Femina.cz » Magazín » Celebrity » Ellen Page: Dospělost v mini balení

Ellen Page: Dospělost v mini balení

Ellen Page: Dospělost v mini balení

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 20. 07. 2012

Je malinká a roztomilá, takže vypadá jako dítě nebo panenka. Ale jen než začne mluvit. Pak poznáte, že tahle kanadská herečka to má v hlavě srovnané velmi dospěle. Což se odráží i na jejích rolích.

Na svůj věk je intelektuálně velmi vyspělá a zároveň má ty okouzlujících vlastnosti malé holky. Dokonalá kombinace,“ chválí ji režisér Jason Reitman, který ji proslavil. Když jí dal roli Juno, hubaté šestnáctileté puberťačky, které nečekaně otěhotní a během čekání na porod a na adopci dozraje víc, než by čekala. Roli, za níž byla nominovaná na Oscara.

Juno mi obrátila život naruby. Dost nečekaně. Byla jsem zvyklá točit malé nízkorozpočtové filmy a najednou jeden z nich vidělo víc než sto lidí,“ vzpomíná Page. Samozřejmě se pak musela vyrovnávat se zájmem médií a fanoušků, na který nebyla zvyklá. Úspěch jí ale i dovolil na druhé straně větší nezávislost. „Být v 21 letech finančně nezávislá, to je velký dar. Můžu pomoci vzniku věcí, kterým věřím, mohu odmítat jiné věci, mám čas na psaní. I na mimofilmové projekty, které mě zajímají, jako permakultura, snaha žít soběstačně a ekologicky,“ chválí si Ellen. Taky ji zajímá psychologie a jednu dobu vážně uvažovala, že se stane terapeutkou „Vždycky mi připadalo, že psychologie nemá daleko ke hraní.“Nakonec se ale dívka z maloměsta Halifax v Novém Skotsku stala herečkou. Ostatně s hraním začala už ve čtyřech letech, narodila se učitelce a grafickému designérovi v únoru 1987. Nejdřív se objevovala ve školních hrách, v deseti se postavila poprvé před kameru, díky televiznímu filmu Pit Pony. Když pak v šestnácti dokončila střední školu, odstěhovala se do Toronta, začala pracovat a užívala si svobody.

Kritici ji poprvé začali sborově chválit, když viděli thriller V pasti, kde představovala na svůj věk velmi vyspělou nebojácnou puberťačku, která se sama rozhodne dopadnout pedofila. Její popularitě pomohla následná rolička dívky, která umí procházet zdí, ve třetích X-Menech a pak už přišla Juno. Po ní následovala třeba účast v jiném hitu, Nolanově sci-fi Počátek, a teď v novince slavného Woody Allena, Do Říma s láskou, kde Ellen hraje neurotickou přelétavou herečku.Na celebritu si ale dnes pětadvacetiletá Kanaďanka hrát nechce. „Miluju, když jsem venku, ráda kampuju a vyrážím na túry, čtu, hraju na kytaru, žiju docela skromně,“ říká. V roce 2007 třeba vyrazila s kamarády a batohy na zádech na výlet po Evropě, hned potom, co se ukázala na festivalu v Karlových Varech, s jedním ze svých malých experimentálních filmů, Tracey: Fragmenty.

Takže možnost, že by bulvár někdy otiskne její fotku, jak si kupuje v sámošce mlíko neučesaná, ji netrápí. Ovšem vadí jí, jak podobné časopisy, které tohle zajímá, tlačí na dívky a předkládají jim ultimáta, jak mají vypadat a jak se mají chovat. „To je naprosto nechutné. Jenom lidi deprimují a nutí je nakupovat věci. Pohání tu konzumní mašinu.“Ellen se nezdráhá označení, že je feministka, přece „když jde o rovnost pohlaví, tak kdo by nebyl?“ Navíc obvyklé genderové role jí připadají omezující: „Jako holčička byste měla milovat Šípkovou Růženku, ale proč, když můžete být Aladin?“ Ještě se divíte, že Elen Page dokázala být už před dvacítkou vyzrálá herečka?

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
30. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
05. 08. 2012 manislava ellen (reakcí: 0)
21. 07. 2012 pepina . (reakcí: 0)
21. 07. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
20. 07. 2012 ladouch . (reakcí: 1)
20. 07. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 1)
20. 07. 2012 Daniela76 Ellen Page (reakcí: 0)
20. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

06. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Pokud tě šéf bude chtít vyslat na služební cestu a ty nebudeš chtít vyrazit, s klidem odmítni. Není to tak důležité, ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist