Zůstaneš s ním navždy? Jen pokud má těchto 5 vlastností!

Jsi zamilovaná a chtěla bys, aby to bylo napořád? Nevíš, jestli je právě ON ten pravý? Můžeš to snadno zjistit. Stačí pokud má těchto pět vlastností a máš vyhráno.

Jo, na začátku všechno vypadá slibně. Máš ho ráda, on zase tebe. Ale vezmete se a vydržíte spolu cukrovat navěky? Ještě zadrž a nepředbíhej. Jestli se ten tvůj nechová takhle, pravděpodobně se vás výročí zlaté svatby fakt netýká!

1. Nevadí mu tvoji známí

Jasně, i když si teď říkáš, že si vystačíte sami (ach, ta zamilovanost), časem ti bude scházet vyrazit si s partou pod stan, nebo vytáhnout kámošku do baru na dvojku. To, že už nejsi single, ještě neznamená, že zmizíš z radaru svých přátel a budeš neviditelná!

Nezapomeň, že to byli právě oni, komu jsi léta plakala na rameni, že máš smůlu na chlapy. Tak se jich teď nezbavuj, ty nevděčnice, a vysonduj důležitou věc. Rozumí si s nimi i ten tvůj a občas se k vám připojí? Nebo naopak skáče jako čert z krabičky při pouhé zmínce o tom, že se s nimi uvidíš? Jestli to vysvětluje tím, že tě chce mít jenom pro sebe, tak tady něco smrdí!

„Já byla se svým ex pět let a opravdu jsem ho milovala,“ přiznává třicetiletá Jindra. „Měl jedinou chybu, chtěl mě totálně odříznout od rodiny a všech okolo,“ krčí rameny. „Naštěstí jsem si včas uvědomila, že už vlastně pořádně nikoho nemám a jsem v úplné izolaci. Řekla jsem dost. A nelituji,“ popisuje probuzená Jindra, která podobnou zkušenost nikomu nepřeje.

2. Nemá problém trávit čas odděleně

Jste partneři, nebo siamská dvojčata? Ani tenhle aspekt se nevyplácí podceňovat. Musí tě tvůj milenec mít stále vedle sebe? Nepustí tě z dohledu, ani když si jdeš do drogerie koupit tampony? Co hůř, to samé vyžaduje od tebe? Jestli ho proti své vůli doprovázíš každou neděli na fotbal, který bytostně nesnášíš, měla by ses nad sebou zamyslet.

Že by neuměl být sám a nechápal, že odpočinout si někdy „od vztahu“ vůbec neškodí? Přece díky tomu se pak na sebe víc těšíte a můžete si povyprávět zážitky. Ne, ne, tohle není přítel, ale koule na noze. Tudy cesta do manželství taky nevede!

„Jedna z mnoha věcí, které na svém klukovi zbožňuji je, že mě nechává dýchat,“ říká zamilovaně třiadvacetiletá Jitka. „Je rád, když mě něco baví a pustí mě bez obav kamkoliv. Nechává mi prostor a já zase jemu,“ poskytuje recept na spokojenost a dodává, že tohle považuje za tip na dlouhý a spokojený vztah. Souhlas!

3. Netrpí ponorkou na dovolených

Velké plány, jak si to spolu u moře užijete, najednou vzaly za své. Třetí den nicnedělání a popíjení koktejlů pod palmou zavinilo, že je prostě nesnesitelný. Tvoje neustálá blízkost ho snad i vytáčí. Co to má být?

Asi šok z toho, že jste široko daleko jediní, kdo v letovisku hovoří česky. Není úniku. Začíná ti odsekávat, je nepříjemný a vůbec s ním není k vydržení. Ani s kufrem do letadla ti nepomůže! Výstražné znamení. Nezvládá být s tebou moc dlouho!

„Když jsem s bývalým vyrazila na dovolenou tak potřetí, zařekla jsem se, že je to naposledy,“ přiznává sedmadvacetiletá Jana. „Šli jsme si tak na nervy, že jsme spolu ke konci už radši nemluvili vůbec,“ kroutí nevěřícně hlavou. „Alespoň mi došlo, že my dva si prostě nejsme souzení, když neustojíme pitomých deset dní mimo domov,“ říká. Holt prověrka za všechny prachy.

4. Nebojkotuje rodinné sešlosti

Nic člověka neštve tolik, jako táhnout toho svého na nedělní oběd k rodičům – násilím. Předchází tomu hádky, dusno a citové vydírání. Ani příslib vášnivého sexu nepomáhá! Umíš si představit, že jako tvůj manžel by vždycky chyběl na všech oslavách? To přece nejde!

Buď se stydí, má výhrady ke kuchyni tvé matky, nebo ho obtěžují dotazy, kdy už konečně přijdou vnoučata. Ať tak či tak, měl by mít úctu! Ostatně, myslet si může, co chce, ale ať si názory ventiluje v hospodě. Jinak by se měl normálně snažit aspoň o rodinných oslavách s tvojí vlastní krví vycházet. Neříkáme, že je to vždycky jednoduché. 🙂

 „Já děkuju bohu, že můj Radim k nám vážně zapadl,“ mluví s úlevou v hlase dvaatřicetiletá Nikola. „S tátou chodí na ryby a mámu někdy vozí k doktorovi, nemůžu si stěžovat,“ směje se. „Kdyby se nenáviděli, nikdy bych si ho nemohla vzít,“ vysvětluje a zmiňuje svůj bývalý vztah. „Máma mého bývalého nesnášela a on zase ji. Dělali si naschvály, a já stála mezi nimi.“

5. Nesnaží se tě měnit

Jen muž s hlavou na krku a srdcem na správném místě tě bude brát takovou, jaká jsi! Tvé nedokonalosti pro něj nejsou překážkou. Jak se tomu říká? Souhra, harmonie, symbióza, jejíž opak vypadá následovně. Partner tě neustále o něčem poučuje a radí, jak se máš chovat nebo co si brát na sebe. Taky si připadáš jako malá holka, nad kterou otec vládne pevnou rukou?

„Jsem zadaná už pár měsíců, ale musím přiznat, že spokojená moc nejsem,“ hlásí smutně pětadvacetiletá Hanka. „Můj partner mi strašně rád mluví úplně do všeho. Včera mi dokonce odsekl, že tak velký výstřih nosí jenom prostitutky,“ povídá zkroušeně. „Asi se s ním rozejdu, tohle není nic pro mě,“ plánuje radikální změnu. Tak třeba tě inspiruje k podobnému činu.

Tak co, máš už jasno, jestli vás dva čeká zářivá budoucnost nebo krach?

Foto zdroj: Shutterstock.com

24.11.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist