Celebrity, které dělají dobré skutky. Tyhle pomáhají lidem v nouzi

Jeden hledá milující rodiny opouštěným dětem, druhý bojuje proti nevyléčitelné nemoci, třetí podporuje oběti teroristických útoků. Ano, i na červeném koberci se to obětavými lidumily jenom hemží!

celebrity-charita-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Že populární osobnosti se zajímají jen o to, kolik vydělávají a jak vypadají? Ale kdepak! V Hollywoodu jsou totiž i tací, kteří se angažují v charitě, z vlastní kapsy sponzorují potřebné a snaží se upozornit na problémy, jež ostatní prostě ignorují. Které hvězdy mají dobré skutky v popisu práce?

J. K. Rowling má ráda děti

Joanne Rowling je známá zejména díky sedmidílné řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, která získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění. Britská spisovatelka, jež před vydáním těchto literárních děl přežívala na sociálních dávkách, zatímco její dnešní majetek se odhaduje na miliardu dolarů, má pověst anděla. Bez mrknutí oka darovala různým charitativním organizacím už 13 milionů liber. Všemi silami i dostupnými prostředky se také snaží o to, aby co nejvíce opuštěných dětí vyrůstalo v pečujícím a milujícím prostředí.

Elton John. Hrdina nemocných

O legendárním zpěvákovi, skladateli a klavíristovi se všeobecně ví, že se otevřeně hlásí k homosexualitě, přičemž v roce 1992 založil nadaci bojující proti AIDS. Málokdo však tuší, že autor mnoha hitů patří mezi nejštědřejší celebrity vůbec. Umělec totiž na účely spojené s prevencí uvedené choroby věnoval zatím 35 milionů liber, což je podle některých odhadů 12 % jeho celkového jmění.

Emma Watson. Té leží na srdci rovnoprávnost

Herečka a modelka, která se narodila v Paříži, má také spoustu „vedlejších aktivit“. Od roku 2014 působí jako velvyslankyně dobré vůle. Největším úkolem filmové Hermiony z výše zmíněného Harryho Pottera je prosazovat genderovou rovnost a posilovat roli žen ve společnosti. Kráska v rámci této důležité mise už navštívila různá místa, kde se na celou problematiku důkladně zaměřila. Hádáme, že služební cesty do Bangladéše nebo Zambie nebyly procházkou růžovou zahradou. Křehkou Emmu však neodradí nepohodlí, komáři ani nedostatek vody!

George Clooney je spásou pro oběti živlů i terorismu

Herec, producent, režisér a scénárista se celá léta držel na špici žebříčků nejpřitažlivějších hvězd. Jeden by řekl, že mu to stoupne do hlavy, opak je pravdou. Věděla jsi, že i George Timoty Clooney hodně myslí na druhé? Je spoluzakladatelem fondů na podporu obětí teroristických útoků, tsunami i zemětřesení. Také organizuje koncerty a natáčí dokumenty o problematických oblastech, čímž poukazuje na problémy, před nimiž mnozí přivírají oči.

Rihanna shání dárce kostní dřeně

Zpěvačka a módní návrhářka sice není úplně svatá, ovšem srdce má na pravém místě. Od té doby, co v roce 2006 založila vlastní sdružení, se zaměřuje na pomoc lidem, kteří potřebují transplantaci kostní dřeně. Za tuto činnost dostala pěvkyně dokonce ocenění, protože dárce hledá i na „vlastní pěst“. Tím to ale zdaleka neskončilo. Rihanna poskytla také nevyléčitelně nemocným dětem několik milionů dolarů ze svých zdrojů a podporuje vzdělávání. Tomu se říká srdce na pravém místě!

Který slavný dobrodinec tě příjemně překvapil? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky! A omrkni také video, kde jsou i další slavné tváře, kterým charita není cizí.

Foto: Shutterstock.com

15.4.2019 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist