Femina.cz » Magazín » Celebrity » Jonny Lee Miller: Bývalý manžel Angeliny nechce být hvězdou

Jonny Lee Miller: Bývalý manžel Angeliny nechce být hvězdou

Jonny Lee Miller: Bývalý manžel Angeliny nechce být hvězdou

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 11. 05. 2012

Vzal si Angelinu Jolie, kamarádí s Judem Lawem, sám je ale rád, že není tak slavný jako oni. Skromnému tichému muži s divokou minulostí stačí, když dostává zajímavé role, jako tu Frankensteina nebo nového Sherlocka.

Mezi jeho přátele patří velké filmové hvězdy, on sám hrál v jednom z nejúspěšnějších filmů 90. let, přesto ale mezi áčková jména Hollywoodu nepatří. A nevadí mu to. Ostatně, nějakou slávu už si vyzkoušel. Třeba v době, kdy s Judem Lawem a Ewanem McGregorem patřil do party elitních mladých britských herců, kteří žili v luxusní londýnské čtvrti Primrose Hill a sami se snažili produkovat filmy.

Nebo když se v roce 1994 v Hollywoodu zamiloval při natáčení filmu Hackeři do Angeliny Jolie a vzal si ji dřív, než stihl poznat jejího otce, oscarového herce Johna Voighta. Novináře fascinovala nejen jejich svatba, na níž se Jonny oblékl do černé kůže a Angelina do košile, na níž vlastní krví napsala jeho jméno. Zajímaly je i další zvláštní podrobnosti z jejich života, jako ta o hadovi v roli domácího mazlíčka, kterého Jonny krmil vlastnoručně zabitými myšmi.Dokonce i divoká Jolie ho tenkrát pospala jako „docela dost divokého“. „Nějakou dobu to byl velmi intenzivní vztah, velmi vášnivý a nikdy nemůžete litovat, že jste něco takového zažili. Bylo smutné, když to skončilo, ale nic bych na tom nezměnil. No, možná jenom svůj účes,“ komentoval své první manželství herec později. I po rozchodu a rozvodu s Jolie ale Miller našel pár dalších známých přítelkyň, takže ho bulvár a společenské magazíny ještě chvíli neztratily z očí a časopis Elle mu dokonce udělil cenu za nejvíc cool pár, kterou sdílel s bývalou zpěvačkou All Saints Natalií Appleton.

A je pravda, že nemusí na některé role dělat konkurzy, protože si ho vybere přímo režisér. Ale stejně, pořád je podle svých slov obyčejný herec. „Kdybych si o sobě myslel, že jsem hvězda, byl bych idiot. Neznám nikoho, kdo si to o sobě myslí,“ říká. Navíc, přemýšlivý, skromný, tiše mluvící Jonny Lee Miller, který si svým suchým humorem často utahuje sám ze sebe, ani nechce být hvězda. „S takovou slávou se pojí spousta podivnosti,“ tvrdí muž, který by si vždycky radši než hloupý blockbuster vybral malý film o něčem.Možná takový postoj má co dělat s tím, že herectví se u Leeů a Millerů dědí. Jeho prapraděd vystupoval ve varieté, jeho otec Alan Miller hrál na divadle a pracoval pro BBC a jeho dědu Bernarda Leeho znají fanoušci bondovek jako prvního M. Jonny začal s hraním jako dítě. V sedmi se rozhodl, že se herectvím bude živit, což mělo neblahý vliv na jeho školní výsledky, protože mu připadalo, že řadu učiva stejně nebude potřebovat. V šestnácti se na školu vykašlal, našel si práci v Hard Rock Café a jako uvaděč v divadle a začal navštěvovat National Youth Music Theatre, kde potkal svého „životního kamaráda“ Juda Lawa.

Pak dostal roli v soap opeře East Enders, dlouhodobý kontrakt ale odmítl, aby se nedostal do pasti jediné role. „Nechtěl jsem být známý díky takové práci.“ Známý se tak stal v roce 1996 díky něčemu naprosto jinému, kultovní adaptaci kultovního románu o ztracené generaci závislé na heroinu a dalších drogách Trainspotting. Úspěch pořádně rozjel kariéru režiséra Danny Boylea, i kolegy Ewana McGregora a mohl i Millerovu – kdyby si pak vybíral jiné filmy, než ty, co zaujali pouze kritiky, pokud vůbec někoho.Z jednoho úhlu pohledu to vypadá, že Jonny svou příležitost nevyužil. „Někdy jsem docela dlouho neměl práci. S tím nemůžete nic udělat. Ano, cítíte se špatně. Snažil jsem se vyplnit čas něčím jiným, fyzickou aktivitou,“ vyprávěl v roce 2004. „Ale pořád to je jenom hraní. Musíte to brát s nadhledem,“ dodal a postoj nebrat sám sebe moc vážně ho neopustil. Stejně jako rozhodnutí brát třeba i po delším čase bez práce jenom role, kterého ho zajímají.

I když je pořád nejznámější jako první manžel Angeliny Jolie a jako Sick Boy (nebo-li Chcípák), odbarvený amorální fanda Seana Conneryho z Trainspottingu, který se teď díky Projektu 100 vrátil do českých kin, na kontě už má dost zajímavých položek. Fascinujícího sebedestruktivního lorda Byrona z televizní minisérie, právníka s nádorem a halucinacemi v tragikomediálním seriálu Eli Stone, dva hrdiny dvou romancí od Jane Austenové, krutého protivníka Dextera, nově i sobeckého člena rodiny, do níž se vrátí upír Johnny Depp v novince Tima Burtona Temné stíny.


A především dvojroli Frankensteina a monstra v loňské londýnské divadelní verzi slavné knihy, za níž letos vyhrál několik prestižních cen a která se stala takovým hitem, že záznam obou verzí představení budou kina po světě, včetně Česka, vysílat v červnu znovu. K tomu dostal i roli dalšího moderního Sherlocka, v americkém pokusu zopakovat úspěch nové BBC série inspirované příběhy oblíbeného asociálního detektiva.

Jonny by mohl profitovat jen ze svého vzhledu, ale on se zatím pouští do obtížných rolí, mimo oblast, v níž se cítí bezpečně. Navíc mi připadá jako stydlivý, tichý a rezervovaný člověk, který se nerad předvádí,“ popisuje Millera Jim O’Hanlon, který ho režíroval v televizní adaptaci Emmy. „Myslím si, že je příliš zajímavý na to, aby z něj byla obrovská hvězda.

Další informace o Jonny Lee Millerovi:

S Angelinou Jolie byl ženatý od března 1996 do února 1999, stále jsou kamarádi. V soukromém životě už se uklidnil, od roku 2006, kdy se přestěhoval do Los Angeles, žije s americkou herečkou Michelle Hicks, kterou si v dubnu 2008 vzal. V prosinci stejného roku se jim narodil syn Buster.

Běhá maratóny, ten londýnský v roce 2008 uběhl za 3:01:40. Taky se zúčastnil intenzivního tréninku přežití v arktických podmínkách, jehož součástí byl i skok do ledového jezera nebo kempování v mínus 20 stupních. Fandí fotbalovému týmu Chelsea.

Vyrostl v Kingston upon Thames, jihozápadním předměstí Londýna, se sestrou Joannou, která se dnes živí jako novinářka. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 19. V půlce listopadu oslaví čtyřicátiny. Jonny je zkráceně Jonathan.

Má skoro deset tetování.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
10. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 0)
08. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
03. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 05. 2012 kralicek chlapec (reakcí: 0)
12. 05. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
12. 05. 2012 Daniela76 Jonny Lee Miller (reakcí: 0)
12. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
11. 05. 2012 pepina . (reakcí: 1)
11. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
11. 05. 2012 magic11 :-) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

28. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes budeš jednat s horkou hlavou. Rozbouřené emoce tě dovedou až do krajnosti a ty tak pustíš z pusy slova, kterých ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist