Femina.cz » Magazín » Celebrity » Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 21. 09. 2011

Přesvědčivá jako blond mrcha i tmavovlasé zlatíčko, bývalá krasobruslařka z Kanady se rychle vypracovala k roli populární hvězdy hlavně romancí a komedií.

„Chci zkusit hodně věcí, které jsem ještě nezkusila. Samozřejmě je důležitá kvalita materiálu, ale v podstatě jsem otevřená čemukoliv. Ráda bych taková i zůstala,“ říká rodilá Kanaďanka, která se rychle prosadila v sousedních USA. Přesvědčivá dokáže být v rolích blonďatých sobeckých mrch i jako sympatická tmavovláska. Sympatičnost holky od vedle umí zkombinovat s cílevědomostí moderní dívky.

Narodila se v listopadu 1978 v Ontariu, jako nejstarší ze tří dětí řidiče kamionu a zdravotní sestry. Od čtyř let do osmnácti krasobruslila (i soutěžně), k hraní se dostala ve dvanácti letech na letním táboře. Než ji její učitel dramatu na střední přesvědčil, že by mohla herectví i studovat, brala ho jenom jako koníček. Na univerzitu se chtěla jít vzdělávat v nějakém „serióznějším“ oboru, třeba v kulturologii.Nedlouho potom, co obor drama na York University v Torontu dokončila, mohla seknout s brigádou v McDonaldu, protože dostala práci v televizi. Brzo potom začala hrát i ve filmu. Už rok po jejím debutu si jí všiml Hollywood a do tří let ji americké publikum milovalo, aspoň to, co uděluje divácké ceny MTV Movie Awards, kde Rachel získala rekord v počtu nominací za jeden rok.

Mohla za to průlomová role blonďaté zlé královny střední školy v komedii Protivný sprostý holky a dva romantické hity, komediální Nesvatbovi a uplakaný Zápisník jedné lásky. Tato adaptace jednoho z bestsellerů Nicolase Sparkse o vztahu společensky nerovného páru na americkém Jihu v 40. let ji představila i první životní lásku Ryana Goslinga. Škoda, že jejich následný vztah, který dali okázale najevo při přebírání MTV ceny za nejlepší polibek, nevydržel tak dlouho jako ve filmu.I přes občasné hraní v thrilleru, dramatu či Sherlocku Holmesovi, romantika a komedie pořád zůstávají nejčastější žánry, v nichž chce publikum i režiséři Rachel vidět. Obzvlášť jí sedí, pokud se film odehrává v současnosti, kam se nejvíc hodí její typ moderní emancipované ženy.

I když si ji sousedi Američané už přivlastnili jako jedno ze svých hollywoodských zlatíček, slečna McAdams se pořád nechová jako typická hollywoodská hvězda. Odmítá prodávat svůj soukromý život, odmítá se fotit nahá, i třeba na obálku Vanity Fair, stále bydlí v Kanadě. „Hraní je moje práce, ne můj život,“ prohlašuje.Další zajímavosti o Rachel McAdams:

První zkušenost s filmem pro kina jí nabídli Italové, v romantické komedii My Name is Tanino. Díky tomu aspoň poprvé letěla letadlem. Umělecky významnější byl ovšem hned její následující snímek, kanadské drama Perfect Pie, za něž získala nominaci na domácí filmovou cenu Genie.

V roce 2006, akorát když dosáhla na vrchol popularity, si klidně vzala rok pracovní pauzu, aby se mohla věnovat rodině a přátelům.

Po zrušeném zasnoubení s Goslingem, s nímž střídavě strávila čtyři roky, krátce chodila s hercem Joshem Lucasem. Od loňského podzimu je zamilovaná do Velšana Michaela Sheena, bývalého partnera Kate Beckinsale, kterého poznala na natáčení Půlnoci v Paříži.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
24. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
05. 10. 2011 manislava rachel (reakcí: 0)
24. 09. 2011 kralicek herečka (reakcí: 0)
23. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 09. 2011 Teik Rejčl (reakcí: 0)
22. 09. 2011 helenadon herečka (reakcí: 0)
22. 09. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Lydia001 Rachel (reakcí: 1)
21. 09. 2011 Lydia001 Rachel (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Daniela76 Rachel (reakcí: 0)
21. 09. 2011 mistrix Rachel McAdams (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist