Dotaz týdne: Mám o 35 let staršího chlapa…

Poradnu „Jak to vidí chlap“ jste si velmi oblíbily, snad i proto, že David, který na vaše dotazy odpovídá, si opravdu nebere servítky. A na ty nejzajímavější dotazy a odpovědi se podíváme trochu víc zblízka…

Zuzana píše:
Dobrý den, jsem 7 let se starším chlapem, je starší o 35 let. Chtěla bych pochopit, proč se mi neotevře. V sexu se mu musím prosit. Když mu řeknu, že ho miluji, tak to bere tak negativně. Snažím se dělat cokoliv, abych slyšela nějaké pěkné slovíčko, ale nikdy mi neřekne nic pěknýho. Tak mě to trápí, i když jsem mladá. Mám ho ráda, ale nemůžu čekat, kdy se ke mě začně chovat jako k ženě.
Děkuji za odpověď, Zuzana

A David odpovídá:
Dobrý den Zuzko, 35 let je tak velký rozdíl, že se otvírat asi nechce. Pokud by chtěl, našel by si věkově rovnější partnerku, která ho bude moct chápat nejen inteligencí a citem, ale taky na základě svých osobních zkušeností. Myslím, že se s jeho přístupem budete muset smířit, ten už se nezmění.

S Davidovou odpovědí naprosto souhlasíme, ale přemýšlivá Adéla si nemohla pomoct a přišla se svým vlastním pohledem.

Adéla si myslí:
Inu, ono je to těžké, vidět vás jako ženu, když vás podvědomě vnímá zejména jako svoji dceru. A vy jeho jako tu moudrou a nedostupnou otcovskou postavu. Jaký máte vztah se svým otcem? Je vřelý? Bála jste se ho někdy? Nebo, bojíte se ho snad ještě dnes? Možná už není mezi námi… Tak jako tak, určitě máte někde hluboko důvod, proč 7 let (!!!) setrváváte ve vztahu, který vás takovým způsobem trápí. Je možné, že hledáte náhradu právě za nepovedený vztah se svým otcem. V tom případě si nemůžete být rovni. Otec se dceři nesvěřuje. Otec jí přikazuje a občas vyslechne její prosby – a když prosí opravdu hezky, tak jí třeba vyhoví. Ale musí se holka snažit. Vybral si vás, protože mu tenhle vztah taky z nějakého důvodu vyhovuje – vy „klečíte“ před ním a on je „nad vámi“, má vás ve své moci. To se bude ale dít jen do té doby, dokud vy zůstanete tou prosící dcerou. Vy se musíte tou ženou stát, aby vás tak vnímal. Nedoprošovat se, neponižovat se, nevnucovat to, o co není zájem, nečekat neustále na projevy náklonnosti tam, kde nejsou. Buďte hrdá, vědomá si své vlastní síly. Jste mladá žena, ne holčička. Najděte v sobě tu ženskou energii, a do té doby nesklánějte hlavu. To ale neznamená pýchu nebo aroganci. Když poklekne pravá královna, stejně je nejvyšší v celé místnosti.

Pak je tu ale ještě jedna věc. Je o 35 let starší. Jste spolu 7 let. Dejme tomu, že jste spolu začali chodit, když vám bylo 18, v tom případě je mu 60 let a vám 25. Co když to všechno vychází jednoduše z toho, že už prostě nemá takovou „kondici“? Je frustrovaný, protože vám v sexu nedokáže nabídnout všechno, co byste chtěla a co by podle něj měl. A podle vás zřejmě taky. Vy spějete k vrcholu svých sexuálních sil a jeho síly pomalu opouští. Pak se sexu třeba vyhýbá i proto, že se bojí selhání. Je taky možné, že potřebuje mnohem silnější stimulaci, než vy. Tohle je pro chlapa, který si to nechce připustit, vlastně hrozně ponižující. A to je taky důvod, proč na oplátku ponižuje on vás. Takže mám jedinou otázku: Chcete, aby to tak bylo?

A co si o tom všem myslíte vy? Pište do komentářů!

11.10.2011 12:00| autor: Katka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist