Sladké usmiřování

Napjatá atmosféra, vzduch tak těžký, že by se dal krájet, dusno. K tomu nejspíš slzy na krajíčku a pocit křivdy. Tak nějak to vypadá po partnerské hádce a ruku na srdce, kdo tohle nezažil?

 

Na neshodách je ale přeci jen něco hezkého – usmiřování. Existují i páry, kterým italská domácnost vyhovuje, hádání považují za běžnou věc, a tak se pořád usmiřují. Jestli k nim nepatříte, bude se vám hodit pár tipů, aby bylo usmiřování co nejhezčí.

 

1. Moudřejší ustoupí…
Na udobření často čekají obě strany, ale nemají odvahu udělat první krok. Nepřemýšlejte nad tím, jestli je trapné podat jako první ruku k usmíření, nebo jestli by to měl udělat partner. To byste se taky nemusela dočkat nikdy. Směle tedy vykročte a uvidíte, jaké divy dokáže kouzelná formulka „Tak už se nezlob…“ Trucovat zbytečně dlouho se rozhodně nevyplácí a proč si kazit další dny.

 

2. Smích je lék na všechno


Rozesmějte se i kdybyste to měla ze sebe doslova vymáčknout. Smích jako všelék doporučuje i psychiatr Karel Nešpor: “Nebraňte se skutečným pocitům a nepopírejte je. Přitom se ale po dobu 3 vteřin až 3 minut chovejte tak, jako byste byli neobyčejně veselí. Nepopíráte tím pocity, ale přitom vytváříte nové“. Pokud si váš partner zrovna nebalí kufry, určitě mu pohled na vaši rozesmátou tvář bránici trochu pocuchá. A to už je jen krůček k usmíření.

 

3. Řev divoké šelmy
Najděte si místo, kde nikdo není a vyřvěte se z plna hrdla. Rozhodně vás to uklidní a nebudete si vylévat zlost na partnera. Tuto metodu můžete doporučit i jemu a oba si společně zařvěte. Je to lepší, než řvát na sebe, a nejspíš vás to i rozesměje. Dusná atmosféra je ta tam.

 

Celý článek s dalšími tipy si přečtete v novém Shine zde.

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

20.4.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist