Rozhovor se skupinou Holki o hudbě, Vánocích i estetické medicíně

Skupina Holki se vrátila zpět na pódia a my jsme je trošku vyzpovídali. Zajímalo nás, jaké bylo vystupování předtím a jaké je to teď, co dělají, když zrovna nezpívají i to, jak je možné, že vypadají pořád stejně…

holki-rozhovor1-1100x618.jpg Zdroj: Daniel Zahrádka

Podzim přichází s celou řadou omezení kvůli koronaviru, jak jej prožíváte vy?

Radana: Podzim je pro mě vždycky taková zkouška nervů. Nevím, co sobě a synovi obléknout, protože ráno je kosa, odpoledne teplo, 🙂 synův nástup do školy a organizace kroužků s mou prací, se zdá být neslučitelná a do toho začíná být brzy tma. 🙂 Ovšem když máme volno, jedeme na chalupu, obereme jabloně, hrušky, švestky, ořechy. Šmejdíme po lese a tak. Když neprší, je podzim moc hezké období.

Katka: Zcela upřímně? Jsem strašně naštvaná a zpruzená. Už je to dlouhé, všechny ty zákazy a příkazy…😩

Niki: Zatím prožíváme podzim vesměs stejně jako jindy, já mám víc práce s administrativou v hudební škole, musíme o všem rodiče informovat, různě přesouvat žáky a měnit kurzy, ale už to známe z jara, tak to není taková hrůza. 🙂 Dětem se ruší plavání a kroužky, takže změna bude jen v tom, že je budu mít víc doma.

Co děláte, když zrovna nekoncertujete, jaká je vaše profese?

Radana: Pracuji jako specialista pro kreativu v televizi Prima. Je to bezvadná práce. Pokaždé, když si myslím, že už vše umím, objeví se něco nového a zase se učím. 🙂 Baví mě to. Je to hodně i o tom, že jsme skvělý kolektiv.

Katka: Jsem na rodičovské, takže máma na plný úvazek.

Niki: Jsem lektorkou v hudební škole Yamaha, a zároveň pro ně dělám administrativu a obstarávám infolinku.

Ve své době jste byly ikony naší hudební scény, jak na tu dobu vzpomínáte a co vám nejvíc chybí?

Radana: Bylo to něco úžasného. Dostávaly jsme se na místa, kam se jiní jen tak nedostanou. Setkávaly jsme se s lidmi, se kterými se jiní jen tak nesetkají. Vydělávaly jsme si dost peněz, které jsem si do halíře užila. 🙂  Nejvíce vzpomínám na vystoupení na Ukrajině, kde jsme zpívaly před dvaceti tisíci lidmi. Byla to krásná doba, ale hudební trh se vyvíjí a my se v něm tak nějak lehce vezeme. Není to TOP, ale zábavu nám to přináší pořád.

Katka: To byly časy… divoké, pubertální, ale super!! Užívaly jsme si popularity, koncertů, byla to jiná a skvělá doba!! Chybí mi, že už se nekřtí desky jako tenkrát, nevídáme se tolik s kolegy, maximálně někde na vystoupení. Tenkrát tohle bylo lepší! Byli jsme si všichni blíž.

Niki: Vzpomínám na tu dobu velice ráda, protože jsme hodně jezdily po diskotékách a vystoupeních, užívaly si srandu a peníze. Moc mi chybí ty velkokapacitní diskotéky, kdy se na jedno místo, i když to bylo v malém městě, chodilo pobavit třeba 800 lidí. To už dneska není.

Jaký byl návrat na světla ramp? Vnímáte velký rozdíl mezi předtím a teď?

Radana: Nebyly jsme mimo hudební svět nějak extra dlouho, takže já si ten návrat ani neuvědomuju. V době, kdy jsme byly na vrcholu my, nebylo tak časté, že se dělala obrovská vystoupení. Většinou se jezdilo po kulturácích, diskotéky, plesy, eventy rádií. Teď už několik let frčí velké akce se světelnými efekty, velká pódia, show…. Pódia a světla se sice z doby před a nyní změnila, ale divák je furt stejný. Chce si vystoupení užít a z ohlasů to vypadá, že lidi bavíme.

Katka: Návrat byl pomalý. Občas to drhlo, ale jsme rády, že jsme do toho znova šly. Teď je to fajn! Nikdo na nás netlačí, jsme svými pány a to nás baví.

Niki: Ano, vnímám. Vrátily jsme se v době, kdy do klubů a diskoték chodí podstatně méně lidí. Ale je fakt, že i menší množství lidí dokáže udělat skvělou atmosféru, takže to tolik nevnímáme.

Co říkáte na současnou českou hudební scénu?

Radana: Nemám moc přehled, ale naprosto mě nadchla Barbora Mochowa.

Katka: Já jsem vždycky měla v hudbě velký přehled, ale poslední roky pokulhávám. Kdo mě baví, toho si najdu, poslouchám, zbytek moc neřeším. Spoustu interpretů, přiznám se, neznám.

Niki: Současná česká hudební scéna je velmi pestrá a plná skvělých muzikantů. Já sama si s dětma ráda něco poslechnu, i když jsou to převážně chlapi – zpěváci. Mám slabost pro mužské hlasy, 🙂 takže nám v autě hraje třeba Pokáč, 4TET, Xindl X nebo Vojta Dyk a další.

Co na vaši hudební kariéru říkají děti? Poslouchají vaše písničky? Půjdou ve vašich šlépějích?

Radana: Můj syn má rád jiný hudební styl, ale říká, že je na mě pyšný. 🙂 No a jestli se bude věnovat hudbě, bude čistě na něm. Hraje na klavír, hezky zpívá, dobře kreslí, píše komiksy, ale taky mu jde matika, takže těžko říct, kam jeho kroky povedou. My ho doma budeme podporovat v jeho výběru, a to ať je to umění nebo IT specialista.

Katka: Jestli půjdou v mých šlépějích, netuším, ale písničky znají a doma je poslouchají a tancují na ně. Jsou prý rádi, že je maminka zpěvačka.😍

Niki: Starší dcera Viktorka naše písničky poslouchá a má je ráda, 🙂 nevím, jestli půjde v mých šlépějích, ale zpívá hezky a hudební sluch asi taky má, takže kdyby ji to dělalo šťastnou, nebudu proti. I když nerada. 🙂 Synovi jsou čtyři, takže maminku zpěvačku ještě neprožívá. A asi bych byla radši, kdyby byl třeba doktor. 🙂

Musím říct, že mi přijde, že máte recept proti stárnutí. Jak se udržujete ve formě?

Radana: Už to není žádná sranda. 🙂 Já mám velkou výhodu v tom, že nemám kladný vztah k jídlu a tedy nejím na chuť, ale pouze na hlad, který nemám moc často. 🙂 Taky pravidelně cvičím a matlám se krémy proti vráskám. 🙂

Katka: Karanténa mě donutila obout si tenisky a začít běhat. To je zatím jediné, co dělám. Obden si dám 5 km, zatím mi to stačí.🙏🏻😂

Niki: Děkujeme! Recept proti stárnutí nemáme, ale snažím se cvičit a od určitého věku používám víc přípravků na obličej. Patří mezi ně sérum, peeling, krémy s Q10 nebo kyselinou hyaluronovou a občas si skočím na kosmetiku. Spíš to budou geny.

A co zkrášlující procedury? Dopřály jste si nějakou, nebo jste odpůrkyně těchto zákroků?

Radana: Nemám nic proti estetickým zákrokům. Jen se to nesmí přehánět. Sama jsem si nechala píchnout kyselinu hyaluronovou do nosoretních rýh.

Katka: Jasně, že jo. Botox na vrásky. Nemám potřebu to tajit, věk na to mám. A po dětech jsem měla nehezky vykojená prsa, tak jsem si je nechala upravit na Medicom Clinic u pana doktora Horyny. S výsledkem jsem maximálně spokojená.

Niki: Odpůrkyně nejsem, ať si každý dopřeje, po čem touží, pokud je to s mírou. Já jsem si nechala udělat plastickou operaci prsou, s důvěrou jsem se svěřila odborníkům v Medicom Clinic a jsem moc spokojená, jinak zatím nic.

Co vás baví ve volném čase?

Radana: Volný čas skoro nemám, ale když už se chvilka namane, tak buď hraju se synem nějaké hry, nebo si čtu, ale nejraději sebou jen tak plácnu do vany, pustím si oblíbenou hudbu a rozmáčím se.

Katka: Netflix.😂😂

Niki: Ve volném čase se věnuji převážně dětem, takže chodíme hodně ven, jezdíme na výlety (miluju rozhledny a výhledy z nich), ale ráda taky zajdu s kamarádkami na večeři či drink, ráda si přečtu knížku. Letos jsem si koupila konečně kolo, tak bych chtěla začít víc jezdit.

Kdybyste si mohly vybrat jedno místo na světě, kam byste klidně hned teď odcestovaly a proč?

Radana: Na Madeiru. Je tam skvělé podnebí, ještě lepší víno, zamilovala jsem si to tam.

Katka: Kamkoli u moře… pořád říkám, že na stáří se tam odstěhuju… 🙂 miluju tu atmosféru tam, západy slunce… to je moje!!

Niki: Florida. Mám tam kamarádku a byla to asi moje nejhezčí dovolená…

Kde vás naše čtenářky mohou v nejbližší době vidět, pokud tedy nebude vše zrušeno?

Radana: Já si nic nepamatuju, takže doporučuju sledovat náš FB a IG.

Katka:  Strašně ráda bych tu vypsala termíny vystoupení, ale netroufám si. Obávám se, že se celý podzim nikam nedostaneme. Je to strašně frustrující…

Niki: Bohužel je vše zrušeno, takže nejspíš až v listopadu. Všechna vystoupení píšeme na našich sítích.

S podzimem přichází také první myšlenky na Vánoce, máte je rády? A už máte nakoupené nějaké dárky?

Radana: Já vždycky řeším dárky na poslední chvíli, ale už teď si zapisuju do mobilu nápady, co komu koupit. Poslouchám, o čem kdo mezi řečí mluví a vždycky narazím na nápad na dárek. Docela se mi daří trefovat se.

Katka: Miluju Vánoce a s dětma o to víc. Par dárků už mám. Snažím se to kupovat postupně, ale přeci jen držíme tradice a píšeme Ježíškovi, tak musím počkat, s čím na nás naše ratolesti přijdou letos…😂😂

Niki: Ano, mám moc ráda Vánoce a od doby, co máme děti, tak ještě víc 🙂 a ano, nějaké dárky už mám, tradičně jsem začala s nákupem už v září.

Děkuji za rozhovor.

13.10.2020 2:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist