Rupert Grint: Zapomněl, že má na kontě miliony?

Kdybyste v londýnské čtvrti Soho potkali individuum s kapucou na hlavě, s bledou tváří, kruhama pod očima a rostoucím břichem pod tričkem, zřejmě byste v něm nehledali jednoho z nejbohatších britských herců. Rupert Grint po završení filmové série o Harry Potterovi najednou působí dojmem, že nemá do čeho píchnout.

V průběhu dlouhých let natáčení příběhů o čarodějnickém učni o sebe Rupert musel dbát. O jeho image se ostatně velkou měrou starali filmoví vizážisté, a tak mohl i přes přechod do dospělosti pořád působit jako roztomilý zrzavý klučina. Harry Potter skončil, a fotografové Ruperta přistihli postávat před trafikou v londýnském Soho s cigaretou v ruce a znaveným obličejem. Ron Weasley, jak ho neznáte. Skoro byste řekli, že všechny vydělané miliony rozházel v kasinu a skončil na ulici.

Ve skutečnosti ale Rupert vůbec není zvyklý utrácet. Ačkoli má na kontě okolo 24 milionů liber, sám pro sebe si málokdy něco koupí. V Londýně má vlastní byt, ale pobývá v něm jen přechodně – nejlépe je mu doma u rodičů. Při natáčení poslední „potterovky“ si dopřál luxusní vůz Vauxhall Carlton a vyrazil s kamarády na divokou jízdu Evropou. Více než za sebe prý Rupert utrácí za rodinné příslušníky. Dárky od něho jsou ale občas neobvyklé… „Mám doma takové miniaturní zoo. Chováme malá prasátka, oslíky i miniaturní ježky. Jsem z pěti dětí a moje sestry milují zvířata,“ vysvětlil Rupert.

Slávu mladý herec nikdy nepociťoval jako nátlak, natáčení ho vždy bavilo. Nesvedl ho alkohol ani drogy. „Ne, nikdy jsem neměl sklon zajet do takového stereotypu, tohle nebyl můj problém. Možná to bylo tím, že jsme natáčeli ve Watfordu, který leží stranou od středisek celebrit. Kdyby se natáčelo třeba v Americe, mohlo by to být horší,“ míní Rupert, který i přivykl tomu, že na něho lidé na ulici pokřikují „Rone!“ nebo „Zrzku!“

Tlaku fanoušků i závistivců se uměl bránit už od dvanácti let, kdy s natáčením začínal. Když se ho tenkrát kdosi zeptal, „Tak co, Grinte, kolik vyděláváš?“, odvětil pohotově: „Nerozumím řeči mudlů!“

Osobně se setkal s britskou královnou i s celou rodinou Baracka Obamy. Na otázku novináře, která osobnost ho nejvíc oslovila, odpověděl překvapivě: „Alan Titchmarsh.“ Britský televizní tvůrce a autor řady knih o zahradničení zapůsobil na mladého herce mnohem víc než sami panovníci mocných států. Gratulace, Rone, získal jsi dvacet bodů pro Nebelvír, za to, že umíš být svůj!
[[related]]
V herectví hodlá Rupert pokračovat i nadále. Koneckonců je to jediná oblast, ve které má dobrou praxi… V novém snímku Comrade hraje britského pilota sestřeleného za druhé světové války a jeho další výzvou bude životopisný film o amatérském skokanovi na lyžích Eddiem Edwardsovi, který v osmdesátých letech na olympiádě vyvolával svým lyžařským neuměním salvy smíchu.

O práci tedy Rupert nemá nouzi, o peníze také ne… ještě si tak najít upřímnou slečnu s podobným pohledem na svět, která ho neoškube jako kuře. Najde se časem nějaká Hermiona?

14.11.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist