Femina.cz » Magazín » Celebrity » Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 02. 02. 2011

Dva Oscary jí vyfoukla Hilary Swank a třetího nejspíš místo ní dostane Natalie Portman. Ani absence zlaté sošky na jejím kontě ale neznamená, že by svět nepovažoval Annette Bening za skvělou herečku. Kromě toho, místo Oscara má doma aspoň Warrena Beattyho.

Dlouholetého starého mládence okouzlila na začátku 90. let, když se potkali na natáčení gangsterky Bugsy. Jí bylo 33 let, jemu o 21 let víc a díky filmům jako Bonnie a Clyde a sérii slavných milenek byl mnohonásobně slavnější. Ale když mu porodila dceru, tak si ji bez okolků vzal. Děti už teď mají čtyři, poslední se narodilo nedlouho po ceremoniálu, kde Annette nedostala Oscara za Americkou krásu, i když to všichni čekali.

V době před Beattym měla za sebou jedno nepovedené manželství a pár zajímavých rolí v různě úspěšných filmech. Jako cynická svůdnice v Formanově verzi Nebezpečných známostí, kde Valmonta hrál Colin Firth. Bohužel tenhle film zastínila oblíbenější verze stejného předlohy od Stephena Frearse, který vznikl o rok dřív. Bening si tak na uznání počkala ještě rok. Právě s Frearsem natočila černou krimi Švindlíři, z čehož byla první oscarová nominace.

Za těch dvacet let se postupně vypracovala ke kariéře uznávané herečky a to i bez manželovi pomoci. Naopak, jeho verze sladkobolného melodramatu Milostná aféra, kam ji obsadil, by byla schopná spíš nějakou kariéru pohřbít, takový to byl propadák. Mezi rozením čtyř dětí těch filmů sice Bening nestihla moc, ale zato když narazila na dobrou roli,  udělala z ní ještě lepší. Stačí se podívat na manželku z předměstí, která chce za každou cenu zachovat zdání Americké krásy nebo na rozmazlenou divadelní divu, kterou si musíte zamilovat za to, s jakým šarmem se pomstí nevěrnému mladšími milenci v komedii Božská Julie.

I za tu byla nominovaná na Oscara a počtvrté se jí to podařilo letos díky komedii Děcka jsou v pohodě. Za vystresovanou lesbičku, co se snaží udržet pohromadě svou rodinu, už má Zlatý glóbus. Tady ukázala, že se nebojí stárnout (je ročník 1958) a že marnivost Božské Julie jí je cizí. Pokud zrovna nehraje v něčem tak povrchním jako je katalogový film Ženy, vyznačují se její výkony nenápadnou hloubkou a silou. A proto se na každou její další roli tolik těším.

Další zajímavosti o Annette Bening:

Filmy začala matáčet až ve třiceti letech. Předtím hrála hlavně na divadle v New Yorku.

Narodila se v Kansasu, ale vyrostla v Kalifornii.

Jeden rok strávila na výletní lodi jako kuchařka!

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
06. 01. 2014 Bugsy Nepřesnosti (reakcí: 0)
12. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 09. 2011 Daniela76 Annette Bening (reakcí: 0)
19. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Lafik Annette (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
04. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 03. 2011 maruskaji . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist