S Danou Morávkovou o nové roli, módě i létu

Tato vždy elegantní herečka strávila letošní léto pracovně. Přijala totiž nabídku účinkovat v nové inscenaci, kterou připravuje Divadlo Bez zábradlí na začátek divadelní sezóny. Jedná se o mysteriózní komedii s názvem „Hra, která se zvrtla“. To, že se bude jednat o úspěšný kousek na repertoáru domovské scény Morávkové, je zřejmé už nyní. Tato britská komedie totiž sklízí úspěchy nejen na West Endu, ale také na Broadwayi a posbírala ocenění po celém světě.

moravkova--1100x618.jpg Zdroj: www.profimedia.cz

Zeptám se možná neohrabaně, ale stojí to za to strávit téměř polovinu divadelních prázdnin opět v divadle?

Když mi na jaře letošního roku Karel Heřmánek nabídl účinkovat v tomto titulu, říkala jsem si, že spojím příjemné s užitečným. Že vyrazím za synem do Londýna a půjdu se rovnou na představení podívat. K mému neuvěření jsem ovšem zjistila, že ačkoliv se to tam hraje téměř denně, všechny reprízy v čase mého výletu už byly vyprodané! Syn měl více štěstí. Vydal se na představení sám, a to nejen kvůli mně, ale také na doporučení přátel a byl zcela nadšený. Zavolal mi hned, jak vyšel z divadla a řekl: „Mami, ta hra je předurčená k úspěchu”, takže nebylo o čem přemýšlet.

Když jsme u toho divadla, tak na své domovské scéně, v Divadle Bez zábradlí, působíš už pěknou řádku let. Jaká hra na zdejším repertoáru ti přirostla k srdci nejvíce?

Určitě ta nejnovější, se kterou ráno vstávám a večer usínám! Moje postava se jmenuje Annie a je taková holka pro všechno. Shodou nešťastných a pro ni také ovšem šťastných náhod ve hře dostane roli. Jde o úspěšnou anglickou komedii z londýnského West Endu “Hra, která se zvrtla”, kterou právě teď zkoušíme pod vedením Karla Heřmánka. Máte se na co těšit!

Léto je téměř u konce. Jaké jsi ho měla?

Prakticky celý červenec jsem byla s rodinou. Dělali jsme si výlety do Karlových Varů na filmový festival, také do Norska, do kterého jsem zavítala poprvé a rozhodně ne naposledy a do našeho milovaného Rakouska. Od srpna jsem již v Praze a kombinuji zkoušení v divadle s natáčením.

Zmínily jsme natáčení – vybavíš si svou úplně první filmovou roli?

Samozřejmě! První velká filmová role byla ve filmu “Veronika” pana režiséra Otakara Vávry. Hrála jsem dceru Boženy Němcové Teodoru a měla čest spolupracovat s takovými velikány, jako byla Jana Hlaváčová a Jiří Bartoška. Na to vzpomínám moc ráda!

To, že tvoříte s manželem Petrem Maláskem stabilní pár českého showbyznysu, už dávno víme. Co ale nevíme je, co vás svedlo dohromady?

V Divadle Na Zábradlí jsem dostala svou první velkou choreografickou příležitost na muzikálu Kabaret. A tam jsem se seznámila se svým manželem. Myslím si, že s Petrem to byla láska na první pohled. V té době jsem si naivně myslela, že skladatel a aranžér hudby chodí na všechny choreografické zkoušky. Mýlila jsem se (smích).

Ty jsi vystudovala choreografii na AMU a dokonce jsi také závodně krasobruslila. Věnuješ se těmto disciplínám dodnes?

Choreografii se stále věnuji. Zrovna u nás v divadle jsem ji naposledy sestavovala v Shakespearově komedii Mnoho povyku pro nic. Na konci je takové milé překvapení. A trochu si zabruslím, když hraji muzikál na ledě Popelka.

Když už jsme u toho tance, jak vzpomínáš na účast v soutěži StarDance?

S láskou, protože na každém přenosu kromě mého manžela a syna seděla i moje maminka. Byla to pro mě skvělá zkušenost, a pokud budu zrovna doma, ráda se na tuto taneční soutěž podívám.

Patříš k nejlépe oblékaným českým herečkám. Necháváš si radit od stylisty anebo se jedná o jeden z tvých dalších talentů?

Tak jako každá žena mám ráda módu a také si ráda nechám poradit od stylistů. Baví mě, když se dám do jejich rukou a oni vytvoří outfity, které by mě ani ve snu nenapadly.

Co by sis na sebe naopak nikdy nevzala?

Jako herečka bych si na sebe vzala úplně cokoliv. Jiné je to samozřejmě v civilu. Jsem zastáncem toho názoru, že například legíny nejsou kalhoty, nýbrž tepláky.

Co tě čeká na podzim?

Kromě zmiňované divadelní premiéry představím svou již desátou kolekci Elega by Dana M. Tentokrát jsem inspiraci hledala u našich maminek, takže kabelky jsou velmi praktické se spoustou kapes a zipů, aby byl obsah kabelky v bezpečí. Novou kolekci budeme prezentovat přímo v továrně Elegy v Třebechovicích pod Orebem, což je, myslím, zajímavé tím, že zájemci mohou nakouknout pod pokličku řemesla.

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu profesních úspěchů do nové sezóny! 

Foto: Profimedia.cz, archiv Divadla Bez zábradlí

5.9.2019 4:00| autor: NK

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist