Femina.cz » Magazín » Móda » V jaké barvě vyrazit do práce? Buďte in!

V jaké barvě vyrazit do práce? Buďte in!

V jaké barvě vyrazit do práce? Buďte in!

Magazín: Móda | autor: Helena Stejskalová | vydáno 05. 09. 2012

Chystáte se do práce, kde vás čeká důležitá porada a vy už dopředu tušíte, že šéf nejspíš nebude moc příjemný? Jednou ze zbraní jak pohovor se ctí zvládnout je i výběr oblečení. Barvy se mohou v zaměstnání stát vaším velkým pomocníkem, budete-li je umět využít ve svůj prospěch. Co tedy zvolit a čeho se naopak vyvarovat?

Černá: Všeho s mírou
Elegancí sice nikdy nic nezkazíte, ale celá v černém se úplně ztratíte v davu, což nemusí být vhodné, pokud chcete v zaměstnání autoritativně a dlouhodobě prosazovat myšlenky a názory. Navíc můžete na někoho působit negativně. Černé kalhoty nebo sukně se sakem bohatě stačí.

Bílá: Chlad brání spolupráci
Na jednu stranu působí pozitivně a navozuje důvěryhodný pocit, na druhou ale vyzařuje chlad, povrchnost a uzavřenost. Chcete-li proto poskytovat různé poradenství a koučink, celou v bílém vás klienti budou vnímat spíše jako ledovou královnu, před kterou budou mít problém se otevřít. Vaše spolupráce tak bude spíše váznout. Bílá halenka nebo košile je ideální volbou.

Šedá: Nebuďte pořád jako myš!
Nestihly jste své úkoly v termínu, zákazník vám řekl, že přechází ke konkurenci a vy čekáte, až vám šéf vynadá? Pak se asi skutečně cítíte tak, že den jinak než v šedém oblečení nepřežijete. Pokud je ale tahle barva vaším denním chlebem, nemůžete se divit, že vás vždycky všichni všude přeběhnou. Já vím, jste sice seriózní vždy a za všech okolností, ale udělat nějaký bláznivý kousek občas není od věci.

Červená: Příliš mnoho energie škodí
Pracujte s ní velice opatrně, protože přitahuje pozornost. Stačí šátek nebo kravata, kabelka nebo lodičky už jsou nebezpečné. Působí příliš vyzývavě a vaše pozitivní energie a životní optimismus se rázem změní v provokaci. U starších a solidních kolegů s tímhle rozhodně neuspějete. Přehnaná sebedůvěra odradí i zákazníky.

Modrá: Nikam se neženu
Hodí se na košili nebo halenku a je většinou vnímaná jako barva klidu a myšlenek. Jste-li spolehlivá, nerada měníte své zvyky, lpíte na starých zažitých tradicích, nejste příliš originální a nerada vybočujete z řady, je to ideální barva pro vás. Vyjadřuje vaše klidné a stabilní vnitřní já, které tak bude intenzivněji vnímat i vaše okolí.

Zelená: Nezávislá dáma
Nepatříte-li mezi zrzky, u téhle barvy platí, že méně je více. Působí sice hrdě, nezávisle, vyrovnaně a svobodně, stejně jako vy sama, ale to může být v některých případech při pracovním jednání spíše na škodu. Protějšek bude mít pocit, že mu brzy můžete přerůst přes hlavu a to není věc, kterou by si chtěl nechat líbit. Úspěch a nezávislost se v Čechách bohužel neodpouští.

Hnědá: Důvěrná kamarádka
Spojujeme ji se stálými hodnotami, trvalostí věků. Cítíte-li, že potřebujete vyjádřit solidnost, volte ji v tmavších barvách kombinovaných s teplejšími, třeba s oranžovou. Vytvoříte pohodu a pocit důvěry. Zákazníci se k vám budou vracet a kolegové od vás budou chtít poradit. Ideální pro majitelku butiku, kosmetického salónu, zkrátka všude tam, kde se sejdou dobré kamarádky.

Fialová: Se sny opatrně
Také s těmito odstíny pozor. Pro někoho může být fialová spojená spíše s tajemnem, blouznivým sněním a hlavou v oblacích, než s racionálním uvažováním a přesností, takže pokud jste účetní a jdete odevzdat uzávěrku, vaše stylizace do fialových odstínů není nejvhodnější. Nemuseli by vám uvěřit, že jsou čísla správná.

Oranžová: Obchod raději ne
Větší množství téhle barvy může vzbuzovat laciný pouťový dojem. Chcete-li zákazníkovi nabídnout dražší zboží, o kterém jste ale přesvědčená, že je skutečně kvalitní, sytě oranžového kostýmku se při tomto jednání proto raději vyvarujte. Nejspíš byste neprodaly. Naopak majitelka prosperujícího designového studia si něco takového klidně může dovolit.

Žlutá: Pozor, nebezpečí!
Vzpomeňte si, jak vypadá vosa nebo sršeň. Ostrá žlutá hlavně ve spojení s černou působí skutečně výstražně a jedovatě. Zvolíte-li sytý odstín navíc ještě v kombinaci s další výraznou barvou, jakobyste si na sebe pověsili tabulku s textem: Pozor, nebezpečná!  Nedivte se pak, že se k vám bude šéf obracet i ve chvíli, kdy vám to bude nejméně příjemné.

A co vy? Vzpomenete si na situaci, kdy vám při jednání pomohlo vaše oblečení k pracovnímu úspěchu? Vyvedla jste někdy své kolegy oblečením z míry?

Další články z rubriky

Komentáře (18)

Datum Autor Nadpis
07. 01. 2013 somebody - (reakcí: 0)
07. 01. 2013 somebody - (reakcí: 0)
10. 10. 2012 Werushka7 V jaké barvě vyrazit do práce? Buďte in! (reakcí: 0)
08. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
30. 09. 2012 ustinka už dost (reakcí: 1)
27. 09. 2012 Verien :-) (reakcí: 1)
26. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 09. 2012 misule14 IN? (reakcí: 1)
11. 09. 2012 wrazedkyne chvalim (reakcí: 1)
08. 09. 2012 manislava do práce (reakcí: 0)
06. 09. 2012 forjames :) (reakcí: 1)
06. 09. 2012 pepina . (reakcí: 1)
06. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
06. 09. 2012 Daniela76 V jaké barvě vyrazit do práce (reakcí: 0)
06. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 09. 2012 Viky17 :-) (reakcí: 0)
05. 09. 2012 avalsora :-) (reakcí: 0)
05. 09. 2012 jerenika + (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

30. 03. 2017 Horoskop Střelec

Jsi plná tvůrčí energie a elánu, můžeš se těšit na skvělé chvíle v kruhu rodinném i velmi milé přátelské setkání. Nas... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist