Tvrdá hvězdná výchova. Které celebrity jsou na své potomky extrémně přísné?

Někdo svým mrňousům zabavuje jenom hračky, jiný je v rámci trestů raději staví do kouta. Ovšem existují i drsnější výchovné praktiky – třeba extrémní smysl pro zdravou stravu nebo skautská disciplína! Které hvězdy to možná trošku přehánějí?

celebrity-vychova-5-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Celebrity jsou často spojovány s luxusem a okázalým životním stylem. Možná proto taky drtivá většina lidí předpokládá, že jejich dítka se narodí se zlatou lžičkou v ústech, mají ty nejdražší věci na hraní a žijí si jako v pohádce. Jenže bacha, navzdory tomu, že rozmazlující výchova je v Hollywoodu hodně rozšířeným nešvarem, pořád se najdou i tací, kteří své potomky drží pořádně zkrátka. Prý v jejich zájmu! I když smekáme před dobrým úmyslem, tyto osobnosti už to možná trochu přehánějí. Nebo ne?

Mila Kunis a Ashton Kutcher, odpůrci Santy Clause

Jeden z nejkrásnějších hereckých párů se toho fakt nebojí. Když rodačka z Ukrajiny a bývalý americký model pojali podezření, že jejich děti patřičně nedoceňují obyčejné věci v životě, učinili tomu radikální přítrž. Celé rodině i všem známým nakázali, aby jejich mrňousům přestali posílat vánoční dárky. Co se týče narozenin, tam po předchozí domluvě projde jenom to, co není moc drahé. Přijde ti to jako silný kafe? Mohlo být i hůř, jelikož je Mila židovka, nikoho by asi nepřekvapilo, kdyby Vánoce vymazala z kalendáře úplně.

Madonna zakazuje mobily, televizi a sex. Ten hlavně

Nekorunovaná královna popu je šestinásobnou mámou. Z nevydařených předešlých vztahů má dceru a syna, ale rodinku rozšířila i o čtyři adoptované sirotky. Co si budeme vykládat, zpěvačka je v těžké situaci, neboť její mládí šlo ve stylu promiskuity, odvážných kostýmů, skandálů a milostných afér. Jak jen chce tahle žena, pro kterou bylo vždy typické nepřístojné chování, jít příkladem? Snadno. Doma nastavila pravidla, jež zahrnují, že vlastnictví mobilu je možné až po dosažení patnáctin, sledování televize je přísně omezené a čtení časopisů pro mládež naprosto nežádoucí. Starším prckům dokonce důrazně vysvětlila, že na první sex si musejí počkat až do svých osmnácti. Jinak prý letí z baráku!

Denzel Washington, milovník disciplíny

Herec a režisér, jehož píle i talent byly oceněny dvěma prestižními Oskary, má jeden prima vedlejšák. Už celá léta funguje jako mluvčí skautského sdružení – a svoji roli plní s opravdovou chutí! Žádný div, že se to na něm tak trochu podepsalo. Jako zapřisáhlý vyznavač skautů nadevše miluje disciplínu a pevný řád. Ačkoli jeho následovníci rychle dospívají, i před branami dospělosti svého slavného otce stále oslovují titulem „pane“. Trochu přeháňka, co?! Každopádně tady budou asi tresty za pozdní příchody domů hodně drsné. Že by opozdilci svůj hřích museli odpykávat třeba bobříkem mlčení? Možné to je!

Jessica Alba. Ta, co zabavuje hračky

Půvabná americká herečka, co nemá v posledních letech o role nouzi, sama ví, co je to nekompromisní výchova. Vyrůstala v extrémně křesťanském prostředí, kde na nějaké pubertální výstřelky nebyl nikdo zvědavý. Možná to je ten důvod, proč i své malé dcerky vede přísnou rukou. Co to obnáší? Neuposlechnutí rozkazu se trestá – buď zabavením veškerých hraček, nebo stáním v koutě. Pěkně na hanbě! A taky na dlouho…

Gwyneth Paltrow, hladovka v praxi

V rodině téhle herečky a zpívající fešandy to také není žádný med. Jako přísná dietářka Gwyneth dodržuje všechna pravidla zdravé stravy. Její synek s dcerkou nikdy neokusili pizzu, hamburger a možná ani rohlíky – stravují se totiž bezlepkově, i když nemají žádné potíže se zažíváním. Pochopitelně i taková kola je u nich sprosté slovo! Aby toho nebylo málo, děcka mohou sledovat televizi jen v cizích jazycích. Prý je to tak nejlepší pro jejich vzdělávání. Těžko říct, jestli takhle ta drobota pochopí, o co ve filmech vůbec běží…

Která výchovná metoda ti přijde jako největší úlet? Poděl se s námi o svůj názor, budeme se těšit na příspěvky v diskuzi. Ať už jsou ale hvězdné děti rozmazlené či nikoliv, jedno se jim upřít nedá – své geny fakt nezapřou. Které VIP ratolesti se fakt „povedly“? Omrkni je ve videu!

Foto: Profimedia.cz

18.2.2022 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist