Co na sebe prozradila Anna Šišková? Třeba to, že dlouho vypadala dětsky

Annu Šiškovou znají čeští diváci ze seriálů Letiště, Single Lady nebo Atentát. I když tato sympatická slovenská herečka natočila řadu dalších produkcí, na divadelních prknech se cítí mnohem jistěji. Jak sama říká, je to pro ni dennodenní rutina. V našem rozhovoru nám prozradila, kde ji můžeme v nejbližší době v Praze vidět a také jaký měla pocit, když ji režírovala její vlastní dcera.

siskova-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Anno, nejdříve vám musím sklonit poklonu, protože vypadáte zkrátka fantasticky! Stále vás mám zavedenou jako herečku střední generace a při přípravě na náš rozhovor najednou koukám, že vám bylo 59 let! Jak to děláte? Myslíte, že mladistvý vzhled máte v genech anebo to do určité míry ovlivnila i vaše profese?

Děkuji moc za kompliment a za to, že si myslíte, že mám mladistvý vzhled (smích). Doufám, že mi to ještě chvilku vydrží. Myslím si, že to je ryze typová záležitost. Dlouho jsem vypadala dětsky. Má dcera Terezka (pozn. red. Tereza Nvotová) to zdědila po mně.

Kvůli práci neustále pendlujete z Čech na Slovensko a naopak. Kde se cítíte být více doma?

I když mám Čechy velice ráda a mám tu půlku rodiny, tak jsem a vždy budu doma v Bratislavě.

Na svém kontě máte Českého Lva, ale také jste si převzala rovnou dvakrát slovenskou divadelní cenu DOSKY. Co má pro vás větší váhu? Filmové ocenění nebo to divadelní?

V divadle jsem téměř každý den nebo přinejmenším hodně často. Astorka je má domácí scéna a v Praze pravidelně hostuji ve Studiu DVA. Jezdím také zájezdy po celém Slovensku a Čechách. Natáčení je pro mě výjimečná příležitost, které si vážím. Častěji mě čtenáři vídají asi v seriálech, ale teď bude příležitost i ve filmu Špína, který režírovala má dcera. Ocenění si samozřejmě moc vážím, ale je to jen chvilka radosti…

Jaká byla spolupráce s vaší dcerou v pozici režisérky?

Myslím si, že je Terezka dobrá režisérka, takže jsem ji akceptovala a na natáčení vzpomínám velmi dobře. Mám také velkou radost z úspěchů, které film posbíral na nejrůznějších festivalech po celém světě. S Terezkou jsme byly spolu v Německu a ve Francii na Salón de Provance, kde film zrovna vyhrál. To byla krásná odměna a teď nemyslím jen ty krásné dny pobytu tam nebo výborné ohlasy. Jsem na ni pyšná.

Myslíte, že vás dcera obsadila do role maminky proto, že by si nikoho jiného v této roli  nedokázala představit?

Myslím si, že mě Terezka vnímá jako herečku, kterou zná velmi dobře a zkrátka jsem se typově do té role hodila.

A dovedete si představit svou dceru v roli maminky? Věk na to už přeci jenom má…

Těším se na roli babičky, až na to přijde ta správná chvíle. Zatím se, pokud vím, nic takového neplánuje.

Kde vás naši čtenáři mohou v nejbližší době vidět?

Těším se na představení “Lásky jedné plavovlásky”, které přivezeme do Divadla Bez Zábradlí v rámci Slovenského divadla 27. listopadu. A před nedávnem jsme odpremiérovali s Bobem Kleplem hru “Polibek”, kterou hrajeme právě ve Studiu.

Blíží se zima. Co máte na tomto období nejraději?

Zimu moc nemám ráda, ale co se dá dělat, prežiji to (smích). Nejkrásnější je však na horách, když je všude okolo sníh, to miluji!

Já moc děkuji za rozhovor a přeji spoustu úspěchů v pracovním životě a pohody v tom soukromém.

Foto: Profimedia.cz, Ctibor Bachraty

20.11.2019 10:00| autor: NK

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist