Femina.cz » Magazín » Celebrity » Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Annette Bening - Velká herečka bez manýrů

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 02. 02. 2011

Dva Oscary jí vyfoukla Hilary Swank a třetího nejspíš místo ní dostane Natalie Portman. Ani absence zlaté sošky na jejím kontě ale neznamená, že by svět nepovažoval Annette Bening za skvělou herečku. Kromě toho, místo Oscara má doma aspoň Warrena Beattyho.

Dlouholetého starého mládence okouzlila na začátku 90. let, když se potkali na natáčení gangsterky Bugsy. Jí bylo 33 let, jemu o 21 let víc a díky filmům jako Bonnie a Clyde a sérii slavných milenek byl mnohonásobně slavnější. Ale když mu porodila dceru, tak si ji bez okolků vzal. Děti už teď mají čtyři, poslední se narodilo nedlouho po ceremoniálu, kde Annette nedostala Oscara za Americkou krásu, i když to všichni čekali.

V době před Beattym měla za sebou jedno nepovedené manželství a pár zajímavých rolí v různě úspěšných filmech. Jako cynická svůdnice v Formanově verzi Nebezpečných známostí, kde Valmonta hrál Colin Firth. Bohužel tenhle film zastínila oblíbenější verze stejného předlohy od Stephena Frearse, který vznikl o rok dřív. Bening si tak na uznání počkala ještě rok. Právě s Frearsem natočila černou krimi Švindlíři, z čehož byla první oscarová nominace.

Za těch dvacet let se postupně vypracovala ke kariéře uznávané herečky a to i bez manželovi pomoci. Naopak, jeho verze sladkobolného melodramatu Milostná aféra, kam ji obsadil, by byla schopná spíš nějakou kariéru pohřbít, takový to byl propadák. Mezi rozením čtyř dětí těch filmů sice Bening nestihla moc, ale zato když narazila na dobrou roli,  udělala z ní ještě lepší. Stačí se podívat na manželku z předměstí, která chce za každou cenu zachovat zdání Americké krásy nebo na rozmazlenou divadelní divu, kterou si musíte zamilovat za to, s jakým šarmem se pomstí nevěrnému mladšími milenci v komedii Božská Julie.

I za tu byla nominovaná na Oscara a počtvrté se jí to podařilo letos díky komedii Děcka jsou v pohodě. Za vystresovanou lesbičku, co se snaží udržet pohromadě svou rodinu, už má Zlatý glóbus. Tady ukázala, že se nebojí stárnout (je ročník 1958) a že marnivost Božské Julie jí je cizí. Pokud zrovna nehraje v něčem tak povrchním jako je katalogový film Ženy, vyznačují se její výkony nenápadnou hloubkou a silou. A proto se na každou její další roli tolik těším.

Další zajímavosti o Annette Bening:

Filmy začala matáčet až ve třiceti letech. Předtím hrála hlavně na divadle v New Yorku.

Narodila se v Kansasu, ale vyrostla v Kalifornii.

Jeden rok strávila na výletní lodi jako kuchařka!

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
06. 01. 2014 Bugsy Nepřesnosti (reakcí: 0)
12. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 09. 2011 Daniela76 Annette Bening (reakcí: 0)
19. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Lafik Annette (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
04. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 03. 2011 maruskaji . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

11. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Máš pocit, že tvé sny z dětství se nikdy nesplnily a že už vlastně ani nemáš šanci prožít to, co sis tolik přála? Chy... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist