Jak udělat dojem na jeho matku

Když se řekne tchyně, většině žen se pomalu rozklepou kolena. To slovo nahání hrůzu a kolikrát straší i ve snu. Naše maminka byla přeci milá, hodná a usměvavá paní, ale matka přítele je zaručeně jedovatá ježibaba. Pomoc, vždyť nám zničí život!

 

Někdy je strach z partnerovy matky na místě, jindy úplně zbytečný. V každém případě je ale dobré vědět, jak na ni. A v ještě lepším případě, jak se jí zalíbit, protože s ní možná strávíte spoustu let.

Udělat dojem

Není nad první dojem. Ať se ucházíte o práci nebo o svého přítele, lidé dávají na první dojem velký důraz, takže byste se měla ukázat v tom nejlepším světle. I když se vám matka vašeho přítele vůbec nezamlouvá – nakonec i vy máte právo na první dojem, snažte se nedávat to najevo a aspoň se mile usmívejte. Tím rozhodně nic nezkazíte.

 

Její názory, které se vám zdají staromódní, nemusíte hned napoprvé rozebírat, spíš si uvědomte, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Není nutné jí mermomocí lézt až kamsi, ani před její návštěvou vyvářet několik chodů a pozvat si uklízecí četu, stačí být jen příjemná a máte z poloviny vyhráno. Jenže ono se to řekne…

První setkání

„První setkání s matkou mého přítele byla katastrofa,“ vypráví pětadvacetiletá Linda. „Ríša mě vzal k ní na oběd a já byla hrozně nervózní. Jeho matka se tvářila mile, ale pořád si mě prohlížela. Chtěla jsem jí pomoct v kuchyni, tak jsem rychle vyskočila a shodila zmrzlinový pohár.

 

Aby to nebylo málo, lžíce i s jahodami vyletěla a všechno se rozprsklo na čerstvě vymalovanou zeď. S hrůzou jsem sledovala, jak po bílé stěně stéká šlehačka i s ovocem. Snažila jsem se zachránit, co se dá, ale ještě víc jsem všechno rozmatlala. Ríša a jeho matka na mě jen zírali s otevřenou pusou, pak se ale oba rozesmáli na celé kolo a tím trapnou situaci zachránili,“ vzpomíná Linda.

Nervozita toho dokáže hodně pokazit, ale čeho se vlastně bát? Vždyť tchyně je taky jenom člověk z masa a kostí. Zkuste se na ni podívat jako na obyčejnou ženskou se svými starostmi a radostmi, možná zjistíte, že není zas tak hrozná, jakou si ji představujete.
Celý článek i s radami, jak si získat přízeň tchyně, najdete v novém Shine zde.

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

7.7.2009 12:00| autor: Redakce
Více o tématu: partnerpříteltchýně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist