Femina.cz » Magazín » Zábava » Sněhurka a lovec: Temná pohádka s Twilight princeznou

Sněhurka a lovec: Temná pohádka s Twilight princeznou

Sněhurka a lovec: Temná pohádka s Twilight princeznou

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 30. 05. 2012

Po kýčovité verzi přichází temná Sněhurka v brnění, která se prochází Středozemí a miluje ji Thor. Snad už si po ní dají filmaři od ničení klasických pohádek na chvíli pokoj.

V souboji letošních filmových Sněhurek prohlašuji vítězem tu aktuální, v níž bledá dívčina vypadá jako Kristen Stewart a zlá macecha jako Charlize Theron. Ale je to vítězství o prsa a hlavně díky tomu, že tu první parodickou pohádku nezkrotný režisér Tarsem Singh přeplácal nevkusem.

Tuto variaci na příběh bratří Grimmů natočil debutující Rupert Sanders, na jehož práci je dost vidět, že se dosud živil reklamami na efekt. Záměr zněl vrátit pohádku zpátky od roztomilého Disneyho k temnějšímu strašidelnějšímu původu, což se zvrtlo až do té míry, že tato Sněhurka by měla být aspoň do 12 let nepřístupná. Dokonce v ní v jednom z mnoha lítých bojů zemře trpaslík!Sám o sobě nápad podat Sněhurku spíš jako fantasy o dobru a zlu přitom nezní špatně, ale Sněhurka a lovec je příklad filmu, kde nápady zůstaly pořádně nerozpracovány a v rukou lidí, kteří si s nimi nevěděli moc rady. Výsledek pak vypadá jako zdlouhavá, pokulhávající nápodoba jiných, od Nekonečného příběhu, přes Narnii a Harry Pottera po hlavní vzor -  Pána prstenů. Nejspíš si vzpomenete i na Twilight, vzhledem k tomu, že titulní roli hraje Kristen Stewart a tváří se u toho stejně unyle a nervně jako v roli Belly.

Nejdál a nejzajímavěji se dostala postava zlé královny, která se z marnivé stárnoucí žárlivky změnila v psychotickou ženu s nezhojeným traumatem z dětství. Krása pro ni znamená totéž jako moc, proto po ní tolik touží. Opravdu nadpozemsky krásná Charlize Theron ji navíc hraje jako tragickou osamělou postavu a dokáže svými prázdnými vyšinutými pohledy děsit. I víc než všechny trikové scény, v nichž se královna mění v krkavce či stařenu a které nejsou vždycky úplně přesvědčivé.Stejně jako první Sněhurka, i tato umí nejvíc zaujmout některými obrazy, ale stejně jako předchůdkyně to s důrazem na vizuální stránku přehání, což odnáší příběh - v určitých podstatných detailech nelogický. Na rozdíl od první Sněhurky tady takovým lákadlem není švarný princ, jehož role je zmateně rozdělená mezi nevýrazného přítele z dětství (hezoun Sam Claflin) a mezi urostlého zabahněného Thora, pardon lovce a vdovce, v jehož roli mi začal Chris Hemsworth nepříjemně připomínat Sama Worthingtona v Souboji titánů.

A trpaslíci, kteří přijdou na řadu, až když jsem začala pochybovat, jestli v téhle verzi vůbec budou? To je kapitola sama pro sebe. Obsazení bandou vesměs charakterních známých anglických herců jsou zredukováni na hláškonoše s divnými účesy, jejich slepý stařešina k tomu plní úlohu mudrce. Ten pronáší vznešené patetické prázdné věty. Zapadá tak do zbytku nudného dobrodružství.Snow White and the Hunstman, USA 2012, 126 minut. Režie Rupert Sanders, hrají Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Sam Claflin, Ian McShane, Bob Hoskins, Toby Jones, Nick Frost, Eddie Marsan, Brian Gleeson. Premiéra 31. 5. 2012.

Hodnocení: 40 %

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 06. 2012 manislava film (reakcí: 0)
05. 06. 2012 AdelaDankova ... (reakcí: 0)
03. 06. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
31. 05. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
31. 05. 2012 doublefantasy Sněhurka (reakcí: 0)
30. 05. 2012 pepina . (reakcí: 1)
30. 05. 2012 Daniela76 Sněhurka a lovec (reakcí: 0)
30. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist