Femina.cz » Magazín » Celebrity » Amy Adams – Dobrosrdečná princezna od rány

Amy Adams – Dobrosrdečná princezna od rány

Amy Adams – Dobrosrdečná princezna od rány

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 23. 02. 2011

Ve filmech jsme si ji zamilovali jako roztomilou naivku, ale v tom posledním jménem Fighter se odvázala jako sexy barmanka s nevymáchanou pusou. A i za ni dostala oscarovou nominaci.

Konečně tak mohla sympatická zrzka ukázat, že v ní je víc než bezelstné princezničky a novicky. K těm ji předurčuje její panenkovská tvářička, co vůbec neprozrazuje, že je 36letou matkou jedné dcery.

Navíc dobrosrdečné naivky umí Amy neodolatelně. Stačí si vzpomenout na holku s rovnátky, kvůli ní Leonardo DiCaprio na chvíli zapomene na svou existenci podvodníka v komedii Chyť mě, když to dokážeš. Nebo na dívku, kterou zlá čarodějnice pošle z bezpečné kreslené disneyovky do současného New Yorku ve filmu, o němž vše důležité prozrazuje název Kouzelná romance. Za dvě podobné role navíc byla nominovaná na Oscara (filmy Junebug a Pochyby).

Charlene, nová přítelkyně boxerského hrdiny Fighter, je ale něco jiného. Holka, co moc pije, má vlastní názory, pro sprosté slovo nejde daleko, nosí krátké šortky a ještě kratší trička a nebojí se postavit celé rodině svého milého. Po takové roli už můžeme věřit, že Amy ve škole mlátila kluky.

Adams má vůbec pestřejší životní zkušenosti, než by se zdálo. Narodila se v Itálii, kde byl její otec voják zrovna umístěn. Do jedenácti vyrůstala jako mormonka, spolu s dalšími šesti sourozenci. Pak se rodiče rozvedli, matka se začala živit jako trenérka a kulturistka a otec jako zpěváka v restauracích. Amy se na střední ze sportu přeorientovala na tanec a pak na herectví. (Umí taky zpívat, jak dokazuje ukázka z Kouzelné romance.)

Po prvním filmu se přestěhovala z Minnesoty do Kalifornie, kde se musela nejdřív srovnat se svým komplexem holky z venkova. „Chvíli jsem se snažila udržet krok se všemi těmi krásnými holkami v L. A. Jenže v L. A. jsou krásné holky i ty, co obsluhují ve Starbucks. Nakonec jsem poslechla lidi, co mi říkali, že buď můžu být ta, co se v každém filmu snaží být za hezkou, nebo herečka.“

Zajímavosti o Amy Adams:

Pracovala v baru Hooters, proslulém spoře oděnými servírkami. Sice jenom tři týdny, ale pro novináře to je dodneška jeden z nejoblíbenějších námětů rozhovorů.

Jako fanynka Titaniku, který viděla několikrát, platonicky milovala Leonarda DiCapria. Právě jeho přítelkyni pak hrála ve svém prvním velkém filmy Chyť mě, když to dokážeš.

Kamarádí s Emily Blunt, kolegyní z filmu Jarní úklid s. r. o. a konkurentkou na řadu jiných rolí.

Dceru loni na jaře porodila Darrenovi Le Gallo, kterého potkala v roce 2001 na hereckých kurzech. Svatbu plánují někdy letos. Amy by byla nejradši, kdyby se odehrála „na piknikových dekách na velké louce a všichni by byli bosí“.

Její nejlepší filmy:

Soukromá válka pana Wilsona
Fighter
Chyť mě, když to dokážeš
Kouzelná romance
Junebug

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
30. 09. 2011 helenadon Amy (reakcí: 0)
11. 08. 2011 Knifey ... (reakcí: 0)
20. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 07. 2011 Lafik Amy (reakcí: 0)
24. 06. 2011 Maminka11 Amy Adams (reakcí: 0)
16. 06. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 04. 2011 aknela11 je (reakcí: 0)
10. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
02. 03. 2011 pegonela Taky (reakcí: 0)
27. 02. 2011 puntik je (reakcí: 0)
27. 02. 2011 Handale Amy Adams (reakcí: 1)
27. 02. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
26. 02. 2011 hoooli - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

10. 12. 2016 Horoskop Panna

Situaci, kterou se snažíš vyřešit, komplikuje mnoho nešťastných náhod, nic se ti nedaří zrealizovat ani dokončit. Vez... Celý horoskop

Karta dne

Poustevníik
Ve tvém současném stavu bude zapotřebí zvážit všechny možnosti, neukvapuj se v žádném rozhodnutí a dovol si na chvíli poodstoupit stranou, abys mohla případné nedostat...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist