stres

Dobrý den, jsem od prosince ve strašném stresu, ničí mě flegmatická povaha syna, který má jít v květnu k závěrečným zkouškám na VŠ. Jeho prioritou je vrcholový sport a škola je až na druhé koleji. Já už nevím, jakým způsobem se od toho odprostit. Zlepší se to? Děkuji!

Odpověď

Ahoj. Neuděláš vůbec nic, syn s naprostou přesností ví, co mu dělá v životě radost a jde za svým. Vždyť je přece váš a vy jste ho jako rodina utvářeli, tak pokud máš pocit, že je flegmatik, zamysli se spíš, kdo z vás mu toto chování ukazoval? Měla bys ho víc podporovat, pokud školou proplouvá, tak se zbytečně ničíš. Podpora a láska dětí je základ. Je to zdravý a silný kluk, který ví, co od života chce. Dokud tě bude jeho chování ničit, nic se nezmění, změní se vše v okamžiku, kdy chlapce přestaneš srovnávat s jinými a budeš ho milovat bez – podmínek, takového, jaký je. Je totiž dokonalý. Ano, zlepší se to, ale napřed je potřeba začít u sebe. Zkus si vzpomenout na všechny krásné chvíle, které jste spolu prožili, zajdi do přírody a buď aktivní, jen tak se zbavíš svých „splašených“ myšlenek. Žij přítomností a nesrovnávej své dítě, ani ty bys nechtěla, aby ti to dělali ostatní. Najdi si nějakou aktivitu a pomáhej tam, kde láska chybí nebo se začni víc hýbat, cvičit, tančit, zpívat, malovat, cokoliv v tobě probouzí radostné pocity. Určitě to zvládneš, beruško, vždyť je přeci tvůj ogárek a miluješ ho, zkus jednou místo výčitek říct: mám tě ráda a udělám všechno proto, abys byl šťastný :-)

5.4.2022 6:00
Více o tématu: sportstres

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist