Femina.cz » Magazín » Bydlení » Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Magazín: Bydlení | autor: Lenka Šimková | vydáno 25. 06. 2014

Mnohé z nás rády a opakovaně zkrášlují a vylepšují své domovy a okolí, ale víme, že muži těmito zásahy často trpí. Hlavně proto, že po nich požadujeme pomoc. Jak si poradit i bez chlapů, když máme chuť na změny?

Proč na to být sama?

Možná si říkáte, proč byste se měla spoléhat jen sama na sebe, když vaše polovička s vámi přeci bydlí, používá stejnou domácnost, a tak by podíl na práci měl být spravedlivý. Samozřejmě máte pravdu a my netvrdíme, že by chlapské práce měly docela převzít jen ženy. Na druhou stranu ale není špatné se naučit něco nového, zjistit, že jsme zase o něco samostatnější a šikovnější a navíc se u mírné fyzické práce dá skvěle psychicky odreagovat. Bonusem potom je i to, že máme všechno podle vlastních představ a nemusíme se dohadovat o tom, co mělo a mohlo být jinak.

Co nebude problém…

Vymalovat, vytapetovat – bojíte se vzít váleček či štětec do ruky? Nemusíte! Nedoporučujeme rovnou malovat celý byt, ale zkuste třeba pro začátek jednu zeď. V případě tapet je dobré mít pomocníka, a tím může být i šikovná kamarádka. Pokud si ani tak netroufáte, zkuste interiérové samolepky. Dokážou velké divy! Zásahy na větších plochách je lepší už řešit se zručným mužem či přímo odborníkem.

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Každý rok je to stejné. Na dveře zaklepe sluníčko a my se začneme shánět po botkách, ve kterých b...

Složit nábytek – máte doma už půl roku botník či skříňku v demontovaném stavu v krabicích? Pusťte se do toho. Na většině dnešních výrobků není co zkazit. Důležité je ale opravdu číst návody! Postupovat krok za krokem, pečlivě si rozdělit šroubky a další komponenty, a uvidíte, že to není nic těžkého. Na manželovi už pak nechte jen pořádné dotažení šroubů a podobné dodělávky.

Pověsit poličky, obrázky, háčky – i to zvládne leckterá žena levou zadní… Je jen potřeba dobře měřit, zvolit vhodný typ ukotvení do zdi a mít odpovídající náčiní. A samozřejmě si zkontrolovat, že v daném místě nehrozí navrtání jakýchkoli rozvodů. Dnes navíc existuje spousta různých závěsných systémů a ne vždy je nutné dělat do zdi zbytečně další díry. Byt můžete zkrášlit i bez toho.

Do čeho se raději nepouštět?

Těžkou fyzickou práci, stěhování nábytku či rytí zahrady je lepší přenechat silnějšímu pohlaví. I když samozřejmě existují ženy, které jsou toho všeho schopné a ještě jsou spokojené, jak se „vyřádily“. Ale to už je velmi individuální. Sama byste také neměla instalovat elektrické spotřebiče, pokud se nejedná jen o vsunutí zástrčky do zásuvky či výměnu žárovky. Dávejte si také pozor na práci ve výškách, je vždy lepší, když vás někdo jistí. Sebekriticky si přiznejme, že i při věšení záclon často stojíme na nevhodné židli apod. Opatrnosti není nazbyt nikdy, ale zajisté není třeba s každou „prkotinou“ čekat na to, až bude mít někdo z mužů v okolí čas. Možná byste se nedočkala :-).

Foto zdroj: profimedia.cz

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Naše minianketa je vám otevřena!

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
06. 02. 2015 Klára Snadnější posouvání po podlaze (reakcí: 0)
11. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
06. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
26. 06. 2014 Kristýna Samolepky na zeď (reakcí: 0)
25. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

23. 01. 2017 Horoskop Panna

Pokud narazíš na škarohlída, který se ti bude snažit zkazit jinak báječný den, nemilosrdně mu zabouchni před nosem a ... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist