieho St. Clouda kritici strhali, v nadcházející romanci Šťastný Nový rok bude jen jedním z osmnácti hrdinů. Takže má zatím na kontě jedinou velkou roli v dospělém filmu, začínajícího herce v retro pohledu do divadelního zákulisí Já a Orson Welles.

Když mu jeho agent řekl, že ho uznávaný režisér Richard Linklater chce do tohoto projektu, Zac mu nevěřil. Ale nabídku přijal, i když se bál, že zklame. Na to, jak by Já a Orson Welles mohl pomoct jeho kariéře, prý nemyslel. „Prostě jsem chtěl jiného, co by překvapilo mě i mé publikum. Něco, co bude víc vyzrálého. Ale nepřemýšlel jsem o tom jako o posunu.“

Letos 24letému herci nicméně pořád zůstává image slušného kluka, tak obyčejného a konvenčního, jak to jen s jeho neobyčejně hezkým vzhledem jde. Prostě dobře vychovaný synek elektrického inženýra a bývalé sekretářky, co s mladším bratrem prožil v zajištěné středostavovské rodině normální dětství. Tenhle dojem nenarušuje ani ve filmech, kde odmítá točit milostné scény. „Chci si uchovat to mladou image, kterou jsem získal na kanálu Disney,“ říká.

Takže se v dohledné době nechystá přijmout roli nějakého vraha nebo psychopata, i když by se v ní mohl třeba herecky předvést (i když příští rok se má objevit v thrilleru Paper Boy). Zac se sám počítá mezi pozitivně naladěné lidi, ne mezi rozzlobené rebely bez příčiny. Vždycky se snažil si život užívat, což platí i na jeho hraní. „Je zajímavé si skrz postavy prožít své fantazie. Ale neznamená to, že bych se bál být sám sebou - prostě jsem rád, že můžu dělat ve filmech věci, co jsou víc cool.

Další fakta o Zacu Efronovi:

Po maturitě v roce 2006 se dostal na University of Southern California, ale nakonec studia obětoval filmům.

V prvním Muzikálu ze střední ani nezpíval, jeho písně byly „předabovány“ jiným zpěvákem. Prý proto, že byl do filmu obsazen až poté, co už k němu existovaly všechny songy napsané pro tenor, které jeho spíš barytonovému hlasu neseděly.

Narodil se 18. října 1987 v Kalifornii, kde i vyrostl.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
27. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
20. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
10. 12. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 12. 2011 manislava zac (reakcí: 0)
30. 11. 2011 kacenka811 . (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 0)
29. 11. 2011 Lydia001 Zac (reakcí: 1)
29. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 1)
28. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

06. 12. 2016 Horoskop Lev

Dnes najdeš velmi zajímavou inspiraci, která tě nakopne k vlastní tvorbě. A pokud se do toho skutečně opřeš, jednou z... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist