Femina.cz » Magazín » Celebrity » Tomáš Klus mění dějiny naší hudby! Sesadil z trůnu Karla Gotta!

Tomáš Klus mění dějiny naší hudby! Sesadil z trůnu Karla Gotta!

Tomáš Klus mění dějiny naší hudby! Sesadil z trůnu Karla Gotta!

Magazín: Celebrity | autor: Dorotka G. | vydáno 26. 11. 2012

O tom, že Karel Gott je opravdový velikán naší hudby se nemusí polemizovat. Ovšem jeho pravidelná vítězství v anketách Český Slavík už za těch třináct let poněkud nudila a myslíme, že i spoustě jeho konkurentů- zpěváků sebrala chuť do soutěžení. Ovšem letošní ročník vyhlašování této ankety byl zlomový. Vítězem se totiž stal Tomáš Klus!

Celým večerem provázel Ondřej Brzobohatý, který vyvolával rozporuplné emoce. Začátek a nástup byl pompézní a vtipný, ovšem některé vstupy byly velmi rozpačité. Přičítáme to nejen nervozitě z přímého přenosu,  ale i prožitému otřesu. Protože jinak ho alespoň my v redakci rozhodně můžeme, tak mu ty trapnější vstupy velkoryse odpouštíme.

A jak celá tato show dopadla?

V kategorii zpěvačka roku zvítězila již pošesté v řadě zpěvačka Lucie Bílá. Na svém kontě má tak celkově patnáct zlatých sošek a k té letošní si připsala i celkové vítězství za největší počet hlasů. Velmi mile nás překvapila svou podporou a úctou k Jiřině Jiráskové, která se kvůli zdravotním problémům musela vzdát tolik milovaného hraní  stáhla se i z veřejného života. Stříbrnou slavicí se stala Lucka Vondráčková a na třetím místě se pak umístila mladičká Ewa Farna. Velmi nás překvapilo a nutno podotknout i potěšilo, že se do nominovaných tento rok nedostala Helena Vondráčková. Zdá se, že začíná sklízet, co zasela.

V kategorii skupina roku jsme naopak byli překvapeni nemile. A to tradičním vítězstvím Kabátů. Ale zdá se, že jejich základna je mnohem větší, než základna třeba takové kapely Kryštof. I když kdo ví, třeba na to má vliv i neochota kapely Kryštof, účastnit se takových akcí. Druhou příčku v kategorii skupina roku převzala prapodivná formace Nightwork. Jejich děkovné řeči rozuměli asi jen skalní fanoušci. Ovšem na jejich obranu musíme říct, že hudbu dělat umí. Třetí místo a bronzové ocenění si odnesla skupina Chinaski.

Velké překvapení, jak už jsme předeslali, se odehrálo v kategorii zpěvák roku. Tomáš Klus, stejně šokován, jako všichni v Opeře i u televizních obrazovek své vítězství rozhodně nečekal a jeho dojetí bylo z jeho děkovného proslovu víc než patrné. Ceníme si jeho pokory i slov díků Karlu Gottovi, který jej prý mnoho naučil. Karel Gott byl za své druhé místo velmi rád a my jsme mu to opravdu věřili. A hlavně, jsme za něj rádi i my. Přímé přenosy se tak nestanou nudnou přehlídkou dávno očekávaných výsledků a především se konečně dostanou ke slovu i mladí a talentovaní. Třetí místo v této ostře sledované kategorii získal Daniel Landa, který šokoval svým projevem. Záměrně neříkáme děkovnou řečí, ale projevem, protože tady o slova díků rozhodně nešlo. Z kapsy vylovený papírek byl plný poznámek a připomínek k bulváru a jeho všudypřítomným fotografům, výhružek i oznámení, že s hudbou na rok končí a hodlá se věnovat plně sportu. Co si z toho bulvární novináři a fanoušci vezmou teprve uvidíme. Náš předpoklad je, že fanouškům bude chybět a novináři na něj uspořádají o to větší hon. BTW, tuší někdo, kdo je král Karel a Jiří?


Pokud jste pořad nestihli, protože jste měli mnohem lepší zábavu, pak pro vás máme i zbývající výsledky ankety:

Kategorie Skokan roku: Eddie Stoilow
Kategorie Objev roku: Koblížci
Kategorie Slavíci bez hranic (slovenští interpreti): No Name
Kategorie Hvězda internetu: Charlie Straight
Kategorie MTV videoklip roku: Tereza Kerndlová – Tepe srdce mý

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
29. 11. 2012 misty :) (reakcí: 0)
26. 11. 2012 AlexandraAlexis :) (reakcí: 0)
26. 11. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 1)
26. 11. 2012 lidka2 * (reakcí: 0)
26. 11. 2012 Kerim 54 KLUS???? (reakcí: 0)
26. 11. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
26. 11. 2012 gambis ... (reakcí: 0)
26. 11. 2012 AlexaA .. (reakcí: 3)
26. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 02. 2017 Horoskop Panna

Pohled do zrcadla tě přiměje začít konečně něco dělat. Rozhodneš se pro radikální změnu jídelníčku i nový tréninkový ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist