Tereza Maxová: Nejpůvabnější čtyřicátnice v republice

Poslední srpnový den oslavila topmodelka Tereza Maxová čtyřicáté narozeniny, zub času ale rysy její tváře nepohnul. A pokud poslední dobou přibrala pár kilogramů v oblasti břicha, může za to pouze a jedině těhotenství.

Třetí dítě by se mělo Tereze narodit v příštích pár dnech – jaký krásnější dárek by si mohla ke kulatinám přát? Stejně jako se jí, zdá se, nedotýká věk, nijak dramaticky neprožívá ani třetí těhotenství. V pracovním tempu nepolevuje a doslova poletuje z místa na místo. Odpočívat bude až po porodu. Z dvojí zkušenosti ví, že první měsíce s novorozenětem jsou náročné. Přesto se ale hodlá účastnit pracovních akcí – už 2. listopadu se má objevit na charitativní módní přehlídce v Praze. „Ne asi na mole, ale aspoň jako divák,“ přiznala Tereza.

Co se týče formování těla po porodu, je zcela sebevědomá. Zvládla to už dvakrát, zvládne to i potřetí. Před deseti lety přivedla na svět syna Tobiase, když ještě žila s bývalým manželem Frederikem Fetterleinem. Po rozpadu vztahu se dala dohromady s tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, s nímž má roční Mínu. Nyní přichází na řadu další potomek, jehož pohlaví i jméno se snad dozvíme už za několik dnů.

V koloběhu pracovních a mateřských povinností bude mít Tereza sotva čas na bilancování životních úspěchů, kterých dosáhla ještě před čtyřicítkou. Uděláme to v rychlosti za ni. Modelingovou kariéru odstartovala krátce před revolucí v roce 1989, kdy odjela do Paříže. Byla tak jednou z prvních východoevropských vlaštovek, které prorazily do západní Evropy. Její aristokraticky tvarovaná tvář se objevila na obálkách předních časopisů typu Vogue, Glamour či Elle. Fyzická krása však nebyla tím jediným, čím okouzlila.
[[related]]
Nadace Terezy Maxové pomáhající dětem bez domova přerozdělila během deseti let přes sto milionů korun. „Vždy jsem měla hodně lásky a pozornosti ve svém životě, a to jak díky své rodině, tak i díky profesi, kterou vykonávám. Snad i proto nechápu, proč jsou tyto děti o tak zásadní a přirozený cit ochuzeny,“ vysvětlila Tereza motivaci, proč se rozhodla podporovat právě opuštěné ratolesti.

V prostředí dětských domovů se Tereza pohybuje se stejnou přirozeností jako v nejvyšších kruzích. Byla jedinou českou celebritou, která byla pozvána na letošní svatbu monackého knížete Alberta II. Nebyla však vybrána náhodně – Monako je v současnosti jejím domovem. Stále si však není jistá, zda tam zůstane s rodinou nastálo. „Zatím jsme se nerozhodli, kde budeme jednou natrvalo žít,“ prohlásila. Protože patří k osobnostem, které mají dveře otevřené všude, má si z čeho vybírat…

2.9.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist