Tajemství multiorgastických žen

Pro mnoho žen zůstává sexuální vyvrcholení velkou neznámou nebo se k němu dopracují jen občas. Jsou ale i takové, které bez problému dosahují několika orgasmů za sebou. Jaký je jejich tajný recept?

1. Jsou si vědomy své sexuality
Podle britského výzkumu dosahují orgasmu častěji ženy, které oplývají zdravým sebevědomím a zaujímají pozitivní postoj ke svému tělu. Jen tak se mohou naprosto uvolnit a dát partnerovi najevo, co se jim líbí. Jestliže žena trpí během milování zábranami, pocitem studu nebo viny, její šance na vyvrcholení se sníží na bod mrazu.

2. Nebojí se masturbace
Prvních orgasmů ženy většinou dosahují manuální stimulací. Ženské tělo je jinak tvarované než to mužské a vhodné zóny i techniky pro dosažení vyvrcholení se v jeho případě liší. Zatímco muž snadno dojde ke slastnému momentu pouhým pumpováním „tam a ven“, u ženy je efektivnější vyvíjení tlaku na klitoris nebo vyhlášený bod „G“. Dámy prožívající mnohonásobný orgasmus se často nestydí masturbovat ani během styku s partnerem, což příchod vyvrcholení pochopitelně usnadní.

3. Dopřejí si dostatek času
Ženy prý orgasmu dosahují mnohem snáze o víkendu nebo na dovolené, kdy na ně netlačí čas a nic je nerozptyluje. Vědomí, že vám za půl hodiny jede tramvaj, k dosatečnému uvolnění nepomůže. Spíš se budete soustředit na to, aby co nejrychleji vyvrcholil partner, a mohla jste běžet…

4. Umějí se poddat rytmu
Pravidelný rytmus má uklidňující účinky a v kombinaci s tlakem vyvíjeným na ta správná místa přináší rychlý i silný orgasmus,“ tvrdí sexuolog Billy Sunday Mars s tím, že nepravidelnost aktivuje v ženském mozku pocit ohrožení, a nástup orgasmu tak oddaluje. Podle Marse není potřeba žádného velkého „bušení“, právě naopak. „Pamatujte, že malé pohyby mohou přinést velké výsledky,“ radí.

5. Používají lubrikanty
Není-li ženská pochva dostatečně zvhlčená, pohlavní styk přináší spíš bolestivé pocity než rozkoš. Není proto od věci mít vždy po ruce lubrikant a nestydět se ho použít. Milování s ním bývá příjemnější pro obě strany. Absence dostatečné vlhkosti nemusí totiž nutně znamenat absenci vzrušení. Příčina může být lakonická, a to například nedostatečná hydratace. Typicky ráno po probuzení, máte žízeň, a tělo není schopno tak rychle vytvořit požadované tekutiny.
[[related]]
6. Vědí, že orgasmus není ten pravý cíl
Ačkoli k němu směřují a dokážou ho prožít několikrát za sebou, neupínají se na něj jako na nutnost. „Pokud se soustředíte jen na ten jeden moment, průběh milování jako takového si moc neužijete,“ míní sexuální trenérka Lou Pagetová. „Od sexu se nemá zákonitě očekávat orgasmus, sex má přinášet především pocity rozkoše a blízkosti mezi partnery. Musíte si ho umět užít, ať už dosáhnete vyvrcholení, nebo se vám to protentokrát nepodaří.“

11.4.2012 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist