Femina.cz » Magazín » Celebrity » Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Rachel McAdams: Sladká emancipovaná dívka

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 21. 09. 2011

Přesvědčivá jako blond mrcha i tmavovlasé zlatíčko, bývalá krasobruslařka z Kanady se rychle vypracovala k roli populární hvězdy hlavně romancí a komedií.

„Chci zkusit hodně věcí, které jsem ještě nezkusila. Samozřejmě je důležitá kvalita materiálu, ale v podstatě jsem otevřená čemukoliv. Ráda bych taková i zůstala,“ říká rodilá Kanaďanka, která se rychle prosadila v sousedních USA. Přesvědčivá dokáže být v rolích blonďatých sobeckých mrch i jako sympatická tmavovláska. Sympatičnost holky od vedle umí zkombinovat s cílevědomostí moderní dívky.

Narodila se v listopadu 1978 v Ontariu, jako nejstarší ze tří dětí řidiče kamionu a zdravotní sestry. Od čtyř let do osmnácti krasobruslila (i soutěžně), k hraní se dostala ve dvanácti letech na letním táboře. Než ji její učitel dramatu na střední přesvědčil, že by mohla herectví i studovat, brala ho jenom jako koníček. Na univerzitu se chtěla jít vzdělávat v nějakém „serióznějším“ oboru, třeba v kulturologii.Nedlouho potom, co obor drama na York University v Torontu dokončila, mohla seknout s brigádou v McDonaldu, protože dostala práci v televizi. Brzo potom začala hrát i ve filmu. Už rok po jejím debutu si jí všiml Hollywood a do tří let ji americké publikum milovalo, aspoň to, co uděluje divácké ceny MTV Movie Awards, kde Rachel získala rekord v počtu nominací za jeden rok.

Mohla za to průlomová role blonďaté zlé královny střední školy v komedii Protivný sprostý holky a dva romantické hity, komediální Nesvatbovi a uplakaný Zápisník jedné lásky. Tato adaptace jednoho z bestsellerů Nicolase Sparkse o vztahu společensky nerovného páru na americkém Jihu v 40. let ji představila i první životní lásku Ryana Goslinga. Škoda, že jejich následný vztah, který dali okázale najevo při přebírání MTV ceny za nejlepší polibek, nevydržel tak dlouho jako ve filmu.I přes občasné hraní v thrilleru, dramatu či Sherlocku Holmesovi, romantika a komedie pořád zůstávají nejčastější žánry, v nichž chce publikum i režiséři Rachel vidět. Obzvlášť jí sedí, pokud se film odehrává v současnosti, kam se nejvíc hodí její typ moderní emancipované ženy.

I když si ji sousedi Američané už přivlastnili jako jedno ze svých hollywoodských zlatíček, slečna McAdams se pořád nechová jako typická hollywoodská hvězda. Odmítá prodávat svůj soukromý život, odmítá se fotit nahá, i třeba na obálku Vanity Fair, stále bydlí v Kanadě. „Hraní je moje práce, ne můj život,“ prohlašuje.Další zajímavosti o Rachel McAdams:

První zkušenost s filmem pro kina jí nabídli Italové, v romantické komedii My Name is Tanino. Díky tomu aspoň poprvé letěla letadlem. Umělecky významnější byl ovšem hned její následující snímek, kanadské drama Perfect Pie, za něž získala nominaci na domácí filmovou cenu Genie.

V roce 2006, akorát když dosáhla na vrchol popularity, si klidně vzala rok pracovní pauzu, aby se mohla věnovat rodině a přátelům.

Po zrušeném zasnoubení s Goslingem, s nímž střídavě strávila čtyři roky, krátce chodila s hercem Joshem Lucasem. Od loňského podzimu je zamilovaná do Velšana Michaela Sheena, bývalého partnera Kate Beckinsale, kterého poznala na natáčení Půlnoci v Paříži.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
24. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
05. 10. 2011 manislava rachel (reakcí: 0)
24. 09. 2011 kralicek herečka (reakcí: 0)
23. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 09. 2011 Teik Rejčl (reakcí: 0)
22. 09. 2011 helenadon herečka (reakcí: 0)
22. 09. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Lydia001 Rachel (reakcí: 1)
21. 09. 2011 Lydia001 Rachel (reakcí: 0)
21. 09. 2011 Daniela76 Rachel (reakcí: 0)
21. 09. 2011 mistrix Rachel McAdams (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

09. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud tě požádá někdo z rodiny či blízkých přátel o radu, nesnaž se z toho vyvléct. I oni jsou tady pro tebe, když je... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist