Každá cigareta se počítá, když vajíčku čas tiká

Aktuální témata dneška? Dieta, vláknina a plodnost! V dnešní době se neustále hovoří o plodnosti. Dříve bylo samozřejmostí, že ženy plodily a rodily, dokud mohly a dokud neumřely, ale dnes je početí jakousi zvláštní specifikací sexu.

Již nic není jak bývalo a tedy i odolat pokušení má mnoho podob

Poruchy plodnosti, jsou spolehlivou variantou antikoncepce, která ovšem není dobrovolná a vztah, jež si přeje předat geny, ji nepřijímá  zrovna s nadšením.

Většina párů si neuvědomuje, že předejít relativně potupným vyšetřením plodnosti, které se již dávno vymykají úzkoprofilovému zaměření na ženu, je nasnadě…

Chcete nový život? Nejprve změňte přístup k vlastnímu životu

V celosvětovém měřítku kouří asi jedna třetina žen v reprodukčním věku. Což jen dokládá skutečnost, že mateřství, je cosi jako vedlejší produkt partnerství. Počítá se s ním až na vhodnou, často poslední chvíli, a co se nedaří, pak zkrátka medicína zlanaří…

Nekuřačky mají větší šanci otěhotnět než kuřačky!

Ani v posteli, ani ve zkumavce
Nenechte se mýlit, nic nepomůže atraktivní způsob početí in vitro. Nikotinem načichlý organismus totiž snižuje schopnost embrya implantovat se v děloze, což ilustruje úspěšnost při umělém oplodnění.

Odborníci z oblasti asistované reprodukce se shodují, že pokud mladý pár usiluje o početí, pak mu kouření rozhodně neprospěje. Plodnost ženy klesá až o 40 procent a mužům ubývají spermie, jsou častěji deformované nebo nepohyblivé..

Výsledky umělého oplodnění, kdy je jedna spermie injektována přímo do odebraného vajíčka, hovoří jasně: Ženy nekuřáků otěhotní ve 38 % případů a u manželek kuřáků se zaznamená úspěch ve 22 %.

Pádné alibi – Chci být máma, už tě nepotřebuji!
Jsou samozřejmě kuřačky, které chtějí-li otěhotnět, podniknout kroky, aby se závislosti zbavily, je to dokonce i forma alibi, jak se nikotinu vymluvit. Věřte nebo ne, ale závislost je závislá, a to na počtu vykouřených cigaret. Každá cigareta se počítá. Tělíčko se vyčistí individuálně do tří měsíců až tří let, dle doby kouření a schopnosti revitalizace organismu.

Účelné alibi – Jémine ty lumpe nikotine!!!
Pak jsou známy typy žen, které odhazují do koše s pozitivním testem i zbytek nevykouřených cigaret. Automaticky, při zjištění gravidity. Těhotenství a soustředění se na zdravý vývoj plodu, je kouření zbaví nastálo, či dočasně – krabička dýmu trpělivě a úpěnlivě vyčkává, až její majitelka porodí a přestane kojit, pak bude opět jedinou paní svého těla.


K čemu alibi – Jediná jiná zodpovědnost je líná zodpovědnost…

Maminy, které jsou vyprahlé po nikotinu, se přisají k filtru kdykoli. Žijeme přeci jen jednou… no právě. Vězte, že pokud v nás žije nový život, pak…


Kuřačky podepisují svým synům diagnózy

Mnohé karcinogenní látky z cigaret pronikají placentou do těla nenarozeného dítěte. Organismu, jež prochází prenatálními stupni vývoje, mohou veškeré škodliviny způsobovat vznik nádorů, proto logicky  kuřačky, které se nevzdají cigaret ani během těhotenství, si berou na svědomí, že jejich synové budou náchylnější k rakovině varlat.

Nová fakta? Ale kdeže!
Tuto teorii dokládá studie z Itálie i Švédska už z roku 2004.
Švédští vědci analyzovali záznamy z registru rakoviny a všimli si, že s přibývajícím počtem kuřaček začal v posledních letech významně růst také počet mužů s rakovinou varlat. Také lékaři z Itálie varovali, že počet pacientů s rakovinou varlat se stává takřka epidemickým, neúnosně narůstá i počet pacientů s rakovinou plic a močového měchýře.


Jestliže donosit miminko je malý zázrak pro každou ženu, pro kuřačku se prý můžeme hovořit o magii…

Pravděpodobnost, že kuřačka potratí je až čtyřikrát větší než v případě nekuřačky. Narozené děti jsou přitom nejen menší, ale bývají i častěji a dlouhodoběji nemocné, jestliže jim kojící matky přidávají pravidelnou dávku nikotinu i v mléce.

Barmanky mají až o 70 g lehčí děti

Těhotným ženám pochopitelně neprospívá ani pasivní kouření, což vyplývá z výsledků porodní váhy děti zaměstnankyň barů, či restaurací. Lékaři proto doporučují těhotným ženám, které se na pracovišti nemohou vyhnout tabákovému dýmu, aby byly po celou dobu těhotenství na mateřské dovolené. Ovšem pochopitelně za plný plat, jedná se o problém na straně zaměstnavatele.

V neposlední řadě se na adresu kouření spekuluje i při tématu náhlého úmrtí novorozence SIDS.

27.8.2007 12:00| autor: Markéta

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist