Femina.cz » Magazín » Móda » Nejdražší šaty světa. Stojí 351 milionů.

Nejdražší šaty světa. Stojí 351 milionů.

Nejdražší šaty světa. Stojí 351 milionů.

Magazín: Móda | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 22. 03. 2013

Říká se, že diamanty jsou nejlepšími přáteli ženy. Pokud je to pravda, musela by se každá na první pohled zamilovat. Tyhle šaty totiž pokrývají 2 tisíce drahých kamenů. Má to ale háček. Ano, hádáte správně - je to jejich závratná cena, která činí 351 milionů korun a dělá z nich nejdražší róbu planety!

Šaty navrhla britská designérka Debbie Wingham, která se zapsala do povědomí odborné veřejnosti navrhováním velmi luxusních kousků. Třeba minulý rok představila róbu pokrytou 50-ti dvoukarátovými černými diamanty za bratru 105 milionů korun. Nezanedbatelná je i jejich hmotnost – rovných 13 kilo.

Její nejnovější kreací jsou takzvané abaya šaty – tedy volný svrchní oděv, který rády oblékají ženy islámského světa. Poněkud extravagantní háv, alespoň co se ceny týče, je možné spatřit v jeho plné blyštivé kráse od 20. března v luxusním dubajském hotelu Raffles. Ale pozor, musíte se dopředu objednat.

Nejdražší součástí šatů je velmi vzácný rudý diamant, pouze jeden ze sta milionů těchto drahých kamenů je červené barvy, většinou je ale velmi titěrný, proto je tento obrovskou raritou s cenou 145 milionů korun. Společnost mu dělá padesát dokonalých bílých diamantů a 50 neméně dokonalých černých diamantů, zbylých 1899 menších bílých diamantů je zasazeno do platiny.

Šaty jsou také ukázkou perfektní ruční práce. Na jejich zhotovení bylo potřeba 200 000 stehů samozřemě čtrnáctikarátovou zlatou nití, jak jinak. Vyniká zejména dokonalé lemování s motivem květiny.

Stejně jako její dámské šaty i příběh návrhářky Debbie připomíná tak trochu pohádku. Návrhářka, která je samoukem, si otevřela v osmnácti malý butik. Už o rok později ale představila větší předváděcí místnost v londýnské Kings Road. Slávu získala v roce 2005, kdy se její šaty zaskvěly na předávání cen BAFTA a jedna módní kritička napsala, že to byla nejkrásnější róba večera, byť od úplně neznámé návrhářky. Od té doby si v jejím butiku podávají ruce slavné celebrity, jakými jsou Kate Winslet, Hilary Swank či Dita von Teese.

Tak, co jim říkáte? Dali byste za ně takovou sumu?

Foto zdroj: news2onlinenigeria.com, luxurylaunches.com

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
16. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 1)
09. 04. 2013 manislava šaty (reakcí: 0)
27. 03. 2013 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
24. 03. 2013 gambis ... (reakcí: 0)
23. 03. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
22. 03. 2013 pepina . (reakcí: 0)
22. 03. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
22. 03. 2013 Daniela76 Nejdražší šaty světa (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist