Femina.cz » Magazín » Bydlení » Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Magazín: Bydlení | autor: Lenka Šimková | vydáno 25. 06. 2014

Mnohé z nás rády a opakovaně zkrášlují a vylepšují své domovy a okolí, ale víme, že muži těmito zásahy často trpí. Hlavně proto, že po nich požadujeme pomoc. Jak si poradit i bez chlapů, když máme chuť na změny?

Proč na to být sama?

Možná si říkáte, proč byste se měla spoléhat jen sama na sebe, když vaše polovička s vámi přeci bydlí, používá stejnou domácnost, a tak by podíl na práci měl být spravedlivý. Samozřejmě máte pravdu a my netvrdíme, že by chlapské práce měly docela převzít jen ženy. Na druhou stranu ale není špatné se naučit něco nového, zjistit, že jsme zase o něco samostatnější a šikovnější a navíc se u mírné fyzické práce dá skvěle psychicky odreagovat. Bonusem potom je i to, že máme všechno podle vlastních představ a nemusíme se dohadovat o tom, co mělo a mohlo být jinak.

Co nebude problém…

Vymalovat, vytapetovat – bojíte se vzít váleček či štětec do ruky? Nemusíte! Nedoporučujeme rovnou malovat celý byt, ale zkuste třeba pro začátek jednu zeď. V případě tapet je dobré mít pomocníka, a tím může být i šikovná kamarádka. Pokud si ani tak netroufáte, zkuste interiérové samolepky. Dokážou velké divy! Zásahy na větších plochách je lepší už řešit se zručným mužem či přímo odborníkem.

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Trendy letní botky: Víme, co si obout, abyste byla in

Každý rok je to stejné. Na dveře zaklepe sluníčko a my se začneme shánět po botkách, ve kterých b...

Složit nábytek – máte doma už půl roku botník či skříňku v demontovaném stavu v krabicích? Pusťte se do toho. Na většině dnešních výrobků není co zkazit. Důležité je ale opravdu číst návody! Postupovat krok za krokem, pečlivě si rozdělit šroubky a další komponenty, a uvidíte, že to není nic těžkého. Na manželovi už pak nechte jen pořádné dotažení šroubů a podobné dodělávky.

Pověsit poličky, obrázky, háčky – i to zvládne leckterá žena levou zadní… Je jen potřeba dobře měřit, zvolit vhodný typ ukotvení do zdi a mít odpovídající náčiní. A samozřejmě si zkontrolovat, že v daném místě nehrozí navrtání jakýchkoli rozvodů. Dnes navíc existuje spousta různých závěsných systémů a ne vždy je nutné dělat do zdi zbytečně další díry. Byt můžete zkrášlit i bez toho.

Do čeho se raději nepouštět?

Těžkou fyzickou práci, stěhování nábytku či rytí zahrady je lepší přenechat silnějšímu pohlaví. I když samozřejmě existují ženy, které jsou toho všeho schopné a ještě jsou spokojené, jak se „vyřádily“. Ale to už je velmi individuální. Sama byste také neměla instalovat elektrické spotřebiče, pokud se nejedná jen o vsunutí zástrčky do zásuvky či výměnu žárovky. Dávejte si také pozor na práci ve výškách, je vždy lepší, když vás někdo jistí. Sebekriticky si přiznejme, že i při věšení záclon často stojíme na nevhodné židli apod. Opatrnosti není nazbyt nikdy, ale zajisté není třeba s každou „prkotinou“ čekat na to, až bude mít někdo z mužů v okolí čas. Možná byste se nedočkala :-).

Foto zdroj: profimedia.cz

A jak jste na tom vy, milé čtenářky? Naše minianketa je vám otevřena!

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
06. 02. 2015 Klára Snadnější posouvání po podlaze (reakcí: 0)
11. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
06. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
26. 06. 2014 Kristýna Samolepky na zeď (reakcí: 0)
25. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 02. 2017 Horoskop Štír

Poslední dobou jsi roztěkaná a práce ti vůbec nejde od ruky. Zkus se zaměřit vždy jen na jednu činnost a nauč se začí... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist