Femina.cz » Magazín » Bydlení » Tip: Pomocník na šicí stroj i kapající kohoutek

Tip: Pomocník na šicí stroj i kapající kohoutek

Tip: Pomocník na šicí stroj i kapající kohoutek

Magazín: Bydlení | autor: redakce | vydáno 24. 05. 2008

Dámy, určitě to dobře znáte: zrovna když mužskou ruku nejvíce potřebujete, je někde v nedohlednu a musíte se spokojit s tou, kterou najdete na konci svého ramene. Jenže chytrá ženská si dovede s lecčíms poradit, zvlášť když má poruce vychytávku zvanou trochu tajemně WD-40.


Jde o zvláštní přípravek, který američtí vědci původně vynalezli pro kosmické rakety jako ochranu proti korozi a vlhkosti. Jak se později ukázalo, jeho vlastnosti jsou nečekaně výborně zužitkovatelné i v běžném životě. V podstatě se to s ním má jako s nějakým univerzálním čisticím prostředkem: nač se zásobit řadou přípravků, když může stačit jeden?

Promaže i vyčistí


Základní plus WD-40 spočívá v jeho vysoké přilnavosti ke kovům, takže dokáže snadno pokrýt celý ošetřovaný povrch včetně všech jeho mikroskopických nerovností. Povlak, který tak vznikne, chrání kov před vlhkem a jinými korozními faktory, voda se na něm prostě „skulí“ do kapiček a jednoduše odteče. Druhým výrazným kladem je vzlínací schopnost přípravku: díky ní se látka dostane do všech spojů, ať jsou jakkoli utažené, zarezlé nebo zanesené prachem. Stačí nechat WD-40 nějakou dobu působit, a najednou i slabá ženská ruka dokáže pohnout se „zkamenělou“ matkou či závitem u kapajícího kohoutku. A ještě si přitom jakoby mimochodem poradí s usazeným vodním kamenem, a to nejen kdekoliv v kuchyni a v koupelně.

Zatočí s lepidlem, nálepkami i se šmouhami


K dalším příjemným trikům, jimiž tento „kosmický“ výrobek disponuje, je schopnost rozpustit většinu lepidel, takže se náramně osvědčil i jako odstraňovač různých nálepek. No a konečně umí zatočit i se šmouhami na neporézních površích. O tom, že pěkně promaže třeba šicí stroj, bicykl, zámky a různé panty, takže přestanou nepříjemně vrzat, ani nemluvě. Ostatně, určitě je rozumné si jednu maličkou lahvičku preventivně vozit i s sebou v autě: před příchodem mrazů jako když ho najdete, funguje totiž až do – 73 stupňů Celsia. Zabránit zamrznutí zámku u dveří vozu je tedy pro WD-40 doslova hračka.

Manželovi raději kupte vlastní


Jakmile totiž zjistí, že WD-40 dokáže odvodnit cokoli (od zapalování až po elektromotory, elektrické kabely či akumulátory) a co práce odvede na automobilových součástkách (zapalování, zámky, rozdělovače a cívky) i elektroinstalaci, bude vám na něj určitě chodit. Navíc bude chtít využít tohoto pomocníka i při údržbě zahradní techniky, ať už jde o sekačky, vrtačky nebo pily, či k promazání navijáku u rybářského prutu. A jestli hraje golf, jeho hole se bez WD-40 určitě neobejdou. Přípravek funguje už v minimální vrstvě, není tak mastný jako obvyklá maziva a neobsahuje silikon, takže nepřitahuje prach. Díky tomu není nutné bát se vzniku brusné pasty, a tudíž ani není potřeba konzervaci tímto olejem odstraňovat.

Doporučená cena jednoho balení WD-40 je podle velikosti od 99,- do 179,- Kč. Seženete ho v železářství, hobby centrech a obchodních řetězcích.

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
03. 10. 2011 mistrix wd - 40 (reakcí: 0)
10. 09. 2011 helenadon opravy (reakcí: 0)
02. 08. 2011 evik56 WD-40 (reakcí: 0)
10. 07. 2011 Vlcice78 * (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
01. 07. 2011 jijina + (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Viky17 Pomocník na šicí stroj i kapající kohoutek (reakcí: 0)
02. 03. 2011 puntik tak (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist