JAKÉ MUŽE NAJDEME NA INTERNETU Dnes vizionář!

Na internetu je skoro každý muž obdivuhodně „nezávislý“. Ona virtualita, která vylučuje stoprocentní poznání dotyčného, vytváří jakési typové modely mužů, jenž se na chatech pohybují. Rozdělila jsem muže na tři skupinky – lovec, vizionář a antilovec, které se vyskytují v četných podskupinách…VIZIONÁŘ – PSYCHOLOG – Tato varianta vizionáře je relativně neškodná, kdy sám sebe pasuje do role internetového psychologa, který se zrodil proto, aby napravoval ženy a ukazoval jim, jak by se měly chovat a co jiným (ale ve skutečnosti jemu) by mohlo na nich vadit. VIZIONÁŘ – JASNOVIDEC je nejagresivnější forma vizionáře. Způsobuje to bohužel vliv jeho vlastního a skutečného života. Buď je doma pod pantoflem a k jeho nedělním zábavám nepatří závody Formule 1, ale pravidelný úklid, přičemž jeho drahá listuje módními časopisy. VIZIONÁŘ – PROROK – Většinou se příliš neprojevuje a když z něj něco vypadne, prvně se omluví a pak se vysloví, přičemž dodá, že by to dotyčná měla brát jako varování, protože on nechce, aby se jí stalo něco zlého. Prorok budí u některých žen pocity nadšení, protože umí své demagogické úvahy hlásat naprosto nenásilnou formou a ještě to vypadá, jako by chtěl jimi spasit svět, nebo-li dotyčnou dívku…

Jaké muže najdeme na internetu

Na internetu je každý muž postaven do role lovce, tedy toho, kdo se rozhodne seznámit se, nebo alespoň pobavit se a odpočnout si od manželky a dětí. Na internetu je také skoro každý muž obdivuhodně „nezávislý“ na své partnerce a rodině, až má z jeho řečí člověk dojem, že buď máme republiku plnou tolerantních žen, nebo sobeckých a nemilujících potvor, které si svého miláčka nevšímají a ten je pak nucen hledat štěstí a pochopení u něžných dívčích srdéček na pokecu, nebo-li chatu.

Ona virtualita, která vylučuje stoprocentní poznání dotyčného, vytváří jakési typové modely mužů, jenž se na chatech pohybují. Tyto modely, nebo spíše modelové chování, nemají mnohdy nic společného s tím, jak muž vystupuje v reálném životě. Na chatu vytváří pseudo obraz sebe sama. Tímto obrazem si často kompenzuje určité nedostatečnosti a problémy z běžného života. Žena nemusí být kněžna Libuše, aby si vyvěštila, co od takových jedinců může očekávat. Nicméně pro lepší přehlednost a hlavně jasnost jsem sestavila určitý klíč k rozpoznání mužských „chatových“ osobností, na které můžete při putování internetem narazit.

Rozdělila jsem muže na tři skupinky – lovec, vizionář a antilovec, které se vyskytují v četných podskupinách. Samozřejmě se nedají popsat veškeré internetové charaktery mužů, ale doufám, že se mi podařilo vystihnout ty nejpodstatnější.

Díl druhý VIZIONÁŘ!

Vizionář – Psycholog

Tato varianta vizionáře je relativně neškodná, kdy sám sebe pasuje do role internetového psychologa, který se zrodil proto, aby napravoval ženy a ukazoval jim, jak by se měly chovat a co jiným (ale ve skutečnosti jemu) by mohlo na nich vadit. Tváří se, že nechce lovit, ale pokud by nějaká bloudivá duše se nechala „chytrostí“ a bystrostí psychologa unést, určitě by před skokem do společného lože neřekl ne. Psycholog je odsouzen vlastní partnerkou obvykle do submisivní role, nebo je již delší dobu opuštěn a mnohdy vůči ženám silně zahořklý. Bývá středního věku (výjimečně i mladšího) a proto si myslí, že už hodně poznal a může soudit druhé. Dokáže po deseti minutách konverzace odhalit povahu ženy, s níž se baví, aniž by jí kdy viděl a aniž by to, co říká, byla pravda. Psycholog amatér ale svému rozboru bezmezně věří. Tím sám sebe odsuzuje na dalších sto roků samoty. Ovšem odváží-li se mu dotyčná dívka, či žena odporovat, navždy se stane obětí jeho šílených zpráv, kdy jí v pravidelných intervalech chodí všemožné rozbory jejích údajných povahových vlastností. Vizionář by možná rád lovil, ale bohužel to se mu podaří jedině v případě podobně stižené dívky, či osoby, která bude pod vlivem alkoholu, drog, nebo v kómatu.

Vizionář – Jasnovidec

Jasnovidec je nejagresivnější forma vizionáře. Způsobuje to bohužel vliv jeho vlastního a skutečného života. Buď je doma pod pantoflem a k jeho nedělním zábavám nepatří závody Formule 1, ale pravidelný úklid, přičemž jeho drahá listuje módními časopisy, a nebo ho vychovali tak, že žena je něco víc než pes, ale člověk to není. Jasnovidec si prostě buď kompenzuje své komplexy z domu, nebo jen projevuje svůj přirozený šovinismus, kdy je zvyklý, že se před ním ženská část rodiny doslova třese a jen jeho názor platí za názor, to, co říkají ženské, nepřijímá. Jasnovidec má rovněž svou vizi světa, všechno má přesně uspořádané, buď ho k tomu donutila manželka, nebo k tomu donutil manželku on. Takže očekává, že vstupem jeho osoby do jakékoliv místnosti chatu, ženy padnou na své drahé pozadí a neopováží se ani špitnout. Pokud ale některá toto pravidlo poruší, jasnovidec se ihned projeví jako to hovádko boží, bude velice výbojný a rázem otráví náladu v okruhu sto kilometrů. Každá žena si musí uvědomit, že on za to nemůže a jedině se lze ubránit lhostejností. Když totiž opadne šum, jasnovidec buď odejde drhnout schody, nebo buzerovat vlastní manželku. U většiny normálních dívek totiž ani na internetu neuspěje.

Vizionář – Prorok

Prorok je tichý hybrid psychologa. Většinou se příliš neprojevuje a když z něj něco vypadne, prvně se omluví a pak se vysloví, přičemž dodá, že by to dotyčná měla brát jako varování, protože on nechce, aby se jí stalo něco zlého. Prorok budí u některých žen pocity nadšení, protože umí své demagogické úvahy hlásat naprosto nenásilnou formou a ještě to vypadá, jako by chtěl jimi spasit svět, nebo-li dotyčnou dívku. Většinou si stěžuje na svou partnerku, která ho nikdy „neposlechne“ a pak to vždycky dopadne tak, jak on tvrdil, tudíž špatně. Mezi proroky najdeme mnoho pesimistů. Uspěje u něj jen ta dívka, která ho bude utvrzovat v tom, že ona by ho pokaždé a ve všem poslechla, protože chápe, čemu on rozumí a že má hlavně pravdu. Sladší balzám jeho uším nemůže dopřát. Ženy by si ale měly včas uvědomit, že začnou-li si něco s prorokem, bude je čekat osud té partnerky, jenž nakonec nic nechápe a vše dělá špatně, čímž svého milého doslova tyranizuje. Tím bude on nucen hledat si opětovně chápavější družku. Prorok se ocitá v jistém kolotoči událostí, jimiž mnohdy vůbec nerozumí, zato umí předvídat jak dopadnou. Když se rozhodne komentovat něčí povahu, vyzdvihuje stránky jako citlivost, romantičnost atd., vyjmenuje celou škálu úžasných vlastností, které ovšem dorazí něčím naprosto negativním jako: „Ty jsi strašně laskavá, dobrotivá, hodná, inteligentní, ale úplně neschopná a nemožná“. V případě, že se žena proti tomu ohradí, prorok zaleze zpět do své ulity a vzmůže se na prohlášení: „Promiň, ale musel jsem tě varovat“.

A příště na Vás čeká antilovec! 🙂

8.4.2004 12:00| autor: Martina Bittnerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist