Femina.cz » Magazín » Zábava » Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Současný hit Londýna? Nezbedná malá holčička!

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 18. 04. 2012

I britské divadlo má svoje Oscary. Předávalo si je minulý víkend v Londýně, v olympijském roce ve větším stylu než obvykle. A koho by podle jejich doporučení neměli návštěvníci Londýna minout? Muzikál Matilda o malé chytré holčičce, která ví, kdy (a jak) má zlobit.

V Matildě se sice vyskytuje zanedbání rodičovské péče, strašlivá učitelka a kruté zacházení s dětmi, ale přesto příběh této holčičky, která se po svém vzepře osudu, všichni v Británii milují. I porota tamních nejprestižnějších divadelních cen Olivier, která momentální hitovce v neděli večer dala sedm sošek s hlavičkou Sira Laurence Oliviera z deseti možných. Což je nový rekord.

Matildu nejdřív napsal pro děti slavný Roald Dahl, autor např. Karlíka a továrny na čokoládu, pak ji natočil jako film Danny De Vito, dnes je z ní velký třpytivý muzikál, na který stále můžete vyrazit v Londýně a brzo i na Broadwayi. O titulní roli se střídají čtyři roztomilé jedenáctileté dívenky – a všechny čtyři si na slavnostním večeru v Královské opeře s radostí taky přiskotačily pro cenu za nejlepší muzikálovou herečku. Jedna z nich nemohla šokem z toho všeho ani mluvit, rodiče zatím v publiku hrdě plakali.

To nejlepší činoherní herečka Ruth Wilson zvládla proslov s přehledem, bez papírku a ocenila v něm i to, že v oceněném revivalu dramatu Anna Christie o spáse jedné prostitutky mohla hrát vedle sexy Juda Lawa. Britský bulvár tyhle dva nedávno spároval, ale prý spolu nic nemají. Škoda.

Kdo u nás chodí na NT Live, promítání přímých přenosů představení z londýnského Národního, může se radovat z vítězství hry o vztahu Bulgakova a Stalina Spolupracovníci (za nejlepší novou hru) i Frankensteina, díky němuž si cenu rozdělili Jonny Lee Miller a Benedict Cumberbatch. Po právu, oba se v téhle fascinující adaptaci slavného románu střídali o obě hlavní role, jak snad možná ještě uvidíme i v ČR při vysílání záznamu dvou představení v červnu.

Olivier Awards vznikly v roce 1976, aby upozornily hlavně na dění na „evropské Broadwayi“ West Endu, a začínaly jako slavnostní večeře. Letos už z nich byla velká show na celý večer, přenášená v přímém přenosu v televizi, rádiu a ještě i po internetu. Londýn se evidentně snaží letos přitáhnout pozornost celého světa a ukázat mu, co všechno může nabídnout. „Pořád slyšíme slova krize, zkáza, deprese, ale náš byznys vzkvétá a je skvělé ho oslavovat,“  říká Julian Bird ze Společnosti londýnských divadel.

I když pamětníci na takovou velkolepost brblali, ceremonie prokládaná muzikálovými výstupy patřila k těm povedenějším. Vtipkovali moderátoři, předávající i ocenění a všichni pohotově zvládali i různé omyly a technické lapsy. Ten největší se stal zrovna před vzpomínkou na drahé zesnulé. Herci Rory Kinnearovi vypadl zvuk a musel celý vážný úvod zopakovat. „Tento problém byl příhodně způsoben smrtí mikrofonu,“ podotkl a místo slz se všichni smáli.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
17. 06. 2012 yllgtw BVg0Z2 <a href="http://uyhjltrtligt.com/">uyhjltrtligt</a> (reakcí: 0)
17. 06. 2012 Mateus Hearing about others' ttinsarions is reassuring. Knowing what worked for them is even better! Thanks Linda, I have needed this for a long time! (reakcí: 0)
12. 05. 2012 helenadon muzikál (reakcí: 0)
28. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2012 magic11 - (reakcí: 1)
19. 04. 2012 kacenka811 . (reakcí: 0)
19. 04. 2012 Daniela76 Nezbedná malá holčička (reakcí: 0)
19. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist