Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Guy Pearce

Kocour: Guy Pearce

Kocour: Guy Pearce

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 07. 03. 2011

Hrdina z Mementa se vrátil na scénu po osobní krizi a zase nás překvapuje, jak umí být v každém filmu jiný.

Jak poznal i Matt Damon, úspěch v Americe je věc jenom dočasná. Guy Pearce by to taky potvrdil. Zvlášť před pár lety, kdy nedostával role, co chtěl, a nabízeli mu role, co nechtěl. A když se už objevil v nějakém pořádném filmu, podobnému těm, jaké ho v 90. letech proslavily, tak v něm moc času ani nestrávil. Jako třeba v loňském oscarovém vítězi Smrt čeká všude. Na jeho postavu smrt čekala už po pěti minutách.

Ani aktuální oscarový vítěz Králova řeč není o něm, ovšem jeho slabošský král Edward, neschopný vládnout bez podpory té, co si ho omotala kolem prstu, má zásadní vliv na osud svého bratra Jiřího VI. (tedy Colina Firtha). Stejně tak Pearcova policistu v mrazivé krimi Království zvěrstev, „morální střed“ celého filmu, si zapamatujete, i když jenom sleduje kroky mladého potomka zločineckého klanu. A hlavně, dneska už se Pearce srovnal sám se sebou dost na to, aby nemusel celý den hulit trávu, aby byl schopný čelit jiným lidem.Jako u každého i jeho osobní problémy, které má po hodinách terapie dobře zmapované, vychází z rodiny. Kvůli tomu, že se jeho otec, testovací pilot, zabil při nehodě, když bylo Guyovi jenom osm, se začal stresoval starostí o druhé a nadměrnou zodpovědnost hlavy rodiny si vypěstoval až do obsese kontrolou.

O to víc ho sebralo, když nemohl kontrolovat svou kariéru, jak by chtěl, protože není taková hvězda, aby si mohl vybírat velké filmy. Chvíli zkoušet přijmout všechno, co by mu mohlo zaručit další práci. Ale propadáky jako Hrabě Monte Christo nebo Stroj času ho přesvědčily, že to nestojí za to.

Filmová hvězda být ovšem nechce a do Los Angeles se z Melbourne přestěhovat nehodlá. Kvůli tomu, že jeho starší sestra je mentálně handicapovaná, pro něj sláva znamená jen nesmyslný a otravný vedlejší efekt jeho práce.

V Guyově případě má ale všechno dvě stránky. Jeho nezájem o svou image mu zase dovoluje překvapovat naprosto odlišnými rolemi. Jako když z populární australské soap opery Sousedi, kde hrál pár let vedle Kylie Minougue, přešel do role transexuála v Dobrodružství Priscilly, královny pouště. A pak se v Americe proslavil jako zase někdo jiný, upjatý policajt, co dostane lekci v noirové krimi L. A. Přísně tajné a jako vzkazy potetovaný a ke všemu odhodlaný muž bez paměti v Mementu.

Zajímá mě psychologické zkoumání lidské povahy,“ odpoví herec, když se ho zeptáte, co ho na filmování baví. Fakt, že díky tomu od Guy Perace nikdo neví, co příště čekat, se možná moc nehodí bojácným hollywoodským producentům. Ale my ho právě za to milujeme.

Další fakta o Guyi Pearcovi:
Narodil se před 43 lety v Anglii, ale rodina se brzo přestěhovala do Austrálie. Svou rodnou zemi si pak dlouho idealizoval. Než mu tamní fanoušci posedlí seriálem Sousedi ukázali, že jsou stejní jako ostatní.
Nejraději ze všech svých filmů má elegický australský western Proposition, natočený podle scénáře Nicka Cavea.

V dospívání začal z problémů utíkat nejdřív do osamělého světa kulturistiky a pak do  filmu.

Oženil se ve třiceti. S psycholožkou.

V roce 2002 hrál ve čtyřech filmech a pak si musel dát rok pauzu, protože už začal filmování nenávidět.

Jeho nejlepší filmy:
L. A. Přísně tajné
Proposition
Dobrodružství Priscilly, královny pouště
Království zvěrstev
Králova řeč


Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
29. 09. 2011 helenadon krize (reakcí: 0)
21. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
12. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 03. 2011 lenickaa :) (reakcí: 1)
08. 03. 2011 barboras8 . (reakcí: 0)
08. 03. 2011 krockovapavla :( (reakcí: 0)
07. 03. 2011 hoooli * (reakcí: 0)
07. 03. 2011 puntik žádný (reakcí: 2)
07. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
07. 03. 2011 Grei Guy Pearce (reakcí: 0)
07. 03. 2011 indira ? (reakcí: 1)
07. 03. 2011 bystinkaa hmmm (reakcí: 2)
07. 03. 2011 Handale Guy Pearce (reakcí: 1)
07. 03. 2011 Anya Mmmm ... :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist