Herečka Dominika Býmová představila svou udržitelnou módní kolekci White Sage

Herečka Dominika Býmová se proslavila rolí servírky v oblíbeném seriálu Most. Hraje v divadle, ve filmu, vidět ji můžeš i v muzikálových rolích. Tím ale rozhodně výčet jejích aktivit nekončí. Nově se Dominika představila také jako módní návrhářka a světu představila udržitelnou kolekci pod značkou White Sage. Jak to dopadlo?

ws7-1100x618.jpg Zdroj: ANETA PŘIBOVÁ

Přehlídka nové kolekce značky White Sage, za kterou stojí herečka a návrhářka Dominika Býmová, proběhla v přažské Kavárně, co hledá jméno a nebyla čistě podzimní, jak by se mohlo zdát. Dominika si totiž dala za cíl vytvářet módu, která nepodléhá trendům ani sezónám, naopak si klade za cíl být nadčasová a nositelná dlouhé roky. A navíc se jedná o udržitelnou módu, takže potěší určitě všechny milovnice přírody. Dvanáct kousků z kolekce vyrobené z přírodních materiálů s nejpřísnější certifikací předvedly její herecké kolegyně Kristýna Janáčková, Marie Renčová a Markéta Procházková.

Je to skoro rok, co jsem zhmotnila svůj sen o značce oblečení z přírodních materiálů, ušitého v lokálních šicích dílnách. Stejně tak jako jsem se pustila do navrhování oblečení – s velkým zápalem a touhou udělat něco dobrého a v tomto duchu jsem také uspořádala svou první módní přehlídku,“ nadšeně říká autorka kolekce Dominika Býmová. „Moc jsem si přála předvést White Sage v tom nejlepším světle a přiblížit tak svůj záměr o udržitelné módě. Značka snoubí dohromady ženskost, eleganci a nadčasovost. Společně s kvalitními přírodními textiliemi a etickým přístupem k jejich zpracování. Upřímně věřím, že se nám večer vydařil. Kolem bylo tolik lidí otevřených myšlence dělat módu jinak. Protože taková White Sage je. Je to móda pro ženy, které nechtějí dělat kompromisy.“

Ochrana přírody a lepší pracovní podmínky

Stále více lidí si uvědomuje nutnost začít neodkladně řešit problém nejen se znečištěním přírodního prostředí, ale také s podmínkami, ve kterých jsou někteří lidé nuceni pracovat. A Dominika to vidí stejně:  “Postupně se ve mně začala rozvíjet touha vytvořit něco prospěšného. A poukázat na dopad módního průmyslu směrem k životnímu prostředí. Vždy jsem si v obchodech četla, kde je oblečení ušito, ale najednou jsem si pod danými zeměmi začala představovat příběhy těch, kteří mnohdy za nelidských podmínek oblečení šíjí. A celé mi to přestalo dávat smysl. Nechci tento systém podporovat. Jakmile jsem se takto rozhodla, neskutečně se mi ulevilo. Už mě nelákaly nazdobené výlohy, sezonní výprodeje a stále nové a nové kolekce,” přiznává Dominika.

Materiály, kvalita a fér práce

Oděvy z dílny Dominiky Býmové jsou vyráběny v České republice a ve spolupráci s Jitkou Stauder. Důraz je kladen na výrobu z přírodních bio materiálů, které splňují certifikace GOTS (Global Organic Textile Standard) a jsou certifikovány i nadací FWF, Fair Wear Foundation, která se soustředí na férové pracovní podmínky.

“Má značka vznikla z nedostatku kvalitní, lokální tvorby z přírodních materiálů. Prvotní impulz byl navrhnout pár modelů pro svou potřebu. Avšak čím více jsem se dostávala do tématiky slow fashion a zabývala se otázkou udržitelného způsobu života, myšlenka ekologické/etické značky se rozvíjela,” říká Dominika. “Žena, které je myšlenka White Sage blízká, pravděpodobně smýšlí stejně jako já. Má ráda krásné věci z kvalitních materiálů a s určitým přesahem. Můj cíl je nabídnout ženám módu, u které nemusejí volit mezi ekologickou cestou a reprezentativním způsobem oblékání,” uzavírá Dominika Býmová.

Co na kolekci říkáš? A jak jsi na tom ty a udržitelná móda? Jsi její fanoušek nebo je to něco, co jde absolutně mimo tebe? Napiš nám do diskuze, budeme se těšit na příspěvky.

Foto: ANETA PŘIBOVÁ

12.11.2019 6:00| autor: Redakce z dostupných zdrojů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist