Seriál Přátelé: Jak si vydělávali herci ještě před jeho natáčením?

Někdo prodával hamburgery nebo vedl vědecký výzkum, další lezl po střechách, jiný hrál profesionálně tenis. A pak se všichni sešli před kamerou a vznikl jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob!

pratele-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Populární seriál o partičce kamarádů žijících v New Yorku zná asi každý, tebe nevyjímaje. Vždyť se vysílal ve více než 100 zemích a posbíral celou řadu ocenění. Jenže co vlastně dělali Monica, Ross, Rachel, Joey, Phoebe a Chandler před tím, než se začal tenhle sitcom natáčet? Jejich zaměstnání tě asi překvapí!

1. Matt LeBlanc, sexy truhlář

Když se tehdy vypravil Matt na konkurs, byl v porovnání s ostatními zájemci o roli Joeyho Tribbianiho tak trochu znevýhodněn – na obličeji měl totiž pořádně velkou řeznou ránu, kterou si nešťastnou náhodou přivodil při práci se dřevem. V kapse měl jen 11 dolarů a všem se hned ze startu pochlubil tím, že na střední škole vyhrál první cenu v soutěži „Zlaté kladivo“. Když se ho přítomní zeptali, proč chce změnit obor, jeho odpověď všechny pobavila.

„V mé rodině byli všichni tesaři, instalatéři a opraváři střech. Nedávno jsem si uvědomil, že nechci zbytek života strávit na střeše a bouchat se kladivem do prstů. Chci pracovat někde v teple a za lepší peníze,“ hodil do placu budoucí Joey. To se mu taky povedlo, první větší honorář utratil za auto.

2. Jennifer Aniston, servírka s hamburgery

Kdo by to byl řekl, že tahle kráska si na účty vydělávala prací servírky v „hamburgrárně“! Hladovým zákazníkům nosila tuhle pochoutku přes dva a půl roku. Po ukončení pracovního poměru v restauraci Columbus Hamburger se vrhla na telefonní marketing, jenže u toho vydržela pouhé dva týdny. Do třetice všeho dobrého poskytovala kurýrní služby a doručovala balíčky na kole. Naštěstí sláva a tučné honoráře už nebyly daleko, takže Jenn mohla brzy pověsit helmu a chrániče na hřebík.

3. Lisa Kudrow, uznávaná vědkyně

Lisa má sice mimořádně vysoké IQ sahající až na geniální úroveň, ale svůj vrozený intelekt dokázala perfektně „pohřbít“ v roli tak trochu bláznivé Phoebe, která nemá všech pět pohromadě. Nadaná odbornice přes biologii herectví vyměnila za osmiletý klinický výzkum bolesti hlavy, jemuž se věnovala se svým otcem. Kdo ví, nebýt seriálu Přátelé, možná by dnes blondýnka vyvíjela léky – má k tomu všechny předpoklady!

4. Matthew Perry, profesionální tenista

Než se tenhle sympaťák ocitl na výsluní díky ztvárnění Chandlera Binga, honil se na kurtu za míčkem. Trénoval a makal na své fyzičce i deset hodin denně, takže není žádný div, že byl považován za jednoho z nejlepších mladých tenistů Kanady. V roce 1984 se mu ale nepovedl klíčový turnaj, začal o sobě pochybovat, až nakonec ukončil své sportovní ambice. Protože ho lákala kamera, o volbě náhradního a budoucího povolání bylo hned jasno.

5. David Schwimmer, divadelní herec

I když tradiční profesí Davidovy rodiny byla právničina, fešák se rozhodl jít vlastní cestou a postavit se na prkna, co znamenají svět. Vystudoval herectví a umění, založil divadelní společnost, a když v souboru sám neúčinkoval, věnoval se produkci. Zakřiknutý paleontolog byl ze všech Přátel nejvyšší postavou a také jako jediný z vykutálené skupinky tušil, o co v téhle branži kráčí – měl už ledacos za sebou.

6. Courteney Cox, agentka pro rezervaci koncertů

Představitelka uklízecí maniačky a kuchařky vzdala studium architektury a skočila rovnýma nohama do modelingu. Pak už byla jen otázka času, kdy dostane roli v reklamě. Courteney je vlastně první ženou, která v televizi vyslovila nahlas slovo perioda (šlo o reklamu na tampony). Jednoho dne si ale uvědomila, že tohle není to pravé a nechala se zlákat světem obchodu. Začala tedy spolupracovat s newyorskou koncertní rezervační agenturou Frontier Booking. Když však přišla nabídka ze seriálu Přátelé, vyprodané haly záhy a ráda opustila.

Jaké povolání tě nejvíce překvapilo? Napiš nám o tom v diskuzi. A protože dobré věci se nikdy neomrzí, podívej na video, kde jsou nejlepší scénky z první série Přátel. Zasměješ se!

Text: Lucie Feiková

Foto: profimedia.cz, ©NBC/Courtesy Everett Collection

29.4.2020 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist