Femina.cz » Magazín » Celebrity » Bérénice Bejo: Jak beze slova prorazit v Hollywoodu

Bérénice Bejo: Jak beze slova prorazit v Hollywoodu

Bérénice Bejo: Jak beze slova prorazit v Hollywoodu

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 09. 02. 2012

V senzaci této filmové sezóny The Artist si zahrála neznámou herečku, která se stane hollywoodskou star. S oscarovou nominací na kontě něco podobného zažívá i ve skutečnosti. Děkovat za to může i svému manželovi.

Původně pochází z Argentiny, v Buenos Aires se narodila v červenci 1976. Po třech letech se ale rodina v obavě před nebezpečnou politickou situací v zemi radši přestěhovala do Evropy a z malé Bérénice se stala Francouzska.

Na rozhodnutí, že se stane i herečkou, měl jistě velký vliv její otec, filmař a taky filmový fanoušek Miguel Bejo. Začínala na divadle, kterému zůstává stále věrná, ve filmech se objevuje od roku 1993. Její poměrně úspěšná domácí kariéra v kinech i v televizi (třeba v seriálu Julie Lescaut) vystoupila v roce 2001 až k nominaci na prestižní filmvou cenu César za komedii Hvězda ze salonu. Stejný rok se poprvé ukázala i světu, v americké produkci natáčené v Česku Příběh rytíře. V bláznivé středověké romantické komedii se objevila jako přítelkyně princezny, o niž usiluje Heath Ledger.Důležitější pro její filmový i osobní život ovšem bylo, když o čtyři roky později potkala na natáčení bondovské parodie Agent 117 herce Jeana Dujardina a především režiséra Michela Hazanaviciuse. Právě s těmito dvěma pány loni natočila i nostalgickou komedii The Artist, která ji vynesla nominaci na Oscara. S Dujardinem se přitom spřátelila do té míry, že jsou při četných rozhovorech propagačních teď schopní za sebe dokončovat věty. Hazanaviciuse si vzala za manžela. Další spolupráci jejich soukromý vztah neohrozil. „Pro mě práce s ním znamená prostě práci s režisérem, kterému opravdu věřím,“ ujišťuje herečka.

V roli flirtující hvězdičky němého filmu, která se stane největší star zvukové filmové éry, ji manžel dovedl k ovacím kritiky i kolegů, kromě Oscara byla Bejo nominovaná i na Zlatý globus nebo cenu herecké asociace SAG. „Od premiéry filmu v Cannes mě najednou zavalily scénáře a zájem,“ popisuje Bérénice. V The Artist přitom nepromluví ani slovo, pocta němému filmu je totiž sama němá (a černobílá). „Hrát Peppy ale bylo zábavné, užívala jsem si, že můžu dělat obličeje a nebát se věci trochu přehánět. Navíc ve francouzských filmech tolik mluvíme, že je úleva natočit film, kde nejde o slova ale o tělo a oči a výrazy.Bejo k profesnímu úspěchu navíc prožívá i šťastné období v soukromí, mezi vším tím zájmem o The Artist stihla v září porodit své druhé dítě, dceru Glorii pojmenovanou po jedné z hvězd němého Hollywoodu Glorii Swanson. Syna Luciena vychovává s Hazanaviciusem od roku 2008.

Už tři měsíce po porodu se ale vrátila do práce a ta pro ni teď znamená nejen další film pod vedením svého manžela, ale i nabídky ze zahraničí, už podepsala mezinárodní projekt, kde bude hrát moderní investigativní novinářku, tedy něco jiného než v The Artist. A ráda přijme nabídku i do amerického filmu. „V USA vzniká víc různých druhů filmů. Ve Francii se točí pořád to samé,“ říká pohledná nová hvězda, která se může vydat ve stopách Marion Cotillard.

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
31. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
29. 02. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 02. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
18. 02. 2012 Mishka7 :-) (reakcí: 0)
18. 02. 2012 Werushka7 :)) (reakcí: 0)
14. 02. 2012 Mlny17 .. (reakcí: 0)
09. 02. 2012 manislava berenice (reakcí: 0)
09. 02. 2012 Daniela76 Bérénice Bejo (reakcí: 0)
09. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist