Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Russell Crowe

Kocour: Russell Crowe

Kocour: Russell Crowe

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 17. 01. 2011

Jeho pověst bouřlivého rváče přebije jenom jeho pověst skvělého herce. Doma má dva syny, jednoho Oscara a spoustu zvířat, a skoro každý film s ním stojí za to – už jenom kvůli němu.

Russell Crowe se před 46 lety narodil v hlavním městě Nového Zélandu, ale dneska si ho jako herce už přivlastnila Austrálie. Tam taky udělal první krůčky a řekl první věty před kamerou, jako dítě v jednom televizím seriálu, protože už když mu byly čtyři, jeho rodina se přestěhovala. Když mu bylo čtrnáct, všichni zase putovali zpátky na Zéland. Za dva roky mladý Russell nechal školy a začal přemýšlet, jestli chce být muzikant nebo herec.Jak to dopadlo, už víte, ale možná nevíte, že ještě než Crowe zazářil v roce 1992 v roli rasistického skina v Romper Stomper, hrál na divadle v muzikálech, včetně bizarní šílenosti Rocky Horror Show. Když nezavadil o práci, živil se jako pouliční muzikant. Na hereckou školu nešel, protože mu známý řekl, že ho tam akorát naučí špatné návyky.

Ohlasy na jeho nepřehlédnutelný výkon v drsném Romper Stomper mu dodaly sebevědomí, aby to zkusil v Hollywoodu, kde se mu taky rychle začalo dařit. Pokud si ho nepamatujete z westernu Rychlejší než smrt, protože se tam víc předvedl mladinký Leonardo DiCaprio, nejspíš jste ho už nepřehlédly v noirovém dramatu L. A. Přísně tajné. Policajt bitkař, který zároveň nesnese, aby někdo bil ženy, byl přesně ten typ, na který se Croweovo charisma dokonale hodí.

Crowe je nicméně tak dobrý herec, že zvládne s přehledem všechno. Tvrdé hrdiny (Robin Hood) i tvrdé parchanty (Labyrint lží). Nejvíc odzbrojující je ale přece jenom, když se pohybuje na hraně zákona, jako ve westernu 3:10 Vlak do Yumy nebo krimi Americký gangster. Oscara dostal za Gladiátora, ale víc by si ho zasloužil za schizofrenního matematika v Čisté duši. Jeho filmografie, do níž právě přibylo drama Tři dny ke svobodě, je bohatá. Jenom v ní chybí komedie, s výjimkou lehké vinařské pohádky Dobrý ročník, jedním z několika filmů pro Ridleyho Scotta, který teď Russella obsazuje do všeho.V soukromí herec působí docela podobně jako jeho role, drsně a nevyzpytatelně a bojovně. Aspoň u novinářů, na které se občas utrhne nebo jim neváhá rozmlátit foťák (či něco jiného), pokud ho moc otravují nebo se moc vyptávají na aféru s Meg Ryan, která oblíbené herečce v roce 2000 rozbila manželství a zkazila image andílka. Naštěstí všechny své soukromé skandály Crowe zatím vždycky dokázal vyžehlit tím, že prostě znovu skvěle zahrál v dalším filmu.

Zajímavosti o Russellovi Croweovi:

Miluje koně a žije na farmě v Novém Jižním Walesu. Při nedávných záplavách v Austrálii dával svým fandům po Twitteru vědět, že je v pořádku.

Výročí svatby slaví ve stejný den jako své narozeniny. S herečkou Danielle Spencer se oženil v den, kdy mu bylo 39 let, 7. dubna 2003, v soukromé kapli, kterou nechal speciálně postavit na svém pozemku. První syn se jim narodil skoro přesně za devět měsíců.Australani ho můžou posílat na dopisech. Spolu s Nicole Kidman, Geoffrey Rushem a Cate Blanchett vyšel v roce 2009 na známkách nazvaných Legendy plátna.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
13. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
17. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
09. 05. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
06. 03. 2011 puntik to (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist