Femina.cz » Magazín » Bydlení » Hodinový manžel ‒ máte toho svého?

Hodinový manžel ‒ máte toho svého?

Hodinový manžel ‒ máte toho svého?

Magazín: Bydlení | autor: Lenka Šimková | vydáno 16. 08. 2012

Už zase kapající kohoutek v koupelně, další rozbitá zásuvka v kuchyni a stále nepřilepené lino v předsíni, o které zakopne každá návštěva… Také to znáte? Maličkosti i větší zásahy, které by váš byt či dům potřeboval jako sůl, ale není, kdo by se jich ujal. Zavolejte hodinového manžela.

Neumí, nechce, nemůže
Ptáte se, na co hodinového manžela, když máte vlastního? To je sice pravda, ale je docela možné, že ač je v mnoha ohledech báječný, tak zrovna zlaté české ručičky mu sudičky do vínku nenadělily. Nebo je možná manuálně zručný, ale v tomto ohledu líný a do běžných domácích oprav se dvakrát nehrne. V dnešní době existuje i třetí možnost, a to že opravdu nestíhá. Manažerům vracejícím se domů po deváté hodině večerní či mužům, kteří mají dvě i více zaměstnání, se celkem pochopitelně po práci zrovna do montáže poliček nechce, byť už vám v obýváku leží připravené měsíc.

Sama doma
Podobná je situace, kdy žijete sama a jenom kvůli pár nezbytným opravám to nehodláte měnit. A také je vám nemilé už zase obtěžovat souseda s nějakou prkotinou nebo vážnějším problémem v domácnosti, na který si sama netroufáte. I potom přijde hodinový manžel vhod. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že vás bude stát více než dobré kafe či bonboniéra pro známého. Ale možná zase méně než kdybyste volala specializovanou firmu či řemeslníka, kteří se navíc kvůli drobným pracím zrovna do kšeftu nehrnou.

Kde, co a za kolik?
Nová profese „kutilů na zavolání“ se v České republice začala hojněji objevovat cca před dvěma lety. V současné době již není ničím ojedinělým a zařadila se mezi běžné činnosti živnostníků či služby poskytované většími firmami. Prostřednictvím internetu se dá hodinový manžel snadno nalézt i v nejbližším okolí bydliště, a to ve všech regionech. Podle toho se také často odvíjí cena, která se pohybuje nejčastěji mezi 200 až 300 Kč na hodinu. Přičemž v okolí Prahy se spíše přiblíží k té horní hranici, v odlehlejších oblastech je naopak nižší. Práce rozsáhlejšího charakteru jsou většinou kalkulovány předem a zvlášť. A s čím se na hodinového manžela můžete obrátit? Zjednodušeně se dá říci, že se vším, co potřebujete doma opravit, vyměnit, smontovat, přestěhovat, zapojit apod. Nabídka se samozřejmě případ od případu může lišit, ale většinou zahrnuje běžné opravy v domácnosti, drobné instalatérské práce, malování, montáž nábytku, elektroinstalační, ale i zahradnické činnosti.

Dvakrát pro
Ještě stále váháte, zda vytočit nalezené telefonní číslo a objednat si například natření plotu, na kterém už není původní barva ani vidět? Zkuste to, zbavíte se konečně restu, který vás pronásleduje dnem i nocí, a ušetřený čas můžete věnovat něčemu zábavnějšímu. Hodinový manžel přijede, pomůže, uklidí po sobě a zase zmizí. A pokud se váš drahý netváří příliš nadšeně, že mu do teritoria zasahuje cizí mužská ruka, možná se práce příště chopí sám. Nebo danou situaci přijme s nadhledem a bude se zábavě věnovat společně s vámi. Myslím, že obě možnosti jsou více než přínosné.

Pozvala byste si hodinového manžela?

Další články z rubriky

Komentáře (18)

Datum Autor Nadpis
15. 10. 2012 lidka2 řekla bych, (reakcí: 0)
11. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
02. 10. 2012 ardnaxelaaa :-)) (reakcí: 0)
30. 09. 2012 aknela11 hodinový (reakcí: 0)
06. 09. 2012 mipal (reakcí: 1)
03. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 09. 2012 AlexaA .. (reakcí: 0)
26. 08. 2012 manislava hodinový (reakcí: 0)
19. 08. 2012 Darkside :) (reakcí: 0)
19. 08. 2012 avalsora Hodinový manžel (reakcí: 0)
18. 08. 2012 pepina . (reakcí: 0)
17. 08. 2012 curdibilka :) (reakcí: 0)
17. 08. 2012 Rozvedená Super (reakcí: 0)
17. 08. 2012 Daniela76 Hodinový manžel (reakcí: 1)
17. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
16. 08. 2012 ladouch . (reakcí: 2)
16. 08. 2012 forjames Paráda (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 02. 2017 Horoskop Panna

Jsi rozhádaná s celým světem a běda, kdyby se k tobě chtěl někdo jen přiblížit. Okamžitě jej umlátíš argumenty a nebu... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist