S Hanou Holišovou o herectví, lásce i životě

Za poslední rok se její jméno skloňovalo ve všech možných pádech, stala se historicky první výherkyní soutěže Tvoje tvář má známý hlas, hraje v seriálech, v divadle i muzikálech. Řeč je o Hance Holišové, která si s námi povídala nejen o práci, ale také o lásce, rodině nebo o tom, jak se dostává do formy.

Hanka Holišová je profík každým coulem a má za sebou tedy zaslouženě úspěšný rok. Ať si to uvědomuje či ne – byl to svým způsobem zásadní rok v její kariéře. Upozornila na svůj talent v televizní soutěži Tvoje tvář má známý hlas a stala se historicky prvním výhercem této divácky oblíbené show. Také nastudovala několik muzikálů a natočila seriál Četníci z Luhačovic, který momentálně vysílá Česká televize.

Oba rodiče máš umělce, o původu tvého talentu tedy není pochyb… Bylo pro tebe muzikálové herectví jasnou volbou nebo jsi zvažovala i jinou profesi?

Dlouho jsem si vůbec nebyla vědoma toho, že bych se chtěla divadlu věnovat profesně. Divadelní svět, do kterého mě brávali rodiče, mě strašně moc bavil, ale nenapadlo mě, že by to mohla být i moje cesta. Já nechodila ani do žádných dramaťáků a podobně, vlastně se to začalo klubat až s koncem střední školy, kdy jsem se rozhodovala kam dál. Zvažovala jsem studium filosofie nebo psychologie a nakonec jsem šla spíš tak impulsivně na přijímačky na herectví a ono to klaplo.

Hned po JAMU jsi začínala na velkých scénách jako je Národní divadlo Brno, Státní opera nebo Hudební divadlo Karlín. Kdy přišel ten zásadní zlom v tvé kariéře?

Já vnímám zlomově všechno, jedno bez druhého by nebylo. Hlavně si hrozně moc považuju toho, že v podstatě od mé první profesionální role v Národním divadle v Brně se práce nabalovala a přicházela, to je obrovské štěstí a radost.

hanka-holisova-2.jpg

Zdroj: profimedia.cz

Na svém kontě máš i několik cen, z nichž asi nejvýznamnější je Thálie. Jak toto ocenění vnímáš? Přicházelo v té době třeba více nabídek?

Mám z toho radost, to samozřejmě, je to ocenění mé práce. Ale nepociťovala jsem, že by mi konkrétně cena Thálie přinesla víc práce, to asi ne.

Stala ses historicky první výherkyní úspěšné televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Vrhla by ses do toho po hlavě znovu? 

Asi bych se už znovu nevrhala, chci si uchovat vzpomínky na celou tuhle bláznivou a náročnou a skvělou věc a jsem si jistá, že už by to podruhé nebylo ono.

Co ti soutěž přinesla a co naopak vzala?

Nemyslím, že by mi soutěž něco vzala, krom hodin spánku, ale určitě mi dost dala. Vedle setkání s úžasnými lidmi jsem měla šanci si zkusit něco, co tu ještě nebylo a strašně mě to lákalo. Člověk neměl tušení, co všechno ho tam čeká, bylo to opravdu o posouvání svých hranic a možností, jak říkala Ivanka Chýlková.

Za sebou máš ale také několik televizních a filmových rolí. Kromě populárních seriálů Velmi křehké vztahy nebo Ulice jsi teď nejnověji k vidění v Četnících z Luhačovic. Jak na natáčení na Moravě vzpomínáš?

Na seriálu jako jsou Četníci, jsou pro mě úžasné ty dobové kostýmy a reálie. Já jsem trošku staromilec, starší doby, které jsme nezažili, mě hrozně lákají. Takže to jsem si komplet užívala. A k tomu krásné moravské exteriéry venkova, nebo nádherná Jurkovičova vila v Brně, kde jsme taky točili.

hanka-holis-1.jpg

Zdroj: profimedia.cz

Patříš k těm hercům, kteří seriály dělají pouze z „praktických důvodů“ anebo to vnímáš jako dobrou příležitost?

Takhle nad tím nepřemýšlím. Je to součástí mé práce, baví mě to, dělám to se stejným nasazením jako divadlo, nebo cokoliv jiného. Ale myslím, že ať člověk chce nebo ne, to že je na televizních obrazovkách, má nesporné výhody pro další práci.

Připravuješ něco konkrétního v dohledné době, co by našim čtenářkám nemělo uniknout?

Připravuju se na koncerty s brněnskou a ostravskou filharmonií a Ondrou Rumlem, čekají mě moje představení v Městském divadle Brno, Noc na Karlštejně na hradě Karlštejn, taky červnový koncert Tváře v O2 aréně a už teď se těším na podzim, kdy bude zpět moje nová srdeční záležitost, muzikál Rocky.

hanka-holis-3.jpg

Zdroj: profimedia.cz

Začíná jaro a s ním přichází také očista těla v podobě nejrůznějších detoxů . Jak jsi na tom ty? Čím se udržuješ v kondici?

Jediné, o co se snažím, je jakási vyváženost v tom, co jím. Nejsem dietový typ, jím ráda. Ale ráda sleduju příspěvky Margit Slimákové (pozn.red. specialistka na zdravotní prevenci a výživu), která dělá osvětu o tom, jak bychom měli jíst více přirozené stravy a vyřešit si tím spoustu trablů, to mě zajímá a snažím se tím řídit, i když ne vždy mi to jde.

S tímto ročním obdobím, kdy všechno bují a kvete přirozeně přichází také láska… Je ve tvém životě již někdo nebo stále čekáš na osudového prince?

Jsem šťastná a s láskou.

Děkuji za rozhovor a za celou redakci přejeme hodně úspěchů, krásných rolí a spokojených diváků.

Text: Nikol Kouklová

Foto: TV Nova, Profimedia.cz

27.4.2017 10:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist