První žena jeho života I.

Která to byla? Zatímco vy za největší nebezpečí považujete jeho bývalku, se kterou se stále stýká, nebo si zjišťujete, jaká byla jeho první láska, abyste věděla, na čem jste – ženu, která vašeho muže nejvíce ovlivnila byste měla hledat docela někde jinde. První ženou, která hrála a stále hraje velkou úlohu v jeho životě, je totiž jeho matka.

Touha po informacích o všech jeho ženách

 
Jakmile jste se seznámili a vaše sympatie překročily určité hranice, okamžitě jste začala nenápadně sondovat, jaké byly ženy jeho života. Která ho něco naučila, se kterou zůstal nejdéle, která ho nechtěla, se kterou měl první sex či která byla poslední. Ženy přirozeně přisuzují informacím tohoto druhu velký význam a pomáhají jim orientovat se v ze začátku stále trochu nevyzpytatelném chování jejich miláčka…
Nezapomněla jste na tu nejdůležitější?
 
Žena, na kterou ale máme tendenci občas zapomínat, nepůsobí zpočátku nijak nebezpečně. Nevnímáme ji jako konkurentku, ani na ni nežárlíme. Přesto našeho drahého Božského ovlivnila ze všech žen nejvíce. Je také dost dobře možné, že jej také stále ovlivňuje, nebo že nás si vlastně vybral proto, že mu ji tak trochu připomínáme. Anebo tomu bylo opačně – a se vztahem k ní se tak docela ještě nevyrovnal, a proto si zvolil ženu zcela odlišnou.
Možná už nežije, možná ji ani nepoznal, přesto je důležitá
 
Jeho matka. Veledůležitá osoba, a to přesto, že jste se s ní ještě nesetkala, přestože se s ní třeba ani váš muž nestýká, nebo je již po smrti. I v takovém případě často stále zůstává za oponou a tiše ovlivňuje dění na jevišti. Vztahy matek a synů jsou natolik složité a zároveň určující pro život, že je dobré myslet při úvahách nad všemi jeho ženami, v prvé řadě také na jeho matku.
Malý kluk se dívá na svět optikou své mámy
 

Jak mohou matky ovlivňovat partnerské vztahy svých synů? Většinou právě ony zprostředkovávají mužům první pohled na ženský svět. I proto v zásadě určují, s jakou mírou citlivosti a empatie bude jejich syn jednat s ženami. I proto je dost dobře možné, že pokud má váš partner nějaký problém ve vztahu k ženskému pohlaví, pomůže vám jej vyřešit hlubší analýza jeho dětství a vztahu s maminkou.

A o tom, jak je partnerova matka důležitá v rozvoji vašeho dalšího vztahu a postojích, které byste měla vůči ní zaujmout, si zde přečtete v pondělím pokračování článku.

6.3.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist