Femina.cz » Magazín » Zábava » Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 18. 04. 2012

I britské divadlo má svoje Oscary. Předávalo si je minulý víkend v Londýně, v olympijském roce ve větším stylu než obvykle. A koho by podle jejich doporučení neměli návštěvníci Londýna minout? Muzikál Matilda o malé chytré holčičce, která ví, kdy (a jak) má zlobit.

V Matildě se sice vyskytuje zanedbání rodičovské péče, strašlivá učitelka a kruté zacházení s dětmi, ale přesto příběh této holčičky, která se po svém vzepře osudu, všichni v Británii milují. I porota tamních nejprestižnějších divadelních cen Olivier, která momentální hitovce v neděli večer dala sedm sošek s hlavičkou Sira Laurence Oliviera z deseti možných. Což je nový rekord.

Matildu nejdřív napsal pro děti slavný Roald Dahl, autor např. Karlíka a továrny na čokoládu, pak ji natočil jako film Danny De Vito, dnes je z ní velký třpytivý muzikál, na který stále můžete vyrazit v Londýně a brzo i na Broadwayi. O titulní roli se střídají čtyři roztomilé jedenáctileté dívenky – a všechny čtyři si na slavnostním večeru v Královské opeře s radostí taky přiskotačily pro cenu za nejlepší muzikálovou herečku. Jedna z nich nemohla šokem z toho všeho ani mluvit, rodiče zatím v publiku hrdě plakali.

To nejlepší činoherní herečka Ruth Wilson zvládla proslov s přehledem, bez papírku a ocenila v něm i to, že v oceněném revivalu dramatu Anna Christie o spáse jedné prostitutky mohla hrát vedle sexy Juda Lawa. Britský bulvár tyhle dva nedávno spároval, ale prý spolu nic nemají. Škoda.

Kdo u nás chodí na NT Live, promítání přímých přenosů představení z londýnského Národního, může se radovat z vítězství hry o vztahu Bulgakova a Stalina Spolupracovníci (za nejlepší novou hru) i Frankensteina, díky němuž si cenu rozdělili Jonny Lee Miller a Benedict Cumberbatch. Po právu, oba se v téhle fascinující adaptaci slavného románu střídali o obě hlavní role, jak snad možná ještě uvidíme i v ČR při vysílání záznamu dvou představení v červnu.

Olivier Awards vznikly v roce 1976, aby upozornily hlavně na dění na „evropské Broadwayi“ West Endu, a začínaly jako slavnostní večeře. Letos už z nich byla velká show na celý večer, přenášená v přímém přenosu v televizi, rádiu a ještě i po internetu. Londýn se evidentně snaží letos přitáhnout pozornost celého světa a ukázat mu, co všechno může nabídnout. „Pořád slyšíme slova krize, zkáza, deprese, ale náš byznys vzkvétá a je skvělé ho oslavovat,“  říká Julian Bird ze Společnosti londýnských divadel.

I když pamětníci na takovou velkolepost brblali, ceremonie prokládaná muzikálovými výstupy patřila k těm povedenějším. Vtipkovali moderátoři, předávající i ocenění a všichni pohotově zvládali i různé omyly a technické lapsy. Ten největší se stal zrovna před vzpomínkou na drahé zesnulé. Herci Rory Kinnearovi vypadl zvuk a musel celý vážný úvod zopakovat. „Tento problém byl příhodně způsoben smrtí mikrofonu,“ podotkl a místo slz se všichni smáli.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
17. 06. 2012 yllgtw BVg0Z2 <a href="http://uyhjltrtligt.com/">uyhjltrtligt</a> (reakcí: 0)
17. 06. 2012 Mateus Hearing about others' ttinsarions is reassuring. Knowing what worked for them is even better! Thanks Linda, I have needed this for a long time! (reakcí: 0)
12. 05. 2012 helenadon muzikál (reakcí: 0)
28. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2012 magic11 - (reakcí: 1)
19. 04. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
19. 04. 2012 Daniela76 Nezbedná malá holčička (reakcí: 0)
19. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 01. 2017 Horoskop Panna

Setkání s přáteli po letech pro tebe bude velkým zklamáním. Zjistíš, že ti lidé, s kterými jsi jezdila po vandrech a ... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist