Femina.cz » Magazín » Celebrity » Ellen Page: Dospělost v mini balení

Ellen Page: Dospělost v mini balení

Ellen Page: Dospělost v mini balení

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 20. 07. 2012

Je malinká a roztomilá, takže vypadá jako dítě nebo panenka. Ale jen než začne mluvit. Pak poznáte, že tahle kanadská herečka to má v hlavě srovnané velmi dospěle. Což se odráží i na jejích rolích.

Na svůj věk je intelektuálně velmi vyspělá a zároveň má ty okouzlujících vlastnosti malé holky. Dokonalá kombinace,“ chválí ji režisér Jason Reitman, který ji proslavil. Když jí dal roli Juno, hubaté šestnáctileté puberťačky, které nečekaně otěhotní a během čekání na porod a na adopci dozraje víc, než by čekala. Roli, za níž byla nominovaná na Oscara.

Juno mi obrátila život naruby. Dost nečekaně. Byla jsem zvyklá točit malé nízkorozpočtové filmy a najednou jeden z nich vidělo víc než sto lidí,“ vzpomíná Page. Samozřejmě se pak musela vyrovnávat se zájmem médií a fanoušků, na který nebyla zvyklá. Úspěch jí ale i dovolil na druhé straně větší nezávislost. „Být v 21 letech finančně nezávislá, to je velký dar. Můžu pomoci vzniku věcí, kterým věřím, mohu odmítat jiné věci, mám čas na psaní. I na mimofilmové projekty, které mě zajímají, jako permakultura, snaha žít soběstačně a ekologicky,“ chválí si Ellen. Taky ji zajímá psychologie a jednu dobu vážně uvažovala, že se stane terapeutkou „Vždycky mi připadalo, že psychologie nemá daleko ke hraní.“Nakonec se ale dívka z maloměsta Halifax v Novém Skotsku stala herečkou. Ostatně s hraním začala už ve čtyřech letech, narodila se učitelce a grafickému designérovi v únoru 1987. Nejdřív se objevovala ve školních hrách, v deseti se postavila poprvé před kameru, díky televiznímu filmu Pit Pony. Když pak v šestnácti dokončila střední školu, odstěhovala se do Toronta, začala pracovat a užívala si svobody.

Kritici ji poprvé začali sborově chválit, když viděli thriller V pasti, kde představovala na svůj věk velmi vyspělou nebojácnou puberťačku, která se sama rozhodne dopadnout pedofila. Její popularitě pomohla následná rolička dívky, která umí procházet zdí, ve třetích X-Menech a pak už přišla Juno. Po ní následovala třeba účast v jiném hitu, Nolanově sci-fi Počátek, a teď v novince slavného Woody Allena, Do Říma s láskou, kde Ellen hraje neurotickou přelétavou herečku.Na celebritu si ale dnes pětadvacetiletá Kanaďanka hrát nechce. „Miluju, když jsem venku, ráda kampuju a vyrážím na túry, čtu, hraju na kytaru, žiju docela skromně,“ říká. V roce 2007 třeba vyrazila s kamarády a batohy na zádech na výlet po Evropě, hned potom, co se ukázala na festivalu v Karlových Varech, s jedním ze svých malých experimentálních filmů, Tracey: Fragmenty.

Takže možnost, že by bulvár někdy otiskne její fotku, jak si kupuje v sámošce mlíko neučesaná, ji netrápí. Ovšem vadí jí, jak podobné časopisy, které tohle zajímá, tlačí na dívky a předkládají jim ultimáta, jak mají vypadat a jak se mají chovat. „To je naprosto nechutné. Jenom lidi deprimují a nutí je nakupovat věci. Pohání tu konzumní mašinu.“Ellen se nezdráhá označení, že je feministka, přece „když jde o rovnost pohlaví, tak kdo by nebyl?“ Navíc obvyklé genderové role jí připadají omezující: „Jako holčička byste měla milovat Šípkovou Růženku, ale proč, když můžete být Aladin?“ Ještě se divíte, že Elen Page dokázala být už před dvacítkou vyzrálá herečka?

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
05. 08. 2012 manislava ellen (reakcí: 0)
21. 07. 2012 pepina . (reakcí: 0)
21. 07. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
20. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 1)
20. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 1)
20. 07. 2012 Daniela76 Ellen Page (reakcí: 0)
20. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist