Gravidjóga

O józe už bylo napsáno mnoho. Pro mne jóga znamená samotný život teď a tady. Je to vlastně soubor technik, jak žít. Naučí vás, jak pracovat s tělem, učí vás koncentraci, a tím zároveň zklidnění pocitů. Za vrchol jógy považuji meditace, které dávají životu duchovní rozměr.

V dnešní době, která je uspěchaná, zaměřená na výkon, se častokrát setkávám s tím, že si budoucí maminka během pracovního dne ani nemá čas uvědomovat nový život, který v sobě nosí. Učením se relaxaci, což je vědomé uvolnění těla a mysli, dále cvičením pozic s vnímáním svého dechu a díky vizualizacím se těhotná žena vrací zpět sama k sobě a začíná lépe vnímat potřeby svoje i miminka.

Nejedna z nás ví, že těhotenství je krásné, ale také náročné období, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Nastávajícím maminkám nabízí Gravidjóga šetrné techniky, obzvlášť vhodné pro období těhotenství ve všech jeho fázích. I když těhotná žena nemá s jógou žádnou zkušenost, bez jakéhokoliv váhání může na Gravidjógu přijít, jestliže je zdravá a cítí potřebu dělat něco pozitivního nejen pro sebe, ale také pro miminko.

Lekce Gravidjógy (na kterou ženy přijdou například do A centra) v úvodní části hodiny poskytuje budoucím maminkám možnost sdílet své těhotenské radosti a starosti s ostatními těhotnými ženami, které prožívají něco podobného. Toto sdílení v ženském kruhu je velkou podporou v období těhotenství, protože je to opravdu „jiný stav“, těžko pochopitelný pro toho, kdo těhotný není, nebo nemá za sebou tuto zkušenost.
Následuje relaxace, další nedílná součást lekce Gravidjógy, která učí budoucí maminky umění se uvolnit, a díky tomu načerpat sílu, což významně pomáhá v těhotenství, při porodu, v období šestinedělí a v životě vůbec.
Cvičení ásán-jógových pozic, spolu s úplným jógovým dechem a jednoduchými dechovými technikami, příjemně protahuje, uvolňuje a posiluje celé tělo.

Těhotná žena cvičením jógy probouzí svou přirozenou intuici, spojení s Matkou přírodou, která ji obzvlášť v tomto období vybavila velkou citlivostí, díky níž se každá žena má možnost naučit lépe vnímat své tělo a své myšlenkové pochody. Vzhledem k tomuto poznání s nimi pak může dále pracovat.

Díky józe staré několik tisíc let může žena pozorovat zázrak, kterým je vznik a vývoj nového života v ní. Může v sobě objevit svůj obrovský tvůrčí potenciál. Může procítit to, že je branou světla pro přicházejícího človíčka, že je to ona, s kým děťátko sbírá své prvotní poznatky a zkušenosti, jak žít zde na Zemi, že je to ona, kdo mu předává svou přirozenou schopnost milovat bez podmínek.

Na shledání s vámi se těší Petra Bzirská ve středu 14.5.2008 od 13,30 v kině Perštýn či v pražském A-centru.

www.respektkporodu.cz

13.5.2008 12:00| autor: Petra Bzirská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist