Tajemství obsahu mužských kalhot – to není jen penis!

Když přijde na mužské intimní partie, nejčastěji se diskutuje o penisu. Víme dobře, k čemu slouží, jak funguje i jak se ho dotýkat, aby se to partnerovi líbilo a neskučel bolestí. Kolik toho ale víme o varlatech? Předkládáme deset faktů, o kterých jste možná neslyšeli.

1. Zatímco penis musí vyčnívat z těla, aby posloužil rozmnožovacímu účelu, varlata by mohla zůstat schována vevnitř, usoudili bychom laickou úvahou. Jejich vnější umístění ale není náhodné – ideální teplota pro tvorbu spermií je totiž o dva stupně nižší, než je teplota uvnitř těla. Kdyby byla varlata vnitřním orgánem, spermií by se moc nevytvořilo.

2. Varlata neprodukují jen spermie, ale také hormon testosteron. Ten ovlivňuje typicky mužské rysy – svalovou hmotu, růst chlupů a vousů i tendenci dělat ze sebe frajera!

3. I varlata mají své reflexy. Schválně zkuste malý experiment. Až příště váš drahý vyjde ze sprchy, ještě nahý, přiložte mu na vnitřní stranu stehna kostku ledu. Varlata se automaticky stáhnou na obranu, v očekávání nebezpečí.

4. Zatímco chlad a pocit ohrožení objem varlat snižuje, při milostném aktu se jejich velikost může zvětšit až o polovinu! Největšího objemu dosahují těsně před orgasmem, kdy se nejvíce prokrvují. Pamatujte, čím vášnivější sex, tím větší objem!

5. Na varlatech poznáte, kdy se blíží partnerův orgasmus. Těsně před ejakulací se nadzdvihnou a dotknou se těla. Zajímavé je, že u 85 procent mužů se jako první nadzdvihne pravé varle a potom teprve levé.

6. Málokterý muž se může pochlubit přesně symetrickými varlaty. Obvykle je levé o něco větší než pravé, nebo leží o něco níže. Je to podobné jako s ženskými ňadry – ani naše tvary nebývají zcela identické.

7. Stejně jako žena může otěhotnět s jedním fungujícím vaječníkem, muž je schopen oplodnění s jediným varletem. Jedno zdravé varle vyprodukuje spermatu dostatek.

8. Kvůli naměstnaným nervovým receptorům jsou varlata mnohem citlivější než penis. Jejich šetrným drážděním můžete partnera přivést do sedmého nebe, nikdy na ně ale netlačte tolik, jak jste zvyklá u penisu. To může hodně bolet.

9. Pokud sex trvá příliš dlouho a vzrušený muž nemůže dosáhnout vyvrcholení, jeho varlata doslova „zmodrají“. Zabarvení je způsobeno žilkami, které se v tu chvíli překrví, a  je doprovázeno silnou bolestí. Úlevu přinese teprve orgasmus… nebo studená sprcha!

10. Mužské a ženské genitálie mají zhruba stejný počet nervových zakončení, ale na těch mužských je více receptorů bolesti. Možná jste si všimla, že se muži po tvrdém úderu do varlat chytají za břicho – je to proto, že nervová vlákna z genitálií jsou propojena s těmi břišními. Tento experiment ale prosím doma nezkoušejte!

10.6.2011 10:00| autor: Jana Rysková
Více o tématu: genitáliepenisvarle

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist